forum Oficjalne Konkursy

[Zakończony] Dzień Kobiet ze Światem Książki

Monika Adamczyk
utworzyła 04.03.2011 o 07:04

Z okazji Dnia Kobiet serwis LubimyCzytac.pl postanowił zorganizować szczególny konkurs dedykowany tylko czytelniczkom.

Podobno kobiety czytają więcej i statystycznie częściej sięgają po książki. W związku z nadchodzącym świętem Administracja serwisu chciała przyłączyć się do najlepszych życzeń dla wszystkich naszych użytkowniczek.

Życzymy Wam wielu wspaniałych chwil z ciekawymi książkami!

Specjalnie z tej okazji mamy do Was pytanie dotyczące konkursowej książki "Jeden dzień". Chcielibyśmy, abyście się podzieliły Waszymi wspomnieniami i opisały jeden dzień w Waszym życiu, który był szczególnie ważny. Dzień, który w bardzo pozotywny sposób odmienił Wasz los. Dzień, bez którego Wasze życie nie byłoby takie samo.


Nagrody

Specjalnie na Dzień Kobiet Świat Książki ufundował nagrody dla siedmiu czytelniczek.

Do wygrania mamy egzemplarze Jednego dnia lub sześć innych tytułow do wyboru:

 • Płetwa rekina i syczuański pieprz - Fuchsia Dunlop
 • Rozważania psa Mafa i jego przyjaciółki Marilyn Monroe - Andrew O'Hagan
 • Spotkamy się pod drzewem ombu - Santa Montefiore
 • Co widziały wrony - Anne-Marie MacDonald
 • Apsara - Marek R. Litmanowicz
 • Jeśli pójdziesz ze mną - Malena Watrous

 • Jeden dzień - Jacek Skowroński
  Jeden dzień

  Autor : David Nicholls

  Pełna wdzięku i błyskotliwych dialogów powieść o przyjaźni, miłości i życiu. Jest 15 lipca 1988. Emma i Dex – zakompleksiona idealistka i przystojniak z poczuciem, że świat należy do niego – właśnie skończyli studia. Wszystko przed nimi. Nie są parą, a jednak coś ich do siebie przyciąga. Będziemy ich spotykać tego dnia co roku, przez blisko dwadzieścia lat, razem i osobno.

  To wspaniała powieść dla wszystkich – o tym, jak się zmieniamy: my sami, nasze marzenia, widzenie świata, priorytety, jak coś tracimy, by co innego zyskać. Cudowne dialogi, żywe jak… samo życie.


  Regulamin
  • Konkurs trwa od 4 marca do 8 marca do godziny 18:00.
  • Odłoszenie wyników wieczorem w Dniu Kobiet.
  • Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla kobiet.
  • W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby będące w Polsce (adres korespondencyjny potrzebny do wysłania książki w PL).
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowane części lub fragmentów opinii, recenzji innych osób jest zabronione.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu LubimyCzytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.

  odpowiedzi [77]

  Niezalogowany
  Aby napisać wiadomość zaloguj się
  Sortuj:
  green_life 06.03.2011 23:59
  Bibliotekarka | Oficjalna recenzentka

  wieczór dnia najzwyklejszego. drugi rok romanistyki w Krakowie. trochę pustki. trochę samotności. trochę strachu. wróciłam do swojego pokoju po dniu zajęć, po jakimś towarzyskim spotkaniu. była zima, było późno. przyjaciółka z sąsiedniego pokoju przed snem dała mi do posłuchania kasetę, którą pożyczyła od swojego kuzyna. usiadłam w ciemności na fotelu, owinęłam się w koc i...

  Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
  konto usunięte
  06.03.2011 20:51
  Czytelnik

  Użytkownik wypowiedzi usunął konto

  monika 06.03.2011 20:13
  Czytelnik

  Jechałam na moje trzecie wakacje zagranicę. Rodzice wysłali mnie na obóz do Bułgarii. Myślałam, że to będą moje najgorsze wakacje bo w autokarze nie było klimatyzacji i w dodatku musiałam opiekować się młodszą córką znajomych rodziców.
  Autokarem jechaliśmy przez Czechy, Austrię, Słowację i Rumunię. Na dłużej zatrzymaliśmy się w Bukareszcie- stolicy Rumunii. Na chwilę...

  Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
  Assapan 06.03.2011 13:43
  Czytelniczka

  Dzień, który odmienił moje życie miał miejsce rok temu. Idąc do sypialni rodziców zauważyłam, jak mój tata się modli. Wzruszyło mnie to dogłębnie, gdyż mój rodzic nigdy nie pałał miłością do Kościoła i księży. Zawsze powtarzał, że księża "to takie diabły chodzące w sutannach i tylko kominiarz jako jedyny, mając uniform tego koloru, jest przyzwoity."
  Od tamtej pory...

  Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
  ain 06.03.2011 13:40
  Czytelniczka

  Szczególny dzień?
  Dzień, który zmienił moje życie, to jednocześnie dzień, w którym zniknął ktoś dla mnie wtedy ważny. Była to osoba, która zatruwała moje życie w każdy możliwy sposób. Wtedy jeszcze nie zdawałam sobie z tego sprawy. Pamiętam, że płakałam i nie mogłam doprowadzić się do stanu używalności.
  Wtedy zaczęłam to opisywać. Potrafiłam pisać cały dzień bez przerw na...

  Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
  Karimba 06.03.2011 13:05
  Czytelniczka

  Miałam wtedy 15/16 lat i nie czułam się szczęśliwą osobą. W domu się nie układało, w sprawach sercowych też nie. Nikt nie widział mojego cierpienia. Czułam się sama z wszystkimi problemami. Ze strony bliskich osób nie otrzymałam nawet najmniejszego wsparcia. Matka często okazywała mi swą nienawiść i obrażała mnie na każdym kroku. Byłam tylko nastolatką, u której formowało...

  Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
  Teybit 06.03.2011 12:47
  Czytelniczka

  Osobiście uważam, ze każdy dzień w moim życiu jesy ważny nadewszystko, ponieważ to jeden dzień mojego krótkiego życia, a czas ten powinnam wykorzystać najlepiej jak potrafie. Ale jeżeli ma już wybierać to oto właśnie ten dzień. Dniem szczególnie ważnym w moim życiu, był dzień w którym moja najlepsza wtedy jeszcze koleżanka powiedziała mi, że jestem jej najlepszą...

  Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
  Andrea_Deer 06.03.2011 11:59
  Czytelnik

  Mam problem z zapamiętywaniem dat, choćby bardzo ogólnych, więc nie jestem w stanie nawet powiedzieć w jakiej porze roku był ten dzień. Wtedy zresztą nie wydawał się ani trochę specjalny, a i teraz bardziej zabrzmi jak granie pod publiczkę. A jednak.

  Moja mama zawsze twierdziła, że ktoś, kto kocha czytać, musiał najpierw zapałać miłością do jednej książki. A potem już z...

  Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
  Tajemnica 06.03.2011 11:10
  Bibliotekarka

  Mam bardzo wiele dni, które mogłabym zakwalifikować do kategorii ważnych i najważniejszych. Z pewnością był to mój ślub, zdanie matury ... wiele dni z życia mojego życia, nie mniej jednak uważam, że tym naj naj z najważniejszych dni, był 13.10.1996 roku.
  Zwykła niedziela, niczym nie wyróżniająca się od pozostałych ... no może tylko tym, że wyglądałam wtedy niczym ciężarówka...

  Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
  Nelka 06.03.2011 10:54
  Czytelniczka

  Wpis z pamiętnika z 15.02.2011 - To takie dziwne jak pomyślę, że dwa lata temu byłam tam, u niego i nie spodziewałam sie niczego, a na pewno nie tego, że to będzie trwało aż tyle czasu. Naprawdę tęsknie za każdym dniem z nim spędzonym, za każdym pocałunkiem, dotykiem, każdą rozmową i każdym Jego uśmiechem. Za każdym milczeniem, kiedy to leżeliśmy obok siebie i nie...

  Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
  Reklama
  zgłoś błąd