forum Oficjalne Konkursy

[Zakończony] 100 strasznych słów - wygraj ksiązkę "Milczące dziecko".

LubimyCzytać
utworzył 20.02.2018 o 13:46

Latem 2006 roku Emma Price bezsilnie patrzyła, jak z rzeki wyłowiono czerwoną kurtkę jej sześcioletniego syna, Aidena. Ciała nie odnaleziono. Dziesięć lat później Emma odkryła, że na powrót może cieszyć się życiem. Wyszła za mąż, oczekuje drugiego dziecka i… wtedy wraca do niej Aiden. Chłopak nie jest w stanie mówić, ale jego ciało opowiada historię zaginięcia. Liczne rany i złamania rzucają nieco światła na koszmar, przez który przeszedł. Okazuje się również, że wcale nie wpadł do wody. Aiden został porwany. Emma usiłuje porozumieć się z nastolatkiem i odkryć tożsamość sprawcy bestialskich czynów.

Napiszcie drabble, czyli opowiadanie składające się dokładnie ze stu słów, w którym pojawi się czerwona kurtka i milczące dziecko. Tak jak autorka powieści Sarah A. Denzil utrzymajcie swoją historię w klimacie thrillera.

Czekamy na teksty liczące sto słów.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Milczące dziecko - Jacek Skowroński
Milczące dziecko

Autor : Sarah A. Denzil

Latem 2006 roku Emma Price bezsilnie patrzyła, jak z rzeki wyłowiono czerwoną kurtkę jej sześcioletniego syna, Aidena. Ciała nie odnaleziono. Dopiero dziesięć lat później Emma odkryła, że na powrót może cieszyć się życiem. Wyszła za mąż, oczekuje drugiego dziecka i poczuła, że znowu ma kontrolę nad swoim życiem. I wtedy wraca do niej Aiden. Chłopak nie jest w stanie mówić, ale jego ciało opowiada historię zaginięcia. Liczne rany i złamania rzucają nieco światła na koszmar, przez który przeszedł. Okazuje się również, że Aiden wcale nie wpadł do wody. Aiden został porwany. Emma usiłuje porozumieć się z nastolatkiem i odkryć tożsamość sprawcy bestialskich czynów. Ale kto w ich małej wiosce mógł dopuścić się tak straszliwej zbrodni? Tylko jej syn zna całą prawdę. Jednak jak opowiedzieć o niewyobrażalnym?

Regulamin
  • Konkurs trwa od 20 do 27 lutego włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty muszą wynosić 100 słów.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Filia.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [71]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
nebula 21.02.2018 17:26
Czytelniczka

Inspektor Czosnek wszedł do pokoju przesłuchań z kubkiem gorącej kawy. Usiadł niedbale naprzeciw kobiety. Spojrzał w zeznania.
- Czyli wszystko co pani pamięta z tamtej nocy, to to, że miał czerwoną kurtkę oraz czapkę z logo Trabanta. Na pewno nic więcej?
Kobieta westchnęła.
- Nic więcej. - odpowiedziała, nie podnosząc wzroku znad blatu stołu.
- To bardzo ciekawe....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Mateusz Dębski 21.02.2018 22:04
Czytelnik

Wspomnienie krążące w głowie niczym kadr z biało-czarnej fotografii. Jedynie sącząca się czerwień kurtki, która bezwiednie zwisała na wieszaku. Ileż ona mówiła swoim zwyczajnym byciem! Marta aż poruszyła się niespokojnie. Tam było coś jeszcze, ale nie chciało się jej ujawnić. Siedziało w kącie, całkowicie spowite ciszą. Jego oczy były nieruchome i całkowicie bez wyrazu....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
jula94 22.02.2018 10:30
Czytelnik

W pewien grudniowy wieczór, para kochanków postanowiła umilić sobie czas wybierając się do kina na seans. Kiedy dotarli na salę i wygodnie się rozsiedli, zauważyli że na jednym z siedzeń leży dziecięca czerwona kurtka. Zaczęli rozglądać się po sali za właścicielem ubrania.
Nagle ich oczom ukazał się chłopiec, który siedział skulony w kącie sali a wyglądem przypominał...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Anne_Joy 22.02.2018 10:50
Czytelniczka

To MILCZĄCE DZIECKO to mój pięcioletni syn. Wcześniej ciągle wrzeszczał: "Mama, mama!". Teraz milczy jak zaklęty. Zabrałam go na spacer w tej CZERWONEJ KURTCE. Wyjawiłam mu prawdę, że to ja jestem jego prawdziwą mamą, ale chyba mi nie uwierzył. Miałam już tego serdecznie dość!
Moja matka. To wszystko jej wina! Mówiła, że tak będzie lepiej i przywłaszczyła sobie moje...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Cold_Bitch 22.02.2018 12:03
Czytelniczka

Przyjęłam posadę opiekunki, aby zarobić trochę pieniędzy. Dowiedziałam się tylko, że dziewczynka jest niema. Pierwsze kilka dni pracy były raczej normalne. Czasem, gdy wracałam do domu, słyszałam rozmowy sąsiadów o MILCZĄCYM DZIECKU. Mówili szeptem, jakby się bali.
Raz rodzice dziewczynki mieli wrócić później. Odłożyłam starą, CZERWONĄ KURTKĘ i poszłam do jej pokoju. Przez...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Daims 22.02.2018 12:54
Czytelnik

Był sobie chłopiec o imieniu Bożydar, który już od narodzin otrzymał zły dar. Poza imieniem wzrok miał bardzo wilczy, a z czasem okazało się, że ciągle milczy. Kiedy piąte urodziny chłopiec miał, został porwany, choć rodzice myśleli, że zwiał. Nazajutrz Bożydar został znaleziony w lesie, jeszcze nikt nie wiedział ile zła ze sobą przyniesie, Rodzice zobaczyli, że dziecko ma...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
kowalinka 22.02.2018 13:26
Czytelniczka

Wiatr zrywał liście z przydrożnych drzew. Otuliłam się czerwoną kurtką, niespokojnie patrząc na zegarek. Autobus powinien przyjechać dziesięć minut temu. Słońce zaszło, tylko jedna latarnia oświetlała obskurną budę udającą przystanek. Moja cierpliwość skończyła się, musiałam wydostać się z tego miejsca! Nagle, na sekundę zapadła ciemność. Odwróciłam się gwałtownie szukając...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
zakladka 22.02.2018 15:53
Czytelnik

Niczym się nie wyróżniali. Samochód, którym jechał posępny mężczyzna i MILCZĄCE DZIECKO wyglądał na drodze jak setki innych.
Chłopiec był słaby od kilku dni prawie nic nie jadł.
Kierowca zmierzał do przygotowywanego od wielu lat miejsca. Nareszcie udało mu się uprowadzić odpowiednie dziecko. Eksperymenty, do których szykował się tyle czasu - staną się rzeczywistością....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
vagusei 23.02.2018 16:16
Czytelnik

To 3 dzień odkąd Thomas wypytuje każdą osobę o dziewczynę ze znalezionego zdjęcia. Jest piękna. Ma długie włosy, ciemne oczy i czerwoną kurtkę. Przy twarzy unosi dwa palce układając je w literę V. Idąc po chodniku dostrzega, jak ta sama dziewczyna wchodzi do budynku obok z napisem na szybie "Milczące dziecko". Bez zastanowienia zaczyna biec przez ulicę. Zanim się obejrzy...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
jupi2328 23.02.2018 18:15
Czytelniczka

Spojrzałam ostatni raz na mojego śpiącego męża i wyszłam z domu. Szłam powoli ulicą, a słońce ogrzewało moją twarz. Poczułam nagły niepokój i palące spojrzenie na plecach. Przyspieszyłam kroku i szybko obejrzałam się. Szedł za mną chłopiec w czerwonej kurtce. Wydawał się za mały na samotną wyprawę, dlatego zatrzymałam się i zaczęłam wypytywać o jego rodziców. Dziecko...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Reklama
zgłoś błąd