forum Oficjalne Konkursy

[Zakończony] Ścieżka zdrowia - wygraj książkę "Kamień i sól".

LubimyCzytać
utworzył 17.02.2016 o 10:32

W życiu 16-letniej Telli Holloway wszystko jest nie tak. Jej brat jest umierający, a kilkunastu lekarzy nie może ustalić, co mu dolega. Dziewczyna czuje się bezradna, dopóki nie odbiera tajemniczych instrukcji, jak wystartować w Piekielnym Wyścigu prowadzącym przez dżunglę, pustynię, ocean i góry. Nagrodą za zwycięstwo jest lekarstwo na chorobę brata. Tella ma za sobą przerażającą przeprawę przez dżunglę i pustynię. Nie może się już wycofać. W kolejnych etapach wyścigu zmierzy się z ukrytymi niebezpieczeństwami oceanu, mrożącym oddech górskim zimnem oraz… nowymi, pokrętnymi zasadami wyścigu.


Morderczy wyścig przez dżunglę, pustynię, ocean i góry to tyleż oryginalna, co niepokojąca alternatywa dla leków refundowanych. W Polsce byłoby trudno wprawdzie o ocean i dżunglę, ale nie brakuje w naszym kraju terenów bardzo zróżnicowanych. Wymyślcie trasę gonitwy, podobnej do tej z książek Vitorii Scott, pomiędzy Bałtykiem, a Tatrami, na końcu której znajduje się bezcenny farmaceutyczny Graal – prawdziwe panaceum.


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Kamień i sól - Jacek Skowroński
Kamień i sól

Autor : Victoria Scott

Jak daleko się posuniesz, by przeżyć? Tella ma za sobą przerażającą przeprawę przez dżunglę i pustynię. Nie może się już wycofać. W kolejnych etapach wyścigu zmierzy się z ukrytymi niebezpieczeństwami oceanu, mrożącym oddech górskim zimnem oraz… nowymi, pokrętnymi zasadami wyścigu. Co jednak, jeśli niebezpieczeństwo leży jeszcze głębiej? Jak można ufać komukolwiek, skoro wszyscy mają jakieś sekrety? Co zrobić, gdy osoba, na której najbardziej polegasz, nagle przestaje cię wspierać? Jak wybrać między jednym życiem a drugim? Wyścig dobiega końca. Wystartowało stu dwudziestu dwóch uczestników. Kiedy Tella i ci, którzy przeżyli, stają do ostatniego etapu, jest ich zaledwie czterdziestu jeden… i tylko jedna osoba może zwyciężyć. Oszałamiający thriller Victorii Scott sprawi, że twój puls przyspieszy!

Regulamin
  • Konkurs trwa od 17 lutego do 24 lutego włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i wydawnictwo Iuvi.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [33]

Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
LubimyCzytać 17.02.2016 10:32
Administrator

Kamień i sól

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Kamień i sól
asia_czyta 24.02.2016 17:59
Czytelnik

"Nie musisz w to wierzyć do końca, ale gdzieś może być ukryta prawda"

Jeden cel. Jedna szansa. Czy jesteś gotowy?

Twoja podróż rozpocznie się w miejscu owianym arom tajemniczości, gdzie za pomocą wskazówek pozostawionych przez rycerzy Krzyżackich musisz rozwikłać pradawne zagadki, które pomogą Ci odnaleźć drogę z tuneli zamku w Malborku na zewnątrz. Następnie kierując...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Palianna 17.02.2016 11:21
Czytelniczka

Naszą trasę rozpoczniemy w Urzędowie skąd pochodził autor Herbarza Polskiego około roku 1550. Marcin z Urzędowa był lekarzem, księdzem i botanikiem. Jedno z nielicznych takich dzieł w tym okresie opisywało rośliny, zwierzęta i minerały występujące w Polsce. Następnie udamy się w okolice Krosna gdzie polski farmaceuta Ignacy Łukasiewicz twórca lampy naftowej założył jedną z...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Dyskusja 17.02.2016 12:28
Czytelnik

Rozpoczynamy w ciemnej kamienicy w Bytomiu. Gdzie jak nie tu, może się narodzić chęć szukania niezwykłego panaceum! Błyskawicznie przeskakujemy przez okoliczne wsie i miasteczka, by dotrzeć do Jastrzębia Zdroju. Dawne uzdrowisko dziś świeci pustkami dlatego to ciągle nie tu znajduje się poszukiwany farmaceutyk. Ruszamy więc dalej - tym razem to będzie Łódź. Miasto-moloch,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Hennah 17.02.2016 12:39
Czytelniczka

Rudowłosa kobieta, delikatnie pochyliła się nad mapą z małymi napisami. Nie widziała niektórych liter więc musiała pomóc sobie lupą. Dzięki niej szybko odczytała kartografię i małe, wspomagacze?
Mały krzyżyk z napisem "START" zaczynał się w Kołobrzegu, mały napis krzyczał (uważaj ruchome piaski!). Mała przerywana linia, biegła przez całe pojezierze pomorskie, koło jeziora...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Bury 17.02.2016 13:05
Czytelnik

Zaczynamy na środku Bałtyku, stamtąd trzeba by dopłynąć w pław do helu. Potem długi spacer po molo z umieszczonymi pułapkami, a to dopiero początek.

Następnym przystankiem są mroźne Suwałki i walka z żubrem w puszczy Białowieskiej - wiecie taka polska "zjawa" z DiCaprio.

Potem prosta droga do Warszawy i Wisłą (wpław) do Sandomierza gdzie będzie trzeba pomóc Ojcowi...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Inatywa 17.02.2016 16:05
Czytelniczka

Zgadzamy się na wyścig. Zasady są proste. W przeciwieństwie do zadań.
Mamy środek lutego, dzień po wyrażeniu chęci przystąpienia da konkursu budzimy się w stroju kąpielowym w pontonie. Na Bałtyku. Mimo niemiłosiernie zimnej pogody musimy przepłynąć dziesięć kilometrów wśród fal do portu w Gdańsku.
Tam po pokonaniu trasy musimy udać się do opuszczonej stoczni, starej krainy...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
saksofonistka 17.02.2016 18:19
Czytelnik

Startujemy. Miejsce: Hel. Gotowi, do startu. Start! Musimy pokonać Zatokę Puckę. Właściwie nie jest taka duża, woda spokojna. Problem w tym, że jest listopad. Czas pobawić się w morsa. Po pokonaniu akwenu dostajemy zacne dzieła polskiej motoryzacji. Żuki. Musimy dostać się na Mazowsze. Nasze drogi dostarczają wielu rozrywek w postaci odpadających na dołach części, auta są...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Inesska 17.02.2016 18:51
Czytelniczka

Witamy. Poniżej zamieszczony jest plan podróży w celu zdobycia panaceum.
Zaczynamy od Wyspy Wolin, a konkretnie od Wolińskiego Parku Narodowego. Wspinaczka po stromych klifach nie jest wcale taka prosta. Pierwsza myśl, która świta w Twojej głowie to zapewne coś w tym stylu: "A czemu by nie obejść?"
O, nie, nie, nie. Uprzedzamy - trasa jest ogrodzona niewidzialnym polem...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Trefny 17.02.2016 18:57
Czytelnik

Czas na prawdziwy triathlon. Na początek dostajemy telefon, ze wskazówkami i miejscem następnej zbiórki. Zaczynamy na wyspie Wolin, następnie płyniemy wpław do Kołobrzegu. Dostajemy tam piękne, obowiązkowo czerwone rowery. Niestety bez opon i kierownicy. Tym rozklekotanym złomem musimy przejechać do Warszawy, niestety rower kradną nam już w Koszalinie. W stolicy musimy...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Mika 17.02.2016 21:43
Czytelnik

Start.
...i wystartowali! Trzystu zawodników ruszyło morderczym szlakiem z Kasprowego Wiechu w objęcia Doliny Pięciu Stawów. Meta pierwszego odcinka na Krupówkach. Każdy na pamiątkę otrzyma fotografię z bacą i owieczkami. Proszę państwa co za emocje...
***
...na trasie wielkiego wyścigu cały czas coś się dzieje.Etap drugi wiedzie spod wzgórza Wawelskiego wzdłuż Wisły a...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Aneta Materac 18.02.2016 22:40
Czytelnik

Od latarni do latarni - padłam i nie wstaję :D

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Reklama
zgłoś błąd