forum Oficjalne Konkursy

[Zakończony] Marzenia o ostanim rejsie na sroce - wygraj pakiet książek "Morderstwa w Somerset" i "Wszystkie marzenia świata".

LubimyCzytać
utworzył 17.10.2017 o 13:00

Marzenia o ostanim rejsie na sroce - wygraj pakiet książek "Morderstwa w Somerset" i "Wszystkie marzenia świata".

„Morderstwa w Somerset” to mroczna podróż w świat kryminału. Susan Ryeland otrzymuje wydruk najnowszej powieści autora cyklu bestsellerowych kryminałów. Redaktorka londyńskiego wydawnictwa od lat współpracuje z Alanem Conwayem. Historia morderstwa popełnionego w wiejskiej rezydencji Pye Hall nie jest jednak tym, czym się wydaje. Na stronach powieści ukryta jest bowiem zgoła odmienna intryga: jak najbardziej realna historia zazdrości, chciwości, bezlitosnej ambicji i... morderstwa.


Powieść „Wszystkie marzenia świata” o ostatnim rejsie najnowocześniejszego hiszpańskiego transatlantyku, Príncipe de Asturias, który w ostatnim roku I wojny światowej wyrusza w – jak się okazuje – swój ostatni rejs do Ameryki Południowej. Na pokładzie „hiszpańskiego Titanica” podróżuje wiele osób. Chociaż z góry wiemy, jaki los ich spotka, autor nie tylko snuje opartą na faktach barwną opowieść.


Stwórzcie krótką historię kryminalną lub nostalgiczny wpis z pamiętnika jednego z pasażerów statku. W tekstach wykorzystajcie następujące wyrazy, nawiązujące do powieści: ostatni rejs, morderstwo, marzenia, kryminał, sroka. Liczymy na Waszą pomysłowość!


 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1700 znaków ze spacjami.   
 

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają pakiet książek "Morderstwa w Somerset" i "Wszystkie marzenia świata".

Regulamin
  • Konkurs trwa od 17 października do 24 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1700 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Rebis.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 

odpowiedzi [61]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
danka12 25.10.2017 19:21
Czytelnik

Dziękuję za wyróżnienie, gratulacje dla pozostałych. Gratuluję również wszystkim, którzy wzięli udział w tym konkursie Wasze prace, były bardzo dobre. Pozdrawiam.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Cathy 25.10.2017 16:41
Czytelniczka

Bardzo dziękuję i gratuluję pozostałym laureatom:)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 25.10.2017 16:27
Administrator

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!

Wybraliśmy zwycięskie prace:

Sasha
Mollinka_90
krzysztofix00
danka12
Cathy98

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
wiktona 24.10.2017 22:47
Czytelniczka

Słońce przypiekało mój nos, poprawiłam okulary i z zamkniętymi oczami wsłuchiwałam się w szum morskich fal uderzających o burtę. W pełni cieszyłam się swoim długo wyczekiwanym i zasłużonym urlopem. Cudem udało mi się zdążyć na ostatni rejs, który płynie na wyspę Magu. Jednak zanim dotrzemy na wyspę, pozostajemy tylko my, dwunastu pasażerów w tym załoga, i żywioł wody. Całe...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
KalinaFaustyna 24.10.2017 22:35
Czytelniczka

Dopiero po latach, gdy mogę już spokojnie i bez rozrywającego serce bólu myśleć o tych wydarzeniach jestem w stanie również ubrać je w słowa- ale tylko przed Tobą Drogi Pamiętniku. Odkąd odszedł Pablito- mój ukochany najdroższy Pablito- nic już nie jest takie samo. Ten pamiętny rejs- był naszym ostatnim rejsem i patrząc na tamte wydarzenia wiele lat później zza więziennych...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
krosciucha 24.10.2017 21:56
Oficjalna recenzentka

Ktoś zabił kapitana statku, na którym odbywam z córką nasz, mam szczerą nadzieję, ostatni rejs w życiu. Ciągle się tylko horyzont kołysze, to nie do pomyślenia.
Pasażerowie w pierwszej chwili biegali chaotycznie po pokładzie, a potem zbili się w kupki i szepczą. Morderstwo.
Oczywiście nie mają najmniejszego pojęcia, kto jest zabójcą. Gdyby tylko mieli podobnie bystry wzrok,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Carla 24.10.2017 21:36
Czytelniczka

Mój pamiętniku,
Obawiam się, że nie będę w stanie więcej pisać. Świat, do którego zmierzam pewnie nie akceptuje uzewnętrzniania swoich uczuć. A już z całą pewnością nie przelewania ich na papier.
Niestety, nie udało mi się rozwikłać zagadki morderstwa mojej ukochanej Zofii. Życie to nie kryminał, przeliczyłem się myśląc, że mogę sam wymierzać sprawiedliwość. Co gorsza, jej...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
mandragora 24.10.2017 21:20
Czytelnik

Szła ciemną, słabo oświetloną, wąską uliczką. Jej postawa zdradzała nerwowość. Kurczowo trzymała poły granatowego płaszcza. Włosy skryła pod kapturem. W kieszeni okrycia jej znajdował się zakrwawiony nóż. Skrzywdzili ją i wreszcie zapłacili za to.
Następnego dnia kupiła tabloid. Szybko znalazła artykuł, który ją interesował: "Z całą pewnością mamy do czynienia z najbardziej...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
kakamil225 24.10.2017 21:10
Czytelnik

To miał być ostatni rejs statku Santa Maria, na którym pracowałem jako kucharz i spełniałem kulinarne marzenia tych nadętych biznesmenów. Siedziałem na łóżku i korzystałem z dnia urlopu, czytając ostatnie strony kryminału Agathy Christie. Zerwałem się na nogi, gdy usłyszałem szybkie i głośne kroki na korytarzu. Musiałem to sprawdzić! Wyszedłem z mojej kabiny, trzaskając za...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Jedraz 24.10.2017 20:09
Czytelnik

Zatonięcie wielkiego wycieczkowca „Sroka” było tragedią na skalę światową. Powodu nagłego zatonięcia i braków sygnałów alarmowych ze statku szukano długo, w tej historii wszystko wydawało się dziwne, niewytłumaczalne.
Tego powodu nie mieliśmy znaleźć nigdy. To miała być największa tajemnica XXI wieku. Sprawny statek na dnie oceanu, jedyna ocalała osoba obecnie znajduje się...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Reklama
zgłoś błąd