forum Oficjalne Konkursy

[Zakończony] Ważna lekcja - wygraj ksiązkę "Cudowny chłopak".

LubimyCzytać
utworzył 21.02.2018 o 10:37

August jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i, zanim skończył 10 lat, musiał przejść 27 operacji. Do tej pory patrzył na siebie oczami bezwarunkowo kochających go rodziców i siostry. Teraz, gdy idzie do szkoły – od razu do piątej klasy – przyjdzie mu się zmierzyć ze światem rówieśników i starszych uczniów, z ostracyzmem, uprzedzeniami, a czasem ze zwykłym chamstwem i podłością. Spotka się jednak również z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością.

Szkolni koledzy wynoszą wiele cennych lekcji z wydarzeń, które mają miejsce podczas pierwszego roku Augusta w nowej szkole. Czy pamiętacie kolegę lub koleżankę z wczesnych lat szkolnych, od którego nauczyliście się czegoś ważnego? Podzielcie się z nami tą historią.


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Cudowny chłopak - Jacek Skowroński
Cudowny chłopak

Autor : R. J. Palacio

Wzruszająca i jednocześnie przezabawna opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu. August jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i, zanim skończył 10 lat, musiał przejść 27 operacji. Do tej pory patrzył na siebie oczami bezwarunkowo kochających go rodziców i siostry. Teraz, gdy idzie do szkoły – od razu do piątej klasy – przyjdzie mu się zmierzyć ze światem rówieśników i starszych uczniów, z ostracyzmem, uprzedzeniami, a czasem ze zwykłym chamstwem i podłością. Spotka się jednak również z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością. Kontakt z rówieśnikami odmieni Augusta. Ale czy tylko jego? NR 1 NA LIŚCIE BESTSELLERÓW NEW YORK TIMESA! NAJLEPSZA KSIĄŻKA AMAZONA W 2012 ROKU! JEDNA ZE 100 KSIĄŻEK NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCYCH SIĘ W 2013 ROKU W STANACH ZJEDNOCZONYCH! NAJLEPSZA DZIECIĘCA KSIĄŻKA 2012 ROKU WEDŁUG: School Library Journal, Publishers Weekly, Kirkus Reviews oraz Booklist. Na początku 2018 roku do kin wejdzie ekranizacja książki z Julią Roberts, Owenem Wilsonem oraz Jacobem Tremblayem.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 21 lutego do 28 lutego włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Albatros.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [75]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
LubimyCzytać 02.03.2018 08:41
Administrator

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

ev89100
anin
Argetlam
Renji
Lolek90

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
krosciucha 28.02.2018 23:48
Oficjalna recenzentka

Jest jedna osoba, którą poznałam jeszcze w przedszkolu, a która naprawdę wiele mnie nauczyła. I to jest lekcja, która nie jest zbyt powszechna w szkole. Mało chwytliwa.
Wciąż dla wielu osób jest to poniekąd problem niewidzialny. Sama zresztą nie wiem, czy jest problemem. Po części tak, a po części jest normą – takie się ma 'preferencje' psychologiczne i tyle.
Jak ktoś...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
BlackLady 28.02.2018 23:20
Czytelnik

W szkole otrzymałam od swojej przyjaciółki piękną lekcję wybaczania.
Nawet jako dzieci potrafimy okaleczyć wzajemne zaufanie. Mnie najbardziej od zawsze rani kłamstwo. Reaguje nawet na najmniejszą nieszczerość niezwykle gwałtownie i bardzo trudno mi wybaczyć. Kiedy byłam małą dziewczynką było tak samo. Dziś jest lepiej, bo przeszłam już kilka klas szkoły zwanej życiem....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Klops 28.02.2018 23:19
Czytelnik

Kiedyś w szkole próbowałam namówić moją przyjaciółkę, żeby nie kolegowała się z dziewczyną, która mnie uraziła. Ona na to odparła, że to, iż ja jej nie lubię, nie znaczy, że one dwie też się nie polubią. Do dziś stosuję zasadę, żeby nie patrzyć na ludzi oczami innych, a zwłaszcza tych, którzy wzajemnie się nie znoszą.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Słodki-Ananasek 28.02.2018 21:02
Czytelniczka

Od początku podstawówki przyjaźniłam się z Karoliną. Uchodziła ona za nieśmiałą i spokojną osobę, a ja taka właśnie byłam. Szybko się dogadałyśmy, bo obie stroniłyśmy od innych dzieciaków. Z biegiem czasu poznałam ją najlepiej ze wszystkich. Po kilku latach koledzy z klasy nadal uważali ją za łagodnego baranka, ale ja wiedziałam, że jest zupełnie inna. Była wybuchowa,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
konto usunięte
28.02.2018 20:00
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

Kasia1983 28.02.2018 16:23
Czytelnik

Moja historia jest trochę smutna, ale co najważniejsze ma szczęśliwe zakończenie. Kiedy nasza koleżanka - Aśka ze szkoły średniej poważnie zachorowała, wszyscy w pierwszej chwili zaczęliśmy się zastanawiać jak ją pocieszyć, jak z nią rozmawiać, by nie powiedzieć, czy nie zrobić czegoś niestosownego. Zastanawialiśmy się nad tym jak będą teraz wyglądały nasze relacje, czy...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
zaczytana_opisana 28.02.2018 15:08
Czytelnik

W podstawówce, miałam najlepszą koleżankę, która musiała robić wszystko najlepiej. Najlepsze oceny, najlepsze ubrania, najlepsze zabawki, wszystko najlepsze. Z czasem stało się to uciążliwe, bo ile można wysłuchiwać osoby, która ciągle mówi o tym samym. Z biegiem czasu, po prostu przestałam zwracać na to uwagę. Dla mnie rzeczy, które dla niej wydawały się ważne, po prostu...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
niko 28.02.2018 13:14
Czytelnik

Historia poniekąd podobna do przypadku Augusta – mieliśmy w klasie upośledzonego fizycznie chłopca, nazwijmy go K. K był w pełni władz umysłowych, jednak miał garba i inne schorzenia, lekko zdeformowaną twarz i czasem niewyraźnie mówił. Oprócz ewidentnych fizycznych mankamentów był bardzo sympatycznym kolegą, a że był z nami od pierwszej klasy podstawówki, praktycznie nikt...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
OhMyDag 28.02.2018 10:35
Czytelniczka

Dobrze pamiętam dźwięk szkolnego dzwonka w podstawówce, który w magiczny sposób uciszał gwar na szkolnych korytarzach. Pamiętam też kolegę R., który dzielił ze mną drewnianą ławkę na j. polskim. Kruczoczarne włosy, miły uśmiech, błysk w oku. Nie, nie był to typ klasowego amanta. Raczej nieco nieśmiały pasjonat jaszczurek i gry na trąbce. Uwielbiał też składać modele...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej