rozwiń zwiń

forum Oficjalne Konkursy

Wygody - wygraj książkę „Polskie Himalaje".

LubimyCzytać
utworzył 31.01.2019 o 13:04

Książka opowiada o najważniejszych wyprawach, podczas których dokonano pierwszych wejść na niezdobyte wcześniej szczyty, złotych latach polskiego himalaizmu zimowego, osiągnięciach Polaków w przejściach stylem alpejskim, samotnych wejściach i wyznaczaniu nowych dróg na szczyty. Autorzy omawiają również największe tragedie, będące udziałem polskich wypraw. Osobna część poświęcona jest kobietom - wspinaczom. Wanda Rutkiewicz przez wiele lat była pierwsza damą światowego himalaizmu. Dziś światowej czołówce usiłują dotrzymać kroku Anna Czerwińska i Kinga Baranowska. Dzielnie sekunduje im też parę innych naszych rodaczek.

Do rąk czytelników trafiała bogato ilustrowana publikacja poświęcona udziałowi Polaków w zdobywaniu najwyższych gór świata. Wyobraźcie sobie, że przygotowujecie się do ważnej górskiej wyprawy. Jak myślicie, jakich udogodnień współczesnego świata brakowałoby Wam najbardziej w czasie wspinaczki?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Polskie Himalaje - Jacek Skowroński
Polskie Himalaje

Autorzy: Janusz Kurczab, Wojciech Fusek, Jerzy Porębski

Zaktualizowana i poszerzona, jednotomowa edycja bestsellerowego, bogato ilustrowanego wydawnictwa poświęconego udziałowi Polaków w zdobywaniu najwyższych gór świata - Himalajów i Karakorum! Do rąk czytelników trafia publikacja uzupełniona o wydarzenia z ostatniej dekady (lata 2008 - 2018). Książka opowiada o najważniejszych wyprawach, podczas których dokonano pierwszych wejść na niezdobyte wcześniej szczyty, złotych latach polskiego himalaizmu zimowego, osiągnięciach Polaków w przejściach stylem alpejskim, samotnych wejściach i wyznaczaniu nowych dróg na szczyty. Autorzy omawiają również największe tragedie, będące udziałem polskich wypraw. Osobna część poświęcona jest kobietom - wspinaczom. Wanda Rutkiewicz przez wiele lat była pierwsza damą światowego himalaizmu. Dziś światowej czołówce usiłują dotrzymać kroku Anna Czerwińska i Kinga Baranowska. Dzielnie sekunduje im też parę innych naszych rodaczek. Publikacja uzupełniona jest o leksykon polskiego himalaizmu. W tej encyklopedycznej części czytelnik znajdzie kompendium wiedzy o polskim himalaizmie, wzbogacone hasłami objaśniającymi nazwy i pojęcia, które można spotkać podczas lektury. Wydana wcześniej w formie sześciotomowej kolekcji, publikacja zdobyła wiele prestiżowych nagród, m.in. nagrodę Specjalną Jury 26. Festiwalu Górskich Filmów w czeskich Teplicach, nagrodę w kategorii Alpinizm, Eksploracja i Adventure podczas 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Mountains, Extreme Sports and Adventures", zorganizowanego w listopadzie 2009 r. w Bansku w Bułgarii.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 31 stycznia do 7 lutego włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - wydawnictwu Agora. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [65]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
Mikołaj 05.02.2019 00:22
Czytelnik

Brakowało by mi tylko mojego ciepłego łóżeczka

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Aloj 04.02.2019 20:18
Czytelnik

Jakich udogodnień współczesnego świata brakowałoby mi podczas mojej wymarzonej, wysokogórskiej wspinaczki?

Niczego.

Wydaje się, że poziom udogodnień, jakie zaoferować mogą himalaistom współczesne agencje wyprawowe, sprawia, że niewiele jest rzeczy, z których trzeba zrezygnować, decydując się na próbę zdobycia któregoś z ośmiotysięczników. Mnie osobiście najciężej byłoby...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
sunny 04.02.2019 19:32
Czytelnik

Dla pasjonata górskich widoków i wędrówek w sumie nie są potrzebne jakieś super nowoczesne wynalazki, jednak jak to w górach im wyżej jest zimno czyli zupełnie jak jest zima więc musi być zimno, taki mamy klimat, w górach też :)) Najbardziej przydałby mi się dość duży ale lekki termos z ciepła herbatą z rumem, gdybym zmarzł służył by mi jako termoforek od zewnątrz, a i...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Stefcia14 04.02.2019 15:29
Czytelniczka

Pierwsze, co przyszło mi na myśl to toaleta. Nie wiem, jak wygląda to w przypadku wysokogórskiej wspinaczki, ale raczej nie za przyjemnie. A tu, "na dole", podgrzewane deski klozetowe i inne "bajery". Ale nawet bez tych udogodnień luksus toalety byłby chyba tym, czego bardzo by mi brakowało, jeśli nie najbardziej.:)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Ciastko 04.02.2019 12:29
Czytelniczka

Ja tam naprawdę dużo zniosę jak na babeczkę, serio - mam dwóch starszych braci, więc zdzierałam po nich już i tak poniszczone ciuchy, moje nieliczne lalki miały za męża He-Mana, a tata szkolił mnie jak trzeciego syna (wiercenie, lutowanie, zbijanie domku dla ptaków...), więc chociaż może nie wyglądam, to trochę ze mnie babochłop, ale mimo szczerej sympatii do coraz wyższych...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
AagaA 04.02.2019 11:48
Czytelniczka

Do gór trzeba mieć szacunek - są niebezpieczne, nieprzewidywalne, ale zarazem przepiękne. Dla tych widoków i dla tych przeżyć w trakcie wspinaczki niektórzy tracą życie. Dlatego myślę, że moja głowa byłaby tak zajęta podczas wspinaczki, (żeby uważać na każdy krok, żeby nie spaść w przepaść) że nie myślałabym o tym czego mi brakuje. W wysokich górach zmieniają się...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Karinka Szkutnik 04.02.2019 10:29
Czytelniczka

Tylko ciepłej wody a tak wszystko co potrzebne mi do życia było by wokół. Powietrze - jest, woda - jest, jedzenie - jest, piękne widoki- są. Więcej do życia mi nie trzeba.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Danca 04.02.2019 10:23
Czytelniczka

Osobiście nie przepadam za współczesnym światem, więc podczas górskiej wyprawy teoretycznie niczego by nie brakowało.
Telefon? O rany dla mnie złuży jedynie do pilnych kontaktów z najbliższymi.
Prysznic? Nie bądźmy małostkowi.
Toaleta? wielu ludzi do dziś jej nie ma.
Gdybym jednak miała postawić na jedną rzecz, za która najbradziej bym tęskniła to oprócz tenisa ziemnego...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Gosia 04.02.2019 08:59
Czytelnik

Zdecydowanie brakowałoby mi...łazienki i możliwości komfortowego załatwiania spraw fizjologicznych, jak również po ciężkim dniu wspinaczki w mrozie możliwości wzięcia gorącego prysznica.
Zdecydowanie jestem przyzwyczajona, że korzystanie z łazienki jest moją codziennością, dlatego ciężko byłoby mi się przestawić na jej brak.
Zawsze zastanawiało mnie w jaki sposób...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Nika 03.02.2019 22:33
Czytelniczka

Myślę, że ciężko byłoby mi bez światła elektrycznego, które daje mi poczucie bezpieczeństwa wieczorami. Źle bym się czuła nie mając możliwości skorzystania z prysznica. Trudno by mi było zasnąć nie mając pod głową ulubionej poduszki i wygodnego materaca.Himalaje wyobrażam sobie jako najpiękniejsze góry świata, dla mnie tylko do oglądania na kartkach książek :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post