Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2269
Dyskusji
1072796
Czytelników
Kategoria
Należysz

[Zakończony] Jaką podejmiesz decyzję? - wygraj książkę "Zobowiązanie".

LubimyCzytać
utworzył 15.11.2017 o 11:17

„Zobowiązanie” Amy A. Bartol, trzecia część przejmującej serii „Przeczucia”, przybliża walkę świata ludzi ze światem istot nieśmiertelnych. Po dramatycznych walkach Evie, Reed, Zefir i Buns znajdują bezpieczną kryjówkę na chińskiej prowincji. Dzięki chwili pozornego spokoju Evie ma możliwość poznania swoich nowych mocy u boku ukochanego anioła. Okazuje się, że potrafi stawać się niewidzialna, upodabniając się do otoczenia, oraz tworzyć swoje wizualne klony. Evie będzie musiała szybko skorzystać ze swych umiejętności, by uratować dwoje przyjaciół uwięzionych przez potężnego Ifrita. Nie przewidzi jednak przeznaczenia, które czeka na nią na bezdrożach Ukrainy oraz Irlandii...


Gdybyście mogli wybrać między człowieczeństwem a należeniem do gatunku istot nieśmiertelnych, takich jak Evie, jaką podjęlibyście decyzję? Jakie konsekwencje miałaby według Was taka wymiana? Opiszcie sytuację, w której ktoś proponuje Wam zmianę dotychczasowej codzienności na magiczne zdolności.


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Zobowiązanie - Jacek Skowroński
Zobowiązanie

Autor : Amy A. Bartol

Po dramatycznych walkach Evie, Reed, Zefir i Buns znajdują bezpieczną kryjówkę na chińskiej prowincji. Dzięki chwili pozornego spokoju nastolatka ma możliwość poznania swoich nowych mocy u boku ukochanego anioła. Okazuje się, że potrafi stawać się niewidzialna, upodabniając się do otoczenia, oraz tworzyć swoje wizualne klony. Evie będzie musiała szybko skorzystać ze swych umiejętności, by uratować Russela, jej bratnią duszę, oraz Brownie – dwoje przyjaciół uwięzionych przez potężnego Ifrita. Nie przewidzi jednak przeznaczenia, które czeka na nią na bezdrożach Ukrainy oraz Irlandii... „Zobowiązanie” Amy A. Bartol, trzecia część przejmującej serii „Przeczucia”, przybliża walkę świata ludzi ze światem istot nieśmiertelnych. Już setki tysięcy osób na całym świecie śledzi losy Evie, Brownie, Buns, Reeda i Russela, licząc na odkrycie całej prawdy o bohaterach. Wydarzenia pełne mroku i tajemnicy układają się w opowieść o miłości, strachu i nadziei, od których bohaterka nie zdoła uciec. Na sukces książki wpłynęło wyjątkowe połączenie romansu i horroru, które przyspiesza bicie serca. Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów serii „Zmierzch” czy „Upadek”.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 15 listopada do 22 listopada włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Akurat.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [35]

Sortuj:
2868
4
15.11.2017 11:17

 Zobowiązanie Zobowiązanie


20
1
15.11.2017 12:16

Spacerując jak zwykle przez ciemne uliczki mojego miasta, przed moim oczami ukazuje się obraz chłopaka, który właśnie szczerzy do mnie białe zęby. Słucham muzyki i przyglądam się obcemu z daleka zaczynając martwić się o swoje zdrowie psychiczne. Coraz bliżej chłopaka, jestem niemal pewna, że zwariowałam bo wygląd chłopaka jest jak z książki fantasy – uszy jak u psa właśnie...

więcej

8
0
16.11.2017 10:26

Nieśmiertelność jest czymś o czym mażą ludzie. Wiele osób w przeszłości i obecnie poszukiwało i poszukuje sposoby aby oszukać śmierć. Ja chciałbym być nieśmiertelny, Miałbym wtedy dużo czasu na naukę, podróżowanie oraz eksperymentowanie. Było by to coś niezwykłego. Wadą takiego życia była by zapewne ciągła samotność, bo inni ludzie rodziliby się i odchodzili na moich...

więcej

351
328
15.11.2017 13:01

Jest listopad wracam wieczorem do domu. Jest już ciemno i trochę się boję. Ale - tak sobie myślę - co tam do tej pory nic mi się nie stało to teraz też nic się nie stanie. Idę dalej odważnie jednak oglądam się co jakiś czas za siebie, bo mam wrażenie, że ktoś mnie obserwuje. Nagle przede mną wyskakuje postać. Staram się nie krzyczeć i nie uciekać. Postać zaczyna coś do mnie...

więcej

196
75
15.11.2017 15:30

Jest siódma rano, a ja właśnie jestem w doradzę do szkoły. Dzisiaj są moje osiemnaste urodziny, a wcale nie czuję się jakoś inaczej, a powinnam? Z moich rozmyśleń wyrywa mnie odgłos kroków za moimi plecami. Odwracam się i zamieram widząc przystojnego mężczyznę stojącego przede mną.
- Przepraszam, czy mogę w czymś pomóc?
Kąciki ust nieznajomego unoszą się w diabelnym...

więcej

384
79
15.11.2017 15:47

- Nie wiem, czy znam choć jedną osobę, która wybrałaby człowieczeństwo mając możliwość nieśmiertelności.
- Jest sporo reguł. Poznając je, nie będziesz już mogła zmienić decyzji - szeptał głos w mojej głowie, kiedy ciemne piórka krążyły, otaczając mnie coraz ciaśniej.
- Zaryzykuję - wyszeptałam z uśmiechem. Od tamtej pory już się nie uśmiecham.
Podjęcie złej decyzji to nic,...

więcej

113
35
15.11.2017 16:02

Nieśmiertelność wiąże się z życiem wśród śmiertelników. Jeśli będąc nieśmiertelną musiałabym się ukrywać, co chwilę zmieniać pracę, zostawiać przyjaciół i zmieniać miejsce zamieszkania by ludzie nie widzieli tego, że się nie starzeję to nie byłabym szczęśliwa.
Po głębszym przemyśleniu dochodzę do wniosku, że nie chciałabym żyć wiecznie, nawet jeśli wiązałoby się to z...

więcej

206
189
15.11.2017 18:00

Moim największym egzystencjonalnym lękiem, jest strach przed przemijaniem. Zatem bez wahania wybrałbym nieśmiertelność. Cena nie miałaby dla mnie znaczenia. Ciekawość tego, co wydarzy się po mojej śmierci jest silniejsza, niż ewentualne konsekwencje oszukania jej. Jak będzie wyglądał świat za 100 lat? A za 1000 lat? Czy ludzie będą mieć działki na księżycu? Czy dotrzemy na...

więcej

608
124
15.11.2017 18:18

Obudziłam się i dostrzegłam, że ktoś nade mną stoi.
- Słuchaj, musimy porozmawiać – odezwała się tajemnicza postać.
- Skąd się tu wziąłeś i kim jesteś?
- To w tej chwili nie jest ważne. Najważniejsze jest to, że należę do potężnego gatunku istot nieśmiertelnych. Szukamy ludzi, którzy dołączą do nas, potrzebna nam pomoc.
- Nie bardzo rozumiem. Jaka pomoc, jacy nieśmiertelni?
...

więcej

0
0
15.11.2017 19:35

Zawsze marzyłam o świecie jak w Harrym Potterze,
ale przecież w takie rzeczy nie wierzę!
Śpię sobie spokojnie snem człowieka zwyczajnego,
bo przecież co mogę w nocy robić innego?
Nagle przez okno wpada łuna rażąca mnie w oczy,
a ja chcę wracać w Hypnosa świat uroczy!
Nie jest mi to jednak dane,
bo przed sobą widzę elegancką damę!
Dostojna, w długiej błyszczącej sukni, moje...

więcej

445
14
16.11.2017 09:13

Pan Nieśmiertelny: Hej Cathleen! Zostałaś wybrana! Gdy dołączysz do nas będziesz nieśmiertelna, będziesz potrafiła się teleportować, przesuwać przedmioty siłą umysłu, a niewidzialne skrzydła uniosą cię tam gdzie będziesz chciała! Musisz zdecydować teraz, więcej się już nie pojawię, to jedyna niepowtarzalna okazja by stać się jedną z nas!
Ja: Tak, to kuszące. Dzięki...

więcej

90
0
16.11.2017 12:12

- Chcę, byś wprowadził mnie do waszego świata!
Wciąż trzymałam nóż przy jego szyi. Albert przestał się wyrywać, wiedział, że nie ma ze mną szans. Jednak jego oczy nie wyrażały strachu, a jedynie ubaw.
- Nie mogę tego zrobić. Jeżeli cię wprowadzę, to moi mnie zabiją. Jeżeli nie, to ty zrobisz - co za różnica?
- Ja to zrobię w sposób bardziej bolesny.
- Polemizowałbym......

więcej

Reklama
zgłoś błąd