forum Oficjalne Konkursy

O miejskiej legendzie - wygraj książkę „Nie odpuszczaj".

LubimyCzytać
utworzył 10.10.2018 o 14:02

Małe miasto. Jedna tragiczna noc. I wielka tajemnica, która przetrwała lata. Przed laty, jeszcze w szkole średniej, detektyw Napoleon „Nap” Dumas stracił brata. Leo i jego dziewczyna Diana zostali znalezieni martwi na torach kolejowych. W tym samym czasie zniknęła bez śladu również Maura, którą Nap uważał za miłość swojego życia. Kiedy po latach od zaginięcia Maury śledczy znajdują jej odciski palców w samochodzie należącym do podejrzanego o morderstwo, Nap rozpoczyna gorączkowe śledztwo. Zamiast odpowiedzi natrafia jednak na kolejne niewiadome. Okazuje się, że nie wiedział nic ani o kobiecie, którą kochał, ani o przyjaciołach z dzieciństwa, ani o opuszczonej bazie wojskowej, w pobliżu której dorastał, a przede wszystkim – nie wiedział nic o Leo i Dianie, których śmierć jest o wiele bardziej mroczna i przerażająca, niż kiedykolwiek mógłby sobie wyobrazić.

Harlan Coben tworząc nową powieść zainspirował się dwiema miejskimi legendami krążącymi w miasteczku, w którym się wychowywał. Czy w miejscach, z których pochodzicie, też wśród mieszkańców pewne historie żyją swoim życiem? Wcielcie się w dziennikarzy opisujących miejscową legendę w rubryce kryminalnej. W artykule wykorzystajcie tytuł książki.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Nie odpuszczaj - Jacek Skowroński
Nie odpuszczaj

Autor : Harlan Coben

Małe miasto. Jedna tragiczna noc. I wielka tajemnica, która przetrwała lata. Przed laty, jeszcze w szkole średniej, detektyw Napoleon „Nap” Dumas stracił brata. Leo i jego dziewczyna Diana zostali znalezieni martwi na torach kolejowych. W tym samym czasie zniknęła bez śladu również Maura, którą Nap uważał za miłość swojego życia. Kiedy po latach od zaginięcia Maury śledczy znajdują jej odciski palców w samochodzie należącym do podejrzanego o morderstwo, Nap rozpoczyna gorączkowe śledztwo. Zamiast odpowiedzi natrafia jednak na kolejne niewiadome. Okazuje się, że nie wiedział nic ani o kobiecie, którą kochał, ani o przyjaciołach z dzieciństwa, ani o opuszczonej bazie wojskowej, w pobliżu której dorastał, a przede wszystkim – nie wiedział nic o Leo i Dianie, których śmierć jest o wiele bardziej mroczna i przerażająca, niż kiedykolwiek mógłby sobie wyobrazić. Fałszywe tożsamości, mroczne rodzinne sekrety i tajemnicze spiski – czyli wszystko to, za co czytelnicy kochają mistrza thrillerów – Harlana Cobena!

Regulamin
  • Konkurs trwa od 10 października do 17 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - wydawnictwu Albatros. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [41]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
Edith 13.10.2018 19:53
Czytelniczka

W parku Planty w Białymstoku jest rzeźba psa Kawelina. Ja kiedyś w Teatrze Dramatycznym wygrałam książkę Spacer z Kawelinem. Przewodnik po Białymstoku. Co do tej rzeźby to są dwie genezy. Jedna mówi, że Kawelin to nazwisko stróża Hotelu Ritz, a druga, że nazwa psa to nazwisko Mikołaja Kawelina carskiego pułkownika osiadłego na Białostoczyźnie.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Wojciech 13.10.2018 22:31
Czytelnik

Chociaż nie ma już żadnych dowodów potwierdzających tę historię, wciąż żyją ludzie, którzy rzekomo uczestniczyli akcji poszukiwania w 1966 roku, dlatego warto ją krótko przybliżyć.
Zaraz po wojnie, w 1946 roku, dzieci z naszej miejscowości lubiły bawić się w chowanego na pobliskich bagnach. Pewnego dnia ta skończyło się to tragicznie. Jedno z dzieci, siedmioletni chłopiec...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Pat 14.10.2018 10:18
Czytelnik

„Nie odpuszczaj”
Nie odpuszczaj, mówili, gdy po raz dziesiąty zatrzaśnięto mi drzwi przed samym nosem. Nie odpuszczaj, radzili, gdy przerażona pielęgniarka ogłosiła tuż przed moim przyjściem, że wprowadzają kwarantannę na cały oddział szpitalny, na którym miałem się zjawić. Nie odpuszczaj, nalegali koledzy z redakcji, kiedy zapłakana matka pokazywała mi kłaki z sierści...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Anksunamun 14.10.2018 11:05
Czytelnik

Mroczna legenda okazała się prawdą!

Wczoraj lokalny oddział policji odkrył masowy grób w piwnicy jednej ze starych, od lat nieużywanych kamienic. Ciała były ponoć zamurowane w ścianie. „To makabryczne odkrycie było możliwe dzięki pani Rozalii Kownackiej” – powiedział nam komendant. Rzeczona pani Kownacka od wielu lat próbowała przekonać władze, że kamienica kryje w sobie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Mael 14.10.2018 13:35
Czytelnik

W moim miasteczku krążą opowieści o podziemnym tunelu, który zaczyna się na terenie byłego klasztoru, a kończy... tego nie wie nikt. Mniszki uciekały nim w przypadku najazdu wrogich wojsk. Podobno raz tunel się zawalił, grzebiąc siostry żywcem. Potem klasztor zlikwidowano, ale legendy o tunelu przetrwały. Do dziś nikt go nie odnalazł. Szef lokalnej gazety zlecił mi...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Anne_Joy 14.10.2018 14:44
Czytelniczka

„UKRYTE W LOKALNYCH PARÓWKACH”

Wszyscy mieszkańcy ulicy G. w mieście O. wydają się znać przyczynę wątpliwych zapachów, jakie od czasu do czasu wydobywały się z nieistniejących już dziś Zakładów Mięsnych, zlokalizowanych przy tej ulicy. Zawsze jednak mówili o tym szeptem. W celu zbadania sprawy udałam się więc na ulicę G. Moje pierwsze pytanie: „Czy pamięta Pan/Pani...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Mateusz Dębski 14.10.2018 21:59
Czytelnik

,,Ludzie wciąż mu mówią: Nie odpuszczaj!’’

Sprawca nadal pozostaje bezkarny. Policja uważa, że gwałciciel pochodzi z lokalnego miasteczka. Mieszkańcy są jednak przekonani, że jest to ktoś z zewnątrz i nie dają się przekonać. Każda z jego ofiar została zaatakowana tuż przy domu a sprawca mimo to uchodził bez szwanku. Jak to możliwe, że nikt niczego nie słyszał ani nie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Szczęściara 15.10.2018 10:44
Czytelnik

Były to czasy wczesnej młodości mojej mamy, gdy nie raz późnymi godzinami można było spotkać bardzo smutną kobietę, która chodziła i wydawało by się, że cierpi.
Pewnego dnia odezwał się do niej młodzieniec
-Dlaczego Pani tu tak sama spaceruje?
Odrzekła : - To kara za grzechy mojej córki, nie mogę iść do nieba przez moje najukochańsze dziecko.
Młodzieniec zbladł i rzekł :...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Irene Adler 15.10.2018 11:53
Czytelniczka

Szczecińskie Niebuszewo nigdy nie cieszyło się dobrą sławą. Najstarsza makabryczna legenda miejska ma swoje początki właśnie tam. W powojennym Szczecinie zaczęto odnotowywać dziwne znaleziska. Walizkę z ludzkimi rękami w pociągu. Korpus kobiety w beczce po smole na budowie.
Ówczesna władza mocno zatajała sprawy, ponieważ społeczność na świeżo zagospodarowanych terenach...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Marcin G_ 15.10.2018 14:56
Czytelnik

"Po drugiej stronie mogiły"

XII wieczne ruiny gotyckiej świątyni cystersów, otoczone grobami datowanymi na XVIII wiek, pochylone płyty bezimiennych mogił, bujna roślinność zaciskająca zielone szpony, wyszczerbione mury - niczym spróchniałe zęby. Uczucie samotności i niepokoju paraliżujące umysł.
Niegdyś piękny wytwór ludzkich rąk, teraz zbitek cegieł i cementu - zdeptana...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Reklama
zgłoś błąd