Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2269
Dyskusji
1074397
Czytelników
Kategoria
Należysz

[Zakończony] Ostatnie zadanie dla Popielskiego - wygraj książkę "Arena szczurów".

LubimyCzytać
utworzył 25.11.2015 o 11:20

"Arena szczurów" to ostatni kryminał z serii o Edwardzie Popielskim. Rok 1948. Nadmorskie Darłowo. Gwałciciel, który gryzie ofiary. Popielski, były lwowski komisarz, ukrywa się tam po ucieczce z Wrocławia. Kiedy zaczynają ginąć kobiety, ktoś musi znaleźć gwałciciela i mordercę.


29 września 2015 w Księgarni Autorskiej we Wrocławiu odbyło się spotkanie z Markiem Krajewskim. Wówczas to autor podłączony do wariografu odpowiadał na pytania użytkowników lubimyczytać.pl. Tylko raz wykrywacz kłamstw wyczuł wahanie w głosie pisarza – gdy twierdził, że nie powstanie więcej książek o Popielskim.


Załóżmy, że Edward Popielski powróci. Jaka intryga w Waszym miejscu zamieszkania mogłaby sprowadzić tam komisarza ze Lwowa?


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Arena szczurów - Jacek Skowroński
Arena szczurów

Autor : Marek Krajewski

Ostatni kryminał mistrza mrocznej intrygi. Z Popielskim. Rok 1948. Nadmorskie Darłowo. Gwałciciel, który gryzie ofiary. Popielski, były lwowski komisarz, po ucieczce z Wrocławia ukrywa się w mieście rządzonym przez czerwonoarmistów i agentów UB. Nikt tu nie zna jego przeszłości. Nikt nie podejrzewa, co tak naprawdę ma na sumieniu. Kiedy zaczynają ginąć kobiety, ktoś musi znaleźć gwałciciela i mordercę. Popielski, który prowadzi tajne śledztwo, wie, czym jest piekło – labirynt bez wyjścia i bezmiar cierpienia. Nie wie jednak, że będzie ono jego domem. Arena szczurów to najmroczniejszy i najbardziej sensacyjny z kryminałów Marka Krajewskiego.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 25 listopada do 2 grudnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i wydawnictwo Znak.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [36]

Sortuj:
2878
4
25.11.2015 11:20

 Arena szczurów Arena szczurów


509
56
25.11.2015 11:55

Mała Hania bawiła się pod blokiem, a ponieważ było zimno mama dziewczynki wróciła się do domu po czapeczkę. Gdy przyszła na plac zabaw okazało się, że dziecko zniknęło.
Tata Krzysia był z dzieckiem w Egzotarium, gdy zadzwonił ważny telefon. Odwrócił się tylko na moment i chłopca nigdzie już nie było.
Panie z przedszkola poszły na spacer z całą grupą i wróciły bez...

więcej

846
302
25.11.2015 13:13

Edward Popielski wiedzie swój żywot ostatnich lat we Wrocławiu, gdzie to poświęca się głównie lekturom filozoficznych rozpraw, partiom szachów i spacerom po starym mieście..

Lecz oto pewnego dnia trafia do niego tajemniczy list, pochodzący ze Lwowa.. W owym liście jest jedynie małe, stare zdjęcie małego chłopca..I jedno zdanie:

"Wiem, co się stało z Twoim synem i mogę...

więcej

206
45
25.11.2015 14:46

Odbudowa Warszawy trwała już ponad 3 lata, i o ile z grubsza wszystko było uprzątnięte, to każda kolejna zima ujawniała straszne braki w budownictwie. Bombardowania w '44 zrównały całe ulice z ziemią albo przynajmniej uszkodziły konstrukcje przyległych kamienic. Mało który budynek uchował się z wojennej zawieruchy. Wyjątkiem był "Pekin" przy ulicy Złotej. Choć miał pewne...

więcej

314
99
25.11.2015 15:25

-Witam Panie komisarzu. - powiedział Kawski wyciągając rękę.
-Dzień dobry, czy możecie usunąć gapiów? - odpowiedział chłodno Popielski.
-Oczywiście- odparł kiwając w stronę dwójki posterunkowych, dając im jasne polecenie
-Proszę za mną - Kawski gestem zaprosił komisarza za policyjne parawany.
Przykryte po szyję foliowym workiem zwłoki młodej kobiety nie wywarły wrażenia na...

więcej

186
4
25.11.2015 18:19

Para nastolatków wracała wieczorem ze spaceru. Wymknęli się z domów. Wkoło było ciemno, szli bardzo blisko siebie. Nagle dziewczyna potknęła się o coś. O coś miękkiego. Para wytężyła wzrok, aby zobaczyć, co było przeszkodą. Widzą.. ciało? Kopnięcie nogą. Tak, to ciało. Ukucnęli. Znowu wytężyli wzrok. Docierał do nich jedynie mały strumień światła z parku. Zanim dziewczyna...

więcej

755
33
26.11.2015 00:37

Początkowo zaginięciami w Szczecinie nikt się nie przejmował. Ot, nowe miasto, całkiem nowa ziemia, nadal nie wiadomo, czy nasza. Ludzie przychodzili i odchodzili. Przelewało się od żywiołu ludzkiego.
Ale gdy zaczęły ginąć całe rodziny - pierwsze rodziny, pionierskie - gdy liczba niewytłumaczalnych zniknięć sięgnęła kilku tygodniowo, władze się zaniepokoiły. Co prawda...

więcej

207
190
26.11.2015 01:20

W Łodzi pojawia się zabójca kobiet, tzw. Wampir z Łodzi.
Zabijałby kobiety samotnie podróżujące wieczornymi i nocnymi tramwajami. Zabijałby w okolicach zajezdni, pustych parkach i bramach Łódzkich kamienic. Najpierw napadałby tylko na prostytutki. Zwabiał je w zaułki i do klatek schodowych, a potem dusił zakładając foliową torebkę na twarz lub podcinał gardło. Następnie...

więcej

14
0
26.11.2015 09:13

Spokojna wieś. Ktoś by mógł nawetrz rzec-Zadupie jakich nie mało. ,,Co ja tu robię właściwie?"- pomyślał Popielski. Na ostatniej prostej jego samochód zakopał się w błotnistej brei, która stanowić miała tu niegsyś drogę.,, Świetnie"- wysapał dodając kilka przekleństw. Wyszedł z samochodu i dalszą drogę postanowił przejść pieszo- blask kogutów policyjnych radiowozów...

więcej

593
168
26.11.2015 12:40

- Co za pogoda ! - narzeka Edward Popielski, jadący swoim starym mercedesem. Jest prawie 40 stopni i ani jednej chmury na niebie. Po pewnym czasie samochód staje.
- Moje stare kości ! Nareszcie koniec i do domu.
Komisarz powoli wychodzi z samochodu. Nagle słyszy dziwne dźwięki.
- Co u diabła?
Mężczyzna stoi przed samochodem i myśli. Znowu coś słyszy. Podchodzi...

więcej

Reklama
zgłoś błąd