Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2279
Dyskusji
1098711
Czytelników
Kategoria
Należysz

[Zakończony] Życie za luksusy? - wygraj książkę "Szpieg".

LubimyCzytać
utworzył 09.12.2016 o 15:03

Margaretha Zelle urodziła się w Holandii. O nieszczęśliwym życiu zapominała oddając się egzotycznym układom tanecznym, które poznała na Jawie. Powrót do Europy był dla niej początkiem nowego życia. Mata Hari stała się najbardziej pożądaną kobietą Belle Epoque, powiernicą i kochanką wpływowych, bogatych mężczyzn paryskiej arystokracji. Łamała męskie serca, nakazy i obyczaje. Za swoją niezależność zapłaciła życiem. Uznano ją za podwójnego szpiega, osądzono i stracono.

 
Mata Hari szokowała swoim obyciem i zachowaniem, nieprzystojącym kobiecie w tamtych czasach. Czy cena jaką zapłaciła najsłynniejsza kobieta-szpieg była warta jej podążania za pragnieniami? Czy za bogactwo i pławienie się w blichtrze sławy warto poświęcić życie?  


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.  Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Szpieg - Jacek Skowroński
Szpieg

Autor : Paulo Coelho

Nosiła wiele imion: z domu Margaretha Geertruida Zelle, na Jawie była panią MacLeod, Niemcy nadali jej kryptonim H21... Mata Hari: kobieta-szpieg. Egzotyczna tancerka, powiernica i kochanka najbogatszych, najbardziej wpływowych mężczyzn Belle Époque, postać o tajemniczej przeszłości, budząca zazdrość dam z paryskiej arystokracji. Łamała męskie serca, moralne nakazy i drobnomieszczańskie obyczaje. Za niezależność zapłaciła najwyższą cenę. Sto lat później legenda Maty Hari jest wciąż żywa. W masowej wyobraźni historia jej bogatego i pełnego przygód życia pozostaje symbolem kobiecej siły i odwagi. W poruszającej i wciągającej powieści Paulo Coelho z maestrią opowiada dzieje Maty Hari, tworząc fikcyjną korespondencję między skazaną, osadzoną w paryskim więzieniu, a jej adwokatem. "Urodziłam się w nieodpowiedniej epoce. Nie wiem, czy w przyszłości ktoś o mnie wspomni. Gdyby tak się stało, nie chcę, żeby widziano we mnie ofiarę"

Regulamin
  • Konkurs trwa od 9 grudnia do 16 grudnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Drzewo Babel.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [37]

Sortuj:
3004
4
09.12.2016 15:03

 Szpieg Szpieg


0
0
16.12.2016 12:21

Warto. To kwestia pragnień, czy marzeń, jak kto woli. Granica jest subtelna. Dążenie i ich osiąganie to cel sam w sobie. A osiągnięcie gwarantuje życie szczęśliwe. Zapytać należy, czy dla szczęścia warto poświęcić życie? Powtórzę: warto. Dla mnie szczęściem może być rodzina, dla Ciebie adrenalina, dla niej niezależność. Bogactwo i odwaga, to tylko droga do celu, albo środki...

więcej

114
18
09.12.2016 19:13

Czy warto? Jest takie powiedzenie:"Żyj szybko,umieraj młodo,zostaw atrakcyjne zwłoki". To chyba mówi samo za siebie. A tak na poważnie,wystarczy spojrzeć na dzisiejszych celebrytów. Dla nich sława,choćby chwilowa,jest ważniejsza niż cokolwiek. Może z wyjątkiem pieniędzy. Aby osiągnąć jedno,lub drugie gotowi są,może nie poświęcić życie,ale na pewno je narazić.Oczywiście,nie...

więcej

39
0
09.12.2016 20:54

Osobiście uważam, że bogactwo i sława nie są warte tego, by poświęcić za nie życie. To nie są priorytety, dla których warto rzucić wszystko i zaprzepaścić ważniejsze wartości. Bo życie człowieka to największy dar, a poświęcenie go dla sławy, pieniędzy i luksusów to głupota. Sława może przeminąć, ludzie mogą znaleźć inny obiekt westchnień i plotek. Luksusy to coś miłego,...

więcej

Reklama
1954
12
10.12.2016 11:11

Każdy człowiek jest inny i inaczej postrzega świat, ale mimo to absolutnie każdy dąży do jednej rzeczy, czyli do szczęścia. Niektórzy próbują je zdobyć, inni kupić a jeszcze inni dostają je bez mrugnięcia okiem. Życie nie jest sprawiedliwe, ale trzeba sobie z nim radzić. Każdy na swój sposób. Są osoby które żyją rozsądnie, mają dobrą pracę, mieszkanie i dzieci. Takich osób...

więcej

253
4
10.12.2016 11:26

Wielu artystów pisało tylko po to by zostać zapamiętanymi, na długo po swojej śmierci, niektórzy oddaliby dużo więcej niż życie by to osiągnąć - Mata Hari została zapamiętana.

A że przy okazji przez jakiś czas żyła jak królowa - któż by tego nie chciał? Dla mnie odpowiedź jest prosta, było warto.


450
55
10.12.2016 13:34

Czy warto? Sądzę, że tak naprawdę odpowiedzi powinna udzielić nam bohaterka książki, bo kto jeśli nie ona umiałaby odpowiedzieć najlepiej. Z drugiej jednak strony jej działania i sposób życia, którego nie zmieniła najwyraźniej wskazują na to, że było warto. Śmierć czeka każdego, prędzej czy później, dlaczego więc nie przeżyć swojego życia tak jak się chciało?
Na drugie...

więcej

315
65
11.12.2016 17:48

Sława to według mnie jeden z największych koszmarów. Niczego dobrego nie wnosi do naszego życia. Nasze całe życie prywatne jest kontrolowane, o tym z kim sypiamy wie cały świat. Jak może to być dla kogokolwiek ważne? Przyznam, pieniądze są bardzo ważne. Jeśli ktoś zacznie mi mówić o tym, że nie, to mu się zaśmieje w twarz. Nie mając mieszkania, tylko długi nie wiadomo jak...

więcej

7
2
11.12.2016 21:26

Bogactwo jest tylko środkiem do celu. Jeżeli nie zapomnimy o tym fakcie, to zdziałamy wiele. Co złego w posiadaniu rzeczy? Nawet jeżeli są zbyteczne? Wszystko co nas otacza jest złączone z naszymi ,,maskami''. Ludzie wystarczająco inteligentni zaspokajają je i rozbudowuj swój wewnętrzny świat. Moment ujarzmienia potrzeb, zrzucenia obowiązków i strachu, może być prawdziwym...

więcej

131
23
12.12.2016 12:56

Ach, warto!

Wydaje mi się, że w tych czasach ludzie żyją dłużej, ale te ostatnie lata są wegetacją... Nie ma szans na jakość tego długiego życia.

Warto więc żyć pełnią życia, czerpać z niego garściami, łapać za ogon szczęście, Pana Boga za nogi! Czy krótsze, fajniejsze życie, w którym spełniają się marzenia jest gorsze od długiego szarego? Chyba nie. Bogactwo i pławienie...

więcej

72
6
12.12.2016 13:47

Każdy chce być szczęśliwy w życiu. Sięgamy po różne środki aby tak było. Czy warto poświęcić życie dla sławy i bogactwa? Może i warto bo byłabym wtedy szczęśliwa. Zależy też w jaki sposób osiągnęłabym to . Jeżeli ciężką harówką to byłabym z tego dumna. Ale jednak nie pławiłabym się sławą i bogactwem. Dlaczego ?
Wystarczy spojrzeć na świat. Na to ile ludzi jest...

więcej

Reklama
zgłoś błąd