Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2276
Dyskusji
1092226
Czytelników
Kategoria
Należysz

[Zakończony] Niech żyje nam 200 lat!- wygraj książkę "Ludzie na drzewach".

LubimyCzytać
utworzył 17.10.2017 o 15:57

Amerykański lekarz na wyprawie w niezbadane rejony Pacyfiku dokonuje odkrycia, które odmieni jego życie i cały świat nauki. Niepokojąca, trzymająca w napięciu i tragiczna w wymowie opowieść o zderzeniu odmiennych kultur, stawiająca pytania o granicę między dobrem i złem, altruizmem i egoizmem. Przejmujący debiut Yanagihary jest też próbą rozstrzygnięcia odwiecznego dylematu: czy wielkie umysły mają prawo do życia poza moralnymi normami?

 
Jednym z wątków książki jest długowieczność. Wyobraźcie sobie, że możecie skorzystać z przedłużenia swojej ziemskiej egzystencji o sto lat pod jednym warunkiem – musicie w zamian pozbyć się jednej z Waszych najcenniejszych umiejętności. Czy zgodzilibyście się na taki układ? Jeśli tak, co byście oddali, by cieszyć się życiem w kolejnym stuleciu? Jeśli nie – uzasadnijcie swoją odpowiedź.  


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.   Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Ludzie na drzewach - Jacek Skowroński
Ludzie na drzewach

Autor : Hanya Yanagihara

"Małe życie" stało się światową sensacją literacką. Debiutancka powieść Hanyi Yanagihary zachwyca nie mniej. Amerykański lekarz na wyprawie w niezbadane rejony Pacyfiku dokonuje odkrycia, które odmieni jego życie i cały świat nauki. Niepokojąca, trzymająca w napięciu i tragiczna w wymowie opowieść o zderzeniu odmiennych kultur, stawiająca pytania o granicę między dobrem i złem, altruizmem i egoizmem. Przejmujący debiut Yanagihary jest też próbą rozstrzygnięcia odwiecznego dylematu: czy wielkie umysły mają prawo do życia poza moralnymi normami?

Regulamin
  • Konkurs trwa od 17 października do 24 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo W.A.B.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [75]

Sortuj:
562
0
24.10.2017 23:28

To już się wydarzyło. Dokładnie 24 października 1917 roku, na wskutek zatrucia chemicznego, spowodowanego atakiem gazowym nieopodal Kobaridu, pewien Włoch stracił przytomność. Ocknął się w starej stodole. Był przywiązany do krzesła, przodem ku pomarszczonej od wilgoci ściany. Głos z tyłu, przepalony niczym blok węgla, zmusił go do złożenia przysięgi pod karą śmierci jego i...

więcej

75
0
24.10.2017 23:35

Gotować dobrze potrafię;) Czasem tym moim kucharzeniem zdarza mi się przekonywać do siebie ludzi, szczególnie męską część konsumentów ;) Lubię tak stanąć przy garach coś ugotować, upiec, na wynos dać komuś słoiczek z przetworami, poczęstować własną nalewką... Tylko nie myślcie że jestem starą babcią która robi to wszystko z nudów :) I gdybym miała się pozbyć tej mojej...

więcej

471
4
24.10.2017 23:55

Rozmawiałam wczoraj z przyjaciółką mojej zmarłej babci. Ma osiemdziesiąt pięć lat. Powiedziała mi, że nie pożyje już długo – wszystkie jej przyjaciółki są już po tamtej stronie, więc co ją tu trzyma, oprócz córki, która ma własne życie? Zaprzeczałam gorączkowo, czepiając się jej wełnianego płaszcza i czując pieczenie pod powiekami, bo przecież jestem jeszcze ja, moi...

więcej

2945
4
25.10.2017 14:16

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!

Wybraliśmy zwycięskie prace:

breathless
Hinaru
ika863
justysiac97
issi

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.


Reklama
zgłoś błąd