Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2275
Dyskusji
1090019
Czytelników
Kategoria
Należysz

[Zakończony] Niech żyje nam 200 lat!- wygraj książkę "Ludzie na drzewach".

LubimyCzytać
utworzył 17.10.2017 o 15:57

Amerykański lekarz na wyprawie w niezbadane rejony Pacyfiku dokonuje odkrycia, które odmieni jego życie i cały świat nauki. Niepokojąca, trzymająca w napięciu i tragiczna w wymowie opowieść o zderzeniu odmiennych kultur, stawiająca pytania o granicę między dobrem i złem, altruizmem i egoizmem. Przejmujący debiut Yanagihary jest też próbą rozstrzygnięcia odwiecznego dylematu: czy wielkie umysły mają prawo do życia poza moralnymi normami?

 
Jednym z wątków książki jest długowieczność. Wyobraźcie sobie, że możecie skorzystać z przedłużenia swojej ziemskiej egzystencji o sto lat pod jednym warunkiem – musicie w zamian pozbyć się jednej z Waszych najcenniejszych umiejętności. Czy zgodzilibyście się na taki układ? Jeśli tak, co byście oddali, by cieszyć się życiem w kolejnym stuleciu? Jeśli nie – uzasadnijcie swoją odpowiedź.  


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.   Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Ludzie na drzewach - Jacek Skowroński
Ludzie na drzewach

Autor : Hanya Yanagihara

"Małe życie" stało się światową sensacją literacką. Debiutancka powieść Hanyi Yanagihary zachwyca nie mniej. Amerykański lekarz na wyprawie w niezbadane rejony Pacyfiku dokonuje odkrycia, które odmieni jego życie i cały świat nauki. Niepokojąca, trzymająca w napięciu i tragiczna w wymowie opowieść o zderzeniu odmiennych kultur, stawiająca pytania o granicę między dobrem i złem, altruizmem i egoizmem. Przejmujący debiut Yanagihary jest też próbą rozstrzygnięcia odwiecznego dylematu: czy wielkie umysły mają prawo do życia poza moralnymi normami?

Regulamin
  • Konkurs trwa od 17 października do 24 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo W.A.B.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [75]

Sortuj:
66
0
18.10.2017 17:56

Z przykrością oddałabym umiejętność malowania olejem na płótnie. Pożegnałabym ulubione przeze mnie pejzarze, zwlaszcza górskie, i ogrody pełne różnokolorowego kwiecia. Ze smutkiem patrzyłabym na moje pokrywające się kurzem pędzle czy sztalugę... Zrezygnowałabym co prawda z uwieczniania krajobrazu na materiale, ale, by zrekompensować sobie ten brak, chwyciłabym za aparat...

więcej

1190
656
18.10.2017 19:37

Gdyby ktoś zagwarantował mi, że przedłużenie życia o sto lat nie będzie wiązało się z typowymi dla starości chorobami - demencją oraz zaćmą i przez te dodatkowe sto lat w związku z tym mogłabym bez przeszkód robić to, co lubię najbardziej, czyli czytać, bez wahania poszłabym na taką wymianę. Książek do przeczytania przybywa, więc dodatkowy czas się przyda!
A co bym oddała...

więcej

120
3
18.10.2017 19:57

Za dodatkowych stu lat, to ja dziękuję. Nigdy bym tego "daru" nie przyjęła. Nie chciałabym widzieć jak odchodzą moi najbliżsi.
Nie ważne ile lat się żyje, ważniejsze jest to, jak się je przeżyje. Zatem chwytajmy każdą szczęśliwą chwilę, cieszmy się z drobnych rzeczy i wykorzystujmy dany nam czas jak najlepiej. Bądźmy szczęśliwi w swoim życiu!

Talent każdego człowieka, to...

więcej

488
90
18.10.2017 20:34

Nie zgodziłabym się. Każda moja cecha i umiejętność tworzą obraz osoby, którą jestem. Choć inni nie widzieliby pewnie różnicy w moim zachowaniu, gdybym oddała którąś ze swoich umiejętności, rzeczy, które mi naprawdę wychodzą, ja czułabym się w środku kimś innym. Czułabym wyrwę - straciłabym coś, bez możliwości odzyskania. Uczucie pustki - najgorsze, co może być!


113
35
18.10.2017 20:44

Nie chciała bym żyć tak długo. Dlaczego? Ponieważ kiedy widzę co się dzieje teraz na świecie i ile w ludziach jest nienawiści boję się co będzie za 10 lat.
Technologia zaczyna za nas myśleć, telefony, tablety i internet są dla niektórych cenniejsze niż życie. A życie ludzkie przestaje być najważniejsze i najcenniejsze.
Nie chciała bym żyć w świecie obojętności na ludzką...

więcej

219
6
18.10.2017 21:22

Gdybym stanęła przed tak trudną, a jednocześnie intrygującą i niepowtarzalną decyzją zdecydowanie, śmiało i głośno odpowiedziałabym jedno - nie, dziękuję. Nawet pomimo tego, iż kiepsko u mnie z asertywnością. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta.
Każdy z nas jest inny, z niektórymi umiejętnościami się rodzimy, inne zdobywamy w ciągu naszego życia. Każde z doświadczeń nas...

więcej

30
15
18.10.2017 23:07

W głębi duszy jestem ryzykantem, często być może i pechowym ale nie potrafiłbym zaryzykować 100 lat życia w zamian za moją umiejętność kochania, życie dla mnie będąc egoistą nie jest życiem, jest tylko pustą egzystencją, tracąc to co dla mnie najważniejsze i wobec tej jedynej osoby i wobec miłości do wszystkich tak jak pisał św.Paweł z Tarsu "stałbym się nikim", wierzę...

więcej

6
0
18.10.2017 23:19

Nie mam żadnych drogocennych umiejętności, więc przedłużenie życia o stówkę właśnie przechodzi mi koło nosa. Zresztą i tak nie chciałabym tyle żyć. Strasznie się boję tego, co może przynieść przyszłość. Żyję dniem dzisiejszym i nie spoglądam w dal. Nigdy nie wiadomo czy owa przyszłość będzie lepsza od teraźniejszości. Poza tym nie chciałabym oglądać śmierci swoich dzieci,...

więcej

835
235
19.10.2017 08:36

Słowa. Zdania. Akapity. Umiejętność ich tworzenia uważam za swoją największą umiejętność. Pracuję z tekstem codziennie, zawodowo, ale również hobbystycznie. Bawię się znaczeniami, obracam w ustach słowne ciekawostki, kreuję gry słowne. To podstawa mojego życia i mojego utrzymania, a także moja największa pasja. Nie wiem, co przyniesie przyszłość, być może nie będzie w niej...

więcej

167
23
19.10.2017 09:02

Zgodziłabym się na taki układ tylko w przypadku, jeśli u mojego boku kolejne sto lat miałaby być moja miłość. Jaką cenną umiejętność bym za to oddała? Bycie grzeczną. Żyłabym sto lat bez skrępowania mówiąc, co myślę, pozwalałabym sobie na nie przemilczanie spraw, które mnie drażnią, pyskowałabym do wkurzających ludzi, choćby byli ode mnie wyżej postawieni w hierarchii...

więcej

Reklama
zgłoś błąd