forum Oficjalne Konkursy

Lepsze miejsce - wygraj książkę „The Hate U Give. Nienawiść, którą dajesz".

LubimyCzytać
utworzył 09.11.2018 o 10:52

W tym świecie nigdy nie jesteś za młody, by mogli cię aresztować albo zabić. Dlatego dzieciakom wpaja się zasady odpowiedniego zachowania przy policji – „Trzymaj ręce tak, żeby były widoczne. Nie wykonuj żadnych gwałtownych ruchów. Odzywaj się tylko wtedy, kiedy cię o coś zapytają”. Szesnastoletnia Starr Carter porusza się między dwoma światami: biedną dzielnicą, w której mieszka oraz luksusową szkołą prywatną na przedmieściach, do której uczęszcza. Niepewna równowaga między tymi światami zostaje całkowicie zniszczona, gdy jej przyjaciel z dzieciństwa zostaje zastrzelony przez białego policjanta na jej oczach. Wszyscy chcą wiedzieć jedno: co tak naprawdę stało się tamtej nocy? A jedyną osobą, która może odpowiedzieć na to pytanie, jest Starr. Lecz to, co powie dziewczyna – bądź czego nie powie mogłoby przewrócić do góry nogami jej codzienność. Mogłoby też zagrozić jej życiu.

Książka Angie Thomas porusza nie tylko kwestie szczególnie ważne dla Amerykanów, ale też te uniwersalne dla wszystkich społeczeństw – sprawy równości i szacunku międzyludzkiego. Jak jednostkowo możemy sprawić, by świat był lepszym miejscem dla wszystkich? Czy macie jakieś sposoby na tworzenie otwartego i przyjaznego środowiska? Podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


The Hate U Give. Nienawiść, którą dajesz - Jacek Skowroński
The Hate U Give. Nienawiść, którą dajesz

Autor : Angie Thomas

Zwycięzca William C. Morris Award · National Book Award Longlist · Printz Honor Book · Coretta Scott King Honor Book · Bestseller New York Timesa! · Najlepszy debiut w kategorii „Autor 2017” na Goodreads, Najlepsza książka w kategorii „Young Adult Fiction 2017” na Goodreads „The Hate U Give Little Infants F... Everybody” Tupac Amaru Shakur Obsypany nagrodami hit ze szczytów światowych list bestsellerów. Opowiedziana w rytmie rap głośna historia o życiu czarnoskórych w Ameryce. W tym świecie nigdy nie jesteś za młody, by mogli cię aresztować albo zabić. Dlatego dzieciakom wpaja się zasady odpowiedniego zachowania przy policji – „Trzymaj ręce tak, żeby były widoczne. Nie wykonuj żadnych gwałtownych ruchów. Odzywaj się tylko wtedy, kiedy cię o coś zapytają”. Szesnastoletnia Starr Carter porusza się między dwoma światami: biedną dzielnicą, w której mieszka oraz luksusową szkołą prywatną na przedmieściach, do której uczęszcza. Niepewna równowaga między tymi światami zostaje całkowicie zniszczona, gdy jej przyjaciel z dzieciństwa zostaje zastrzelony przez białego policjanta na jej oczach. Wszyscy chcą wiedzieć jedno: co tak naprawdę stało się tamtej nocy? A jedyną osobą, która może odpowiedzieć na to pytanie, jest Starr. Lecz to, co powie dziewczyna – bądź czego nie powie mogłoby przewrócić do góry nogami jej codzienność. Mogłoby też zagrozić jej życiu. Ta niezwykła powieść zwraca uwagę na poważne problemy, ale kryje w sobie ogrom niespotykanego uroku. Pokochasz ją za ciepło, ważny przekaz, podszyty sarkazmem humor oraz wspaniałych bohaterów. I nigdy jej nie zapomnisz.

Regulamin
  • Konkurs trwa 9 listopada do 18 listopada włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Papierowy Księżyc. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [60]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
LubimyCzytać 20.11.2018 16:21
Administrator

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

ligusia
Dawid Mieszczak
Darwa
anin
Dominika

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 18.11.2018 23:59
Administrator

Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Wagabunda 18.11.2018 22:31
Czytelnik

Czasem mam wrażenie, że aby zlikwidować całą nienawiść, trzeba by eksterminować tych, którzy nienawidzą. Ale ponieważ zostałam nauczona, że ludobójstwo jest generalnie „niehumanitarne”, postanowiłam zmieniać świat w trochę inny sposób. Uśmiechając się.
Doświadczenie nauczyło mnie, że rozmowa i logiczne argumenty nic nie dadzą. Uprzedzenia przekazywane z pokolenia na...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Blodeuwedd 18.11.2018 22:02
Czytelnik

"Zanim kogoś ocenisz, musisz uświadomić sobie, że on nie jest tobą i że nie wszyscy ludzie na świecie mieli takie same możliwości jak ty" jak powiedział F. Scott Fitzgerald. Nigdy nie miałam głowy do cytatów, ale ten zapadł mi głęboko w pamięć i często do niego powracam, kiedy swoim brzydkim zwyczajem mam ochotę kogoś w duchu ocenić.
Powinniśmy oduczyć się patrzenia...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
tosieńka 18.11.2018 21:43
Czytelnik

Jeżeli chcemy lepszego świata, pełnego różnorodności i otwartości, sami musimy go stworzyć. Powinnyśmy zacząć od absolutnej podstawy- odpowiedniego postrzegania drugiego człowieka. Jest w nas taki wewnętrzny głos, który nakazuje traktowanie innych jako niebezpieczeństwa. Musimy się przed nimi chronić, bo chcą nam zrobić krzywdę, chcą naszego zła. Tymczasem to nieprawda i...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
AliceInWonderland 18.11.2018 20:34
Czytelniczka

Myślę, że dobrym przepisem na zrozumienie , że wszyscy niezależnie od płci, aparycji, rasy, wykształcenia, wysokości pensji, kraju pochodzenia itp. jesteśmy równi i warci szacunku oraz bliższego poznania jest:
Podstawowe składniki
Szczypta intelektu (potencjał do rozwinięcia w odpowiednich warunkach)
Edukacja ( najlepiej w szkole, ale w razie braku we własnym...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Dominika 18.11.2018 19:50
Czytelniczka

Jak sprawić żeby świat był lepszym miejscem? Uśmiechając się. To wystarczy. Uśmiech jest w stanie zmienić to, jak postrzegają nas inni.
Ten mężczyzna, który mieszka naprzeciwko nas, ten którego unikamy, bo wygląda na strasznego, dziwnie się ubiera i znosi do mieszkania dziwne rzeczy. Tak nam się zresztą wydaje. Raz widzimy go jak pomaga płaczącej dziewczynce, która spadła...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
planeta ksiazek 18.11.2018 18:52
Czytelniczka

Myślę, że szacunku do drugiego człowieka powinni uczyć swoje dzieci rodzice już od najmłodszych lat. Dodatkowo w szkołach powinno częściej poruszać się temat tolerancji i pokazywać różne sposoby patrzenia na świat. Trzeba młode pokolenie uświadamiać, że na świecie są różni ludzie, ale każdy jest tak samo wartościowy i nie można nikogo poniżać czy krzywdzić. Każdy bez...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
xOlciaaX 18.11.2018 18:48
Czytelnik

Jeśli chodzi o rasizm to moim zdaniem żyjemy w takich czasach gdzie nietolerancyjność jest tak rozpowszechniona przez co trudno ją całą usunąć ale myślę ,że da się ją zmniejszyć. Ale zacznijmy od tego czemu rasizm w ogóle się pojawił. Uważam ,że większość ludzi została wychowana w bardzo konkretny sposób żeby szybko wyjść za mąż i mieć dużo dzieci. Oczywiście tych...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Kingaizabela 18.11.2018 18:02
Czytelnik

W dzisiejszym świecie ciężko jest żyć w zgodzie ze wszystkimi. Życie nauczyło mnie, że bycie dobrym, pomocnym, uśmiechniętym i empatycznym człowiekiem dla wszystkich nie zawsze do nas wraca, a nawet czasem jest gorsze od zwykłej obojętności. Dlatego moja recepta to traktowanie drugiego człowieka z wzajemnością. Musimy pamiętać, by w byciu dobrym dla innych pamiętać zawsze o...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Reklama
zgłoś błąd