Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2248
Dyskusji
1048263
Czytelników
Kategoria
Należysz

[Zakończony] Górska prowokacja - wygraj książkę "Przewieszenie".

LubimyCzytać
utworzył 21.01.2016 o 09:44

Podhalem wstrząsa seria wypadków w górach. Początkowo czarna passa wydaje się jedynie ciągiem pechowych zdarzeń, jednak śledczy ostatecznie odkrywają związek między ofiarami. Czy ktoś morduje turystów na szlakach? Dochodzenie prowadzi komisarz Forst. Zaczyna tropić mordercę, zbierając okruchy informacji, które ten zdaje się z premedytacją zostawiać.


Podobnie jak komisarz Forst kierujecie śledztwem w Tatrach. Wasze dochodzenie prowadzi już do ostatecznego rozwiązania. Pozostaje jeszcze tylko przeprowadzić prowokację, która doprowadzi do złapania złoczyńcy na gorącym uczynku. Opiszcie tajną akcję, podczas której, przebrani za białego misia, zasadzacie się na przestępcę nad Morskim Okiem.


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Przewieszenie - Jacek Skowroński
Przewieszenie

Autor : Remigiusz Mróz

Podhalem wstrząsa seria wypadków w górach. Początkowo czarna passa wydaje się jedynie ciągiem pechowych zdarzeń, jednak śledczy ostatecznie odkrywają związek między ofiarami. Każe on sądzić, że ktoś morduje turystów na szlakach. Dochodzenie prowadzi komisarz Forst. Szybko zdaje sobie sprawę z tego, że zabójstwa powiązane są ze sprawą, nad którą pracował z Olgą Szrebską. Zaczyna tropić mordercę, zbierając okruchy informacji, które ten zdaje się z premedytacją zostawiać. Kiedy zbliża się do rozwiązania sprawy, doganiają go upiory z przeszłości. Wiktor Forst będzie musiał stawić czoła nie tylko człowiekowi, którego ściga, ale także ludziom gotowym zrobić wszystko, by go pogrążyć.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 21 stycznia do 29 stycznia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i wydawnictwo Filia.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [44]

Sortuj:
2802
4
21.01.2016 09:44

 Przewieszenie Przewieszenie


969
113
21.01.2016 11:41

Prowokacje to najnudniejsza strona mojej roboty – kilka godzin przyczajki i… minuta akcji. Tym razem rzucili mnie na szpicę, przebranego za białego misia. Kilku naszych ukrywa się w zaspach, przykrytych białym maskowaniem. Zazdroszczę im, że to oni przeprowadzą główną akcję. Ech, przynajmniej mi jest ciepło. Nie zazdroszczę im odmrożenia tyłków.
Nagle czuję jak ktoś ciągnie...

więcej

405
34
21.01.2016 14:46

Otwieram oczy. Patrzę na zegarek – o nie ! Zaspałem! Czemu właśnie dziś? W piątek pokłóciłem się z szefem, moja praca wisi na włosku a ja na domiar złego musiałem zaspać.. Jaki ze mnie matoł!
***
- Ładnie to tak się spóźniać? Nie wiem co przeskrobałeś ale Stary wyznaczył Ci zadanie specjalnie – usłyszałem za moimi plecami.
- Co masz na myśli?
- Ty jeszcze nic nie wiesz ? W...

więcej

642
17
21.01.2016 15:10

Jesteśmy na finiszu, do ostatecznego złapania przestępcy pozostała niespełna godzina. Dostała mi się w tej akcji główna rola-rola przynęty. Przebrany za białego misia (w ogóle nie podobnego do tego spotykanego na Krupówkach) siedzę przyczajony niedaleko szlaku górskiego, którym ma poruszać się nasz cel. Po długich miesiącach śledztwa w końcu udało nam się zebrać...

więcej

10
0
21.01.2016 15:44

28 stycznia nadszedł długo wyczekiwany dzień dla Forsta.
- Decydujące starcie, ha to jest to co lubię.Jestem pewny sukcesu, nawet strój białego misia wypożyczyłem z teatru.
Powiedział komisarz do kolegi.
Byli pewni, że "Wilk" umówił się z Jenny Nad Morskim Okiem. Miała mu przekazać tajemniczą paczkę. Wdrapywali się w pewnej odległości za dziewczyną. Było zimno i mgła...

więcej

309
96
21.01.2016 20:14

Po przebraniu się w kostium białego misia, dokonać muszę pewnych modyfikacji. Wąż od pralki automatycznej nada się idealnie. Mocuję go od środka kombinezonu tak, aby jeden koniec znajdował się na wylocie misiowej paszczy, drugi natomiast na wylocie, czyli... tam gdzie każdy ma wylot.
Wiem, że kolejną ofiarą ma być stary baca, więc czymże zatrzymać na dłużej poczciwego...

więcej

249
4
21.01.2016 20:25

- Mogę zrobić sobie zdjęcie z panem Misiem?- Słyszę głos małej dziewczynki. To już setna osoba dzisiejszego dnia. Po co ja w ogóle się na to zgadzałem? Mogłem zostać w ciepłym biurze i nawet pisanie raportów jakoś bym przetrzymał. Ale nie, zachciało się stać w zimnie i czekać na przestępcę. Nie czuję palców! Ile bym dał żeby siedzieć teraz przy kominku! Od dwóch godzin...

więcej

512
395
22.01.2016 02:38

Nie ma pytania do tego konkursu.


10
5
22.01.2016 06:02

Nic nie ma


2802
4
22.01.2016 09:18

Przepraszamy za tę drobną usterkę. Błąd już naprawiony. W zamian wydłużamy czas trwania konkursu do 29 stycznia.


Reklama
zgłoś błąd