forum Oficjalne Konkursy

Prawda w centrum handlowym - wygraj książkę „Układanka".

LubimyCzytać
utworzył 03.10.2018 o 16:28

Andrea wie wszystko o swojej matce, Laurie. Ponieważ wszyscy znamy nasze matki, prawda? Ale wszystko to zmienia się, gdy wycieczka do centrum handlowego wybucha przemocą, a Andrea nagle widzi zupełnie inną stronę niż Laura. Ponieważ okazuje się, że zanim Laura była Laurą, była kimś zupełnie innym. Przez prawie trzydzieści lat ukrywała się przed swoją poprzednią tożsamością. Ale teraz została ujawniona i nic już nigdy nie będzie takie samo. Policja chce odpowiedzi, a niewinność Laury jest na linii, ale nie będzie rozmawiać z nikim, nawet z własną córką. Andrea jest w desperackiej podróży podążając śladami przeszłości matki. Jeśli nie będzie w stanie odkryć ukrytych sekretów, dla każdego z nich może nie być żadnej przyszłości.

A co, jeśli osoba, którą twoim zdaniem najlepiej znałeś, okazuje się kimś, kogo nie znałeś nigdy? Napiszcie krótką historię, w której bohaterowie przebywający w centrum handlowym odkrywają, że jedno z nich wcale nie jest tym, za kogo się podawało przez wiele lat. Wplećcie w nią tytuł książki, wyróżniając go WIELKIMI LITERAMI. Gatunek dowolny! Jak zakończy się ta sytuacja?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Układanka - Jacek Skowroński
Układanka

Autor : Karin Slaughter

Autorka bestsellerów z numerem 1 powraca z nową powieścią w stylu bestsellerów z New York Timesa "Pretty Girls and The Good Daughter" - historii jeszcze bardziej elektryzującej, prowokującej i trzymającej w napięciu niż wszystko, co napisała wcześniej. A co, jeśli osoba, którą twoim zdaniem najlepiej znałeś, okazuje się kimś, kogo nigdy nie znałeś? Andrea wie wszystko o swojej matce, Laurie. Wie, że spędziła całe życie w małym miasteczku na plaży w Belle Isle; wie, że nigdy nie pragnęła niczego więcej, niż spokojnego życia jako filaru społeczności; ona wie, że nigdy nie zachowała tajemnicy w swoim życiu. Ponieważ wszyscy znamy nasze matki, prawda? Ale wszystko to zmienia się, gdy wycieczka do centrum handlowego wybucha przemocą, a Andrea nagle widzi zupełnie inną stronę niż Laura. Ponieważ okazuje się, że zanim Laura była Laurą, była kimś zupełnie innym. Przez prawie trzydzieści lat ukrywała się przed swoją poprzednią tożsamością, leżąc nisko w nadziei, że nikt jej nie znajdzie. Ale teraz została ujawniona i nic już nigdy nie będzie takie samo. Policja chce odpowiedzi, a niewinność Laury jest na linii, ale nie będzie rozmawiać z nikim, nawet z własną córką. Andrea jest w desperackiej podróży podążając śladami przeszłości matki. A jeśli nie będzie w stanie odkryć ukrytych sekretów, dla każdego z nich może nie być żadnej przyszłości.

Regulamin
  • Konkurs trwa 3 października do 10 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - wydawnictwu HarperCollins Polska. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [32]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
LubimyCzytać 12.10.2018 12:51
Administrator

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

polisyndeton
Lancasterka
Blerko
anin
Marek

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 10.10.2018 23:59
Administrator

Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Iwona 10.10.2018 23:48
Czytelniczka

I w końcu niedziela handlowa. Miłosz i Milena czekali na nią już dwa tygodnie. Zmęczeni weekendowymi maratonami paradokumentów i niekończącymi się kolejkami do McDonalda, który wydawał się jedyną atrakcją w okolicy. W końcu mogli oddać się zakupowemu szaleństwu, przejrzeć nowości, zjeść coś pysznego, a na zakończenie obejrzeć najnowsze kinowe produkcje. Nie przeszkadzało...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Aghama 10.10.2018 22:30
Czytelniczka

-Mariolka! Ja już nie daje rady z tymi wandalami – Grażyna zbyt energicznie odstawiła mopa, który przewrócił się na podłogę i sięgnęła po spray do kafli. – Znowu jakieś zagraniczne bzdury powypisywali!
Mariolka rzuciła okiem na ścianę w toalecie, pod którą denerwowała się Grażyna.
-"Homo sum, humani nihil a me alienum puto" – co to w ogóle jest? – fukała Grażyna. –Po...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
fantastyczna 10.10.2018 21:36
Czytelniczka

Znów jesteśmy we cztery, jak za dobrych szkolnych czasów. Pozornie niewiele się zmieniło, a jednak...
Jesteś z nim, chociaż ci zawadza to wydajesz się zadowolona, że jest tutaj. Nie chcesz być z nim, lecz zależy ci by on był z nami. Niby się nie zmieniłaś, ani z wyglądu ani z odzywek, mimo to twoje zachowanie nie jest "twoje". Dopasowałaś je do niego jakbyś chciała go...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Marek 10.10.2018 20:14
Czytelnik

Jaki ten Świat mały! – pomyślała Magda, widząc swojego Krzyśka wchodzącego do delikatesów w jednej z galerii na Ursynowie. Co on robi na drugim końcu Warszawy, której przecież nie zna? – Kobieta postanowiła zabawić się śledzenie swojego mężczyzny.
Poznali się jakieś dwa miesiące temu i było im ze sobą cudownie. Gdyby tylko nie te ciągłe wyjazdy Krzyśka w interesach... chyba...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Owsiane_ciastko 10.10.2018 17:31
Czytelnik

Staliśmy przy kasie. Tomek uparł się, że zapłaci za zakupy.
- Pieczemy tort na moje urodziny, a ty chcesz wyłożyć kasę. Nie ma nawet takiej opcji siostra-powiedział wyszczerzając zęby w tym swoi głupkowatym uśmiechu.
Tak właściwie nie byliśmy spokrewnieni. Moi rodzice adoptowali go, po tym jak nasi sąsiedzi zginęli dwa miesiące temu w wypadku samochodowym.
Krewni nie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Iwa_90 10.10.2018 15:30
Czytelniczka

Sobotnie popołudnie
Anna i Mark wybrali się na małe zakupy do pobliskiego centrum handlowego. Podczas zakupów Annę coś zaniepokoiło.
-Mark, znasz tego gościa?
-Którego?
-No, tego co stoi przy wieszakach z kurtkami?
-Nie. Dlaczego wogóle pytasz?
-Mam wrażenie, że nas śledzi. Wcześniej widziałam go jeszcze w 3 sklepach.
-Wiesz co to może lepiej wróćmy już do domu.
...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Gosia 10.10.2018 14:44
Czytelnik

Kupiła kolejną parę butów i już wychodząc ze sklepu Ola wypatruje swego ukochanego! O jest, Tomek rozmawia z jakąś kobietą. Ola podchodzi i mówi:
- kochanie mam buty na sobotę. Są idealne piękne i wygodne.
- kochanie? - pada z ust nieznajomej kobiety. Tomek co tu się dzieje?
- zaraz wszystko Ci wytłumaczę - Tomek spogląda na nieznajomą. -To nie jest tak jak myślisz. To...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
anin 10.10.2018 11:08
Czytelniczka

- Spójrz tam, przy witrynie z biżuterią - szepnęła mi na ucho przyjaciółka. Odwróciłam głowę i moim oczom ukazał się widok zupełnie niespodziewany.
- Tato? - niemal szepnęłam i ruszyłam w jego stronę. - A co on tu robi?
Zanim przeszłam na drugą stronę centrum handlowego, na szyję mojego ojca rzuciła się dziewczyna, na oko trochę starsza ode mnie. Stanęłam jak wryta.
Jak on...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej