Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2276
Dyskusji
1091900
Czytelników
Kategoria
Należysz

Przerwana historia - wygraj książkę „Syn zakonnicy".

LubimyCzytać
utworzył 14.08.2018 o 11:23

Zakazana miłość z czasów wojny, między oficerem niemieckim i siostrą zakonną. Owocem tego związku jest dziecko, które po latach dowiaduje się prawdy o swoich rodzicach i próbuje odzyskać tożsamość, jednak wciąż napotyka na mur milczenia. Kluczem do rozwiązania zagadki jest pamiętnik zakonnicy, który pisała przez niemal całe życie, a który po jej śmierci znika w tajemniczych okolicznościach. Komu zależy na tym, by człowiek będący owocem trudnej i niespełnionej miłości nigdy nie poznał prawdy? Czy ma to związek z ogromnym majątkiem? Co kierowało rodzicami, którzy oddali własne dziecko pod opiekę obcych ludzi? Czy zdołali odkupić swoją winę? W tej opowieści nic nie jest czarno-białe ani oczywiste.

Odnajdujecie pamiętnik, który może pomóc Wam w dowiedzeniu się prawdy. Niestety, ktoś wyrwał kartki wyjawiające tajemne informacje. Przepiszcie ostatnią notatkę z pamiętnika, która niespodziewanie urywa się w najważniejszym momencie. Jaki sekret chcieliście odkryć?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Syn zakonnicy - Jacek Skowroński
Syn zakonnicy

Autor : Joanna Jax

Historia fikcyjna, dla której inspiracją były wydarzenia, które mogły mieć miejsce w rzeczywistości. Zakazana miłość z czasów wojny, między oficerem niemieckim i siostrą zakonną. Owocem tego związku jest dziecko, które po latach dowiaduje się prawdy o swoich rodzicach i próbuje odzyskać tożsamość, jednak wciąż napotyka na mur milczenia. Kluczem do rozwiązania zagadki jest pamiętnik zakonnicy, który pisała przez niemal całe życie, a który po jej śmierci znika w tajemniczych okolicznościach. Komu zależy na tym, by człowiek będący owocem trudnej i niespełnionej miłości nigdy nie poznał prawdy? Czy ma to związek z ogromnym majątkiem? Co kierowało rodzicami, którzy oddali własne dziecko pod opiekę obcych ludzi? Czy zdołali odkupić swoją winę? W tej opowieści nic nie jest czarno-białe ani oczywiste, a autorka kolejny raz prowadzi nas przez meandry ludzkiej duszy i trudnych życiowych wyborów.

Regulamin
  • Konkurs trwa 15 sierpnia do 22 sierpnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - wydawnictwu Videograf. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [47]

Sortuj:
62
1
22.08.2018 21:21

27 Wrzesień, 2004r.

Obudziłam się w środku nocy, na zegarku widniała godzina 2:03. Nie pamiętam dokładnie kiedy zasnęłam i w jaki sposób znalazłam się w łóżku, ale zdarzyło mi się to już kilka razy w tym miesiącu. Mój lekarz twierdził że to z przemęczenia spowodowanego pracą, Josh również tak uważał. Chciałam się tylko napić wody i wrócić do spania, ale ułyszałam głośny...

więcej

110
0
22.08.2018 21:44

7 lutego 1990

CO JA NAJLEPSZEGO ZROBIŁEM?
Czy mogę się usprawiedliwiać tym, że padał śnieg i było zupełnie ciemno? Jestem młody, całe życie przede mną, dopiero wstąpiłem do policji. Jak mam postąpić? co uczynić, przecież to był niewinny człowiek. A może ona nadal żyje?
NIE NIE NIE! TO NIEMOŻLIWE.
Muszę się uspokoić i przemyśleć wszystko na spokojnie.
Skończyłem II...

więcej

190
1
22.08.2018 23:59

28.01.1999
„Spotkałam się dziś z ojcem. Po tylu latach zobaczyłam jego twarz. Było dziwnie. Przyglądał mi się bacznie, obserwował każdy ruch, jakby chciał wyczuć moje intencje. Nie powiedziałam mu prawdy, nie mogłam zdradzić m, co się stało z matką. Myślę, że podświadomie miałam nadzieję, że może dzięki temu, że nie pozna prawdy, będzie ona bardziej znośna dla mnie. Już...

więcej

2930
4
22.08.2018 23:59

Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.


2930
4
24.08.2018 14:29

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

emaema
Mollinka_90
Ika
biruta
Piotr

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.


456
53
24.08.2018 14:46

Dziękuję! :-) Gratuluję też pozostałym zwycięzcom!


528
36
24.08.2018 20:33

Bardzo dziękuję i gratuluję pozostałym :)


Reklama
zgłoś błąd