forum Oficjalne Konkursy

[Zakończony] 100 strasznych słów - wygraj ksiązkę "Milczące dziecko".

LubimyCzytać
utworzył 20.02.2018 o 13:46

Latem 2006 roku Emma Price bezsilnie patrzyła, jak z rzeki wyłowiono czerwoną kurtkę jej sześcioletniego syna, Aidena. Ciała nie odnaleziono. Dziesięć lat później Emma odkryła, że na powrót może cieszyć się życiem. Wyszła za mąż, oczekuje drugiego dziecka i… wtedy wraca do niej Aiden. Chłopak nie jest w stanie mówić, ale jego ciało opowiada historię zaginięcia. Liczne rany i złamania rzucają nieco światła na koszmar, przez który przeszedł. Okazuje się również, że wcale nie wpadł do wody. Aiden został porwany. Emma usiłuje porozumieć się z nastolatkiem i odkryć tożsamość sprawcy bestialskich czynów.

Napiszcie drabble, czyli opowiadanie składające się dokładnie ze stu słów, w którym pojawi się czerwona kurtka i milczące dziecko. Tak jak autorka powieści Sarah A. Denzil utrzymajcie swoją historię w klimacie thrillera.

Czekamy na teksty liczące sto słów.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Milczące dziecko - Jacek Skowroński
Milczące dziecko

Autor : Sarah A. Denzil

Latem 2006 roku Emma Price bezsilnie patrzyła, jak z rzeki wyłowiono czerwoną kurtkę jej sześcioletniego syna, Aidena. Ciała nie odnaleziono. Dopiero dziesięć lat później Emma odkryła, że na powrót może cieszyć się życiem. Wyszła za mąż, oczekuje drugiego dziecka i poczuła, że znowu ma kontrolę nad swoim życiem. I wtedy wraca do niej Aiden. Chłopak nie jest w stanie mówić, ale jego ciało opowiada historię zaginięcia. Liczne rany i złamania rzucają nieco światła na koszmar, przez który przeszedł. Okazuje się również, że Aiden wcale nie wpadł do wody. Aiden został porwany. Emma usiłuje porozumieć się z nastolatkiem i odkryć tożsamość sprawcy bestialskich czynów. Ale kto w ich małej wiosce mógł dopuścić się tak straszliwej zbrodni? Tylko jej syn zna całą prawdę. Jednak jak opowiedzieć o niewyobrażalnym?

Regulamin
  • Konkurs trwa od 20 do 27 lutego włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty muszą wynosić 100 słów.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Filia.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [71]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
syla50 21.02.2018 09:07
Czytelniczka

To się zaczęło jakiś rok temu, gdy zmarła mu żona. Wszyscy wiedzieli, że dzieje się w tym domu źle, ale milczeli. Po co się mieszać, to nie ich sprawa. Wiedzieli, że pije i potrafi być agresywny. Wrzaski, stuki stały się codziennością. Udawali, że nie widzą, nie słyszą. W którymś momencie hałasy ucichły. Z dnia na dzień, przestali słyszeć. Dopiero dziwna woń, unosząca się...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
patka 21.02.2018 10:36
Czytelnik

Auto pędziło po nierównościach drogi. Bardzo się bałam. Jakiś wewnętrzny głos we mnie krzyczał: "Zawróć", ale instynkt nakazywał dojechać w miejsce, które widziałam we śnie. Jeszcze kilka zakrętów i ujrzę ten brzozowy zagajnik, a pośrodku... No właśnie, co pośrodku? Tego nie wiedziałam, bo sen się urwał.
Dojechałam. Serce o mało nie wyskoczyło mi z piersi. Budził się nowy...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Aga Rabe 21.02.2018 11:20
Czytelniczka

"Delikatnie popchnęła skrzypiące drzwi antykwariatu. Po długich poszukiwaniach trafiła właśnie do tego zakurzonego sklepiku na uboczu. Minęła rzędy porozkładanych bez żadnego porządku, zakurzonych książek i dotarła do lady, za którą stał chłopak, na oko dwudziestoletni. Od razu wiedziała, że to on, że to milczące dziecko nawiedzające ją od lat w koszmarach to właśnie ten...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Mystery 21.02.2018 12:27
Czytelniczka

Musiałam to zrobić,a milczące dziecko na tylnym siedzeniu mojego auta niczego nie ułatwiało. Spojrzałam na jego czerwoną kurtkę i pomyślałam, że ma krwisty odcień. Jego rodzice pewnie odchodzą od zmysłów. Nic mnie to nie obchodzi- teraz oni będą cierpieć tak, jak ja cierpiałam po stracie swojego dziecka.
Ktoś musi odpowiedzieć za to,co się stało miesiąc temu. To oni nie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
AHA 21.02.2018 12:40
Czytelnik

Stała w deszczu, ogłuszona dźwiękiem radiowozu - kobieta, której serce pękło na tysiąc kawałków. Kiedy matka traci dziecko, nic nie jest w stanie zaleczyć tej rany. Ona o tym wiedziała. Wiedziała, że nie ma nadziei dla jej duszy. Widząc jak prowadzą bestie odpowiedzialną za zamordowanie jej synka, także w jej sercu obudził się potwór. Przed oczami ukazał się jej obraz...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
annamagdalena 21.02.2018 13:08
Czytelniczka

Jedyne, co do czego wszyscy świadkowie byli zgodni, to fakt, że rodzeństwo odchodziło z mężczyzną. Był wysoki, ciemnowłosy, ubrany w czerwoną kurtkę. Szalejąca z rozpaczy matka postawiła na nogi całą ochronę wesołego miasteczka oraz wszystkich pracowników. Wezwana na miejsce policja rozpoczęła opróżnianie parku z gości oraz poszukiwania.
Teraz, wiele godzin później, po...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Kamila 21.02.2018 13:21
Czytelniczka

Magdalena siedziała w barze pijąc kolejnego drinka. Zasłużyła na małą nagrodę. Po wypadku, który tylko ona przeżyła, często się jej to zdarza. Jak zawsze, siedząc samotnie w ciemnym pomieszczeniu myślała o swojej córeczce. Obraz jej małej twarzy pomału znikał z pamięci Magdaleny. Niektórzy mówili, że nigdy jej nie było. Przytakiwała. Przecież tylko ona znała prawdę....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
wilk 21.02.2018 14:00
Czytelnik

Luna nie miała pewności, czy chce kupić ten dom, wiedziała jednak, że ostatecznie i tak będzie należał do niej – na nic lepszego nie było ją stać. Poprawiła plecak na ramionach, jednocześnie rozglądając się po pustym pomieszczeniu. W powietrzu unosił się zapach kurzu i stęchlizny; nie zdziwiłaby się, gdyby w kątach zalegała pleśń.
Jej wzrok powędrował ku oknu – na...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
pococzytam 21.02.2018 14:01
Czytelniczka

Powiedz prawdę.

Tymi słowami przywitała mnie jedyna dziewczynka w przedszkolu. Krocząc ciemnymi korytarzami szukałam reszty dzieci, a Anna kroczyła za mną, powtarzając uparcie dwa słowa.
Powiedz prawdę.

Wiedziałam, że to sen, ale nie mogłam się obudzić. W głowie krążyło zbyt wiele pytań, a dobrze mi znane miejsce nie dawało żadnych odpowiedzi. Z koszmaru wyrwał mnie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
miłośniczkaksiążek 21.02.2018 16:53
Czytelnik

Był poniedziałek. Letni poranek. Niby nic szczególnego, ale właśnie zbierało się na burzę. Powietrze było duszne. Szłam ulicami mojego miasta. Miałam wrażenie, że ktoś mnie śledzi. Zerknęłam za siebie. Nikogo tam nie było. Szłam deptakiem. Minęłam milczące dziecko, które siedziało na murku i dziwnie mi się przeglądało. Nagle wyprzedziła mnie kobieta w czerwonej kurtce....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Reklama
zgłoś błąd