Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2279
Dyskusji
1098907
Czytelników
Kategoria
Należysz

[Zakończony] Pierogi kontra pierniki - wygraj książkę "Świąteczne marzenie".

LubimyCzytać
utworzył 09.01.2018 o 15:21

Ciepła i poruszająca opowieść o miłości osadzona w świątecznym klimacie Nowego Jorku. W dzieciństwie Meg zawsze marzyła o idealnym Bożym Narodzeniu. W tym roku samotna matka przygotuje baśniową Gwiazdkę Lucasowi, małemu synkowi. Na stole stanie pieczony indyk, kolędy ukoją znajomymi nutami, ogień będzie igrał w kominku, a tuż obok niego zawiśnie tradycyjna skarpeta. Jednak pewna przypadkowa znajomość nawiązana w Nowym Jorku zmieni wszystko. Intrygujący architekt Edd trwale zapisuje się w myślach Meg. I nagle wizja świąt bez mężczyzny nie wydaje się już taka przyjemna. Szkoda tylko, że ten, o którym marzy kobieta, mieszka aż za oceanem.


Meg chce, by jej mały syn mógł po raz pierwszy poczuć Magię Świąt! Planuje Boże Narodzenie z wszystkimi potrawami i zwyczajami, budującymi wyjątkowy nastrój. Bez jakiego elementu, tego jednego najważniejszego, nie wyobrażacie sobie świętowania minionej Gwiazdki? Czy potraficie dokonać granicznego wyboru między pierogami a piernikami?!


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.



Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Świąteczne marzenie - Jacek Skowroński
Świąteczne marzenie

Autor : Amanda Prowse

Ciepła i poruszająca opowieść o miłości osadzona w świątecznym klimacie Nowego Jorku. W dzieciństwie Meg zawsze marzyła o idealnym Bożym Narodzeniu. W tym roku samotna matka przygotuje baśniową Gwiazdkę Lucasowi, małemu synkowi. Na stole stanie pieczony indyk, kolędy ukoją znajomymi nutami, ogień będzie igrał w kominku, a tuż obok niego zawiśnie tradycyjna skarpeta. Magii Świąt nie zabraknie. Meg doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ona i mały Lucas poradzą sobie sami. Jednak pewna przypadkowa znajomość nawiązana w Nowym Jorku zmieni wszystko. Intrygujący architekt Edd trwale zapisuje się w myślach Meg. I nagle wizja świąt bez mężczyzny nie wydaje się już taka przyjemna. Szkoda tylko, że ten, o którym marzy kobieta, mieszka aż za oceanem. Czy Meg odważy się ruszyć w pogoń za głosem serca? Czy Święta spędzi tylko z synem?

Regulamin
  • Konkurs trwa od 9 stycznia do 16 stycznia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Kobiece.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [85]

Sortuj:
3005
4
09.01.2018 15:21

 Świąteczne marzenie Świąteczne marzenie


250
151
11.01.2018 12:01

Mieszkam obecnie w Niemczech i co roku staram się przyjechać do domu na święta nie zawsze jest to możliwe tak też było w poprzednie święta. Myślałam, że jakoś to będzie przecież nie gotuję najgorzej, dam sobie radę, chociaż jak pomyślałam o uszkach z barszczem mojej Mamy to już nie było mi tak wesoło. Na szczęście moi rodzice są tak zapobiegawczy i kochani, że mama...

więcej

0
0
15.01.2018 12:13

A co byście powiedzieli na pierogi z nadzieniem piernikowym ? to byłobz idealne połączenie <3 smak świąt, ciepła rodzinnego, radości i miłości w jednym.


1552
442
09.01.2018 15:31

Oszaleliście zadając takie pytanie? Pierogi z kapustą to smak, który kojarzy mi się z Babcią. Najlepszy smak w życiu. Z drugiej strony zapach pierników unosi się w całym domu sprawiając, że magia świąt jest odczuwalna. Pierogi i pierniki to podstawa.


1174
0
09.01.2018 15:47

Nie wyobrażam sobie świąt bez kolęd. Już od 1 grudnia zaczynam słuchać wszystkich największych hitów świątecznych, które towarzyszą mi od rana do wieczora. Nawet kładąc się spać cały czas słyszę je w głowie :)
Po upływie dwóch tygodni około 15 grudnia już słucham przepiękne polskie kolędy w wykonaniu moich ulubionych zespołów. Szczególnie uwielbiam te wykonywane przez...

więcej

Reklama
574
501
09.01.2018 17:43

Ja nie wyobrażam sobie świąt bez rozmów z bliskimi osobami , bez ich obecności.Dla mnie jest to najważniejsza wartość, bez której nic nie miałoby sensu. Chociaż w ten jeden wieczór trzeba usiąść z bliskimi i spędzić razem tą Wieczerzę. Jest to najcenniejszy dar - rodzina. W rodzinie tkwi siła, której nie kupimy za żadne pieniądze ani rzeczy materialne.
Natomiast jeśli...

więcej

13
0
10.01.2018 15:04

Święta łączą się z tyloma wspaniałymi elementami, że niezmiernie ciężko jest wybrać jeden z nich. Ten cudowny klimat tworzą ludzie, którzy przygotowują wspaniałą wieczerzę dla siebie i swoich bliskich. To wszystko kosztuje mnóstwo pracy i wysiłku, ale radość, jaka później gości w ich sercach wszystko wynagradza. Jeśli muszę wybrać tylko jedną rzecz to chyba postawię na...

więcej

417
218
10.01.2018 15:18

Dla mnie najważniejszym elementem Gwiazdki nie jest jedzenie. Najbardziej symboliczna wydaje mi się być choinka, koniecznie z ozdobami i prezentami pod nią. Nie przeszkadza mi, że zwyczaj przywędrował z Niemiec i że w Bethleem prawdopodobnie nie mieli drzewek iglastych. Myślę, że każde dziecko cieszy się z choinki i jej brak to karygodne zaniedbanie, zwłaszcza jeśli w domu...

więcej

615
16
10.01.2018 16:22

Nie wyobrażam sobie Świąt bez najbliższych mi osób, a zwłaszcza bez córki i męża, bo to oni są najważniejsi w moim życiu, bez nich to nie byłby magiczny czas. Wszystko inne -jedzenie, kolędy czy choinka są tylko dodatkami, bez których można żyć.


71
6
10.01.2018 16:27

Oczywiście bez kolęd, bo to w nich wielbimy Pana i mówimy o Jego przyjściu na świat. Dzięki kolędom gasną wszelki spory w te dni. Mamy radość w sercu a co za tym idzie na buzi uśmiech. I wiecie co? Nagle życie staje się piękniejsze i łatwiejsze :)


265
11
10.01.2018 16:28

Wszyscy złożyli sobie życzenia, porozmawiali i po Wigilii solidnie najedzeni dwunastoma potrawami (może lepiej ujmując przejedzeni, ale tradycję trzeba pielęgnować!) odpakowali już prezenty znajdujące się pod choinką. Czegoś jednak w tym wszystkim brakuje... Jaki mały element sprawia, że ta "Gwiazdka" jest jakaś niepełna? No cóż...
Biorę do ręki program telewizyjny i...

więcej

0
0
10.01.2018 17:29

Ja nie wyobrażam sobie Świąt Bożego Narodzenia bez głosów i muzyki dobiegającej z polskiego radio. Ja tegoroczne święta spędziłam sama, ale miałam właśnie polskie radio i przez to plus kontakt telefoniczny z rodziną nie czułam się tak samotnie.


Reklama
zgłoś błąd