Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2268
Dyskusji
1071396
Czytelników
Kategoria
Należysz

[Zakończony] Dzień Kobiet ze Światem Książki

Monika Adamczyk
utworzyła 04.03.2011 o 07:04

Z okazji Dnia Kobiet serwis LubimyCzytac.pl postanowił zorganizować szczególny konkurs dedykowany tylko czytelniczkom.

Podobno kobiety czytają więcej i statystycznie częściej sięgają po książki. W związku z nadchodzącym świętem Administracja serwisu chciała przyłączyć się do najlepszych życzeń dla wszystkich naszych użytkowniczek.

Życzymy Wam wielu wspaniałych chwil z ciekawymi książkami!

Specjalnie z tej okazji mamy do Was pytanie dotyczące konkursowej książki "Jeden dzień". Chcielibyśmy, abyście się podzieliły Waszymi wspomnieniami i opisały jeden dzień w Waszym życiu, który był szczególnie ważny. Dzień, który w bardzo pozotywny sposób odmienił Wasz los. Dzień, bez którego Wasze życie nie byłoby takie samo.


Nagrody

Specjalnie na Dzień Kobiet Świat Książki ufundował nagrody dla siedmiu czytelniczek.

Do wygrania mamy egzemplarze Jednego dnia lub sześć innych tytułow do wyboru:

 • Płetwa rekina i syczuański pieprz - Fuchsia Dunlop
 • Rozważania psa Mafa i jego przyjaciółki Marilyn Monroe - Andrew O'Hagan
 • Spotkamy się pod drzewem ombu - Santa Montefiore
 • Co widziały wrony - Anne-Marie MacDonald
 • Apsara - Marek R. Litmanowicz
 • Jeśli pójdziesz ze mną - Malena Watrous

 • Jeden dzień - Jacek Skowroński
  Jeden dzień

  Autor : David Nicholls

  Pełna wdzięku i błyskotliwych dialogów powieść o przyjaźni, miłości i życiu. Jest 15 lipca 1988. Emma i Dex – zakompleksiona idealistka i przystojniak z poczuciem, że świat należy do niego – właśnie skończyli studia. Wszystko przed nimi. Nie są parą, a jednak coś ich do siebie przyciąga. Będziemy ich spotykać tego dnia co roku, przez blisko dwadzieścia lat, razem i osobno.

  To wspaniała powieść dla wszystkich – o tym, jak się zmieniamy: my sami, nasze marzenia, widzenie świata, priorytety, jak coś tracimy, by co innego zyskać. Cudowne dialogi, żywe jak… samo życie.


  Regulamin
  • Konkurs trwa od 4 marca do 8 marca do godziny 18:00.
  • Odłoszenie wyników wieczorem w Dniu Kobiet.
  • Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla kobiet.
  • W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby będące w Polsce (adres korespondencyjny potrzebny do wysłania książki w PL).
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowane części lub fragmentów opinii, recenzji innych osób jest zabronione.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu LubimyCzytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.

  Lista wypowiedzi [77]

  Sortuj:
  1028
  62
  04.03.2011 16:03

  14 październik 2006. Dzień, który odmienił moje życie bezpowrotnie. Może to głupie, ale to dzień mojej pierwszej miesiączki. Długo wyczekiwany przeze mnie dzień, w którym oficjalnie stawałam się kobietą. Kiedy już zauważyłam zaistniałą sytuację w szkolnej ubikacji, nie wiedziałam czy mam tragizować, czy skakać z radości, bo przyszło to za czym tak tęskniłam.
  Kiedy później...

  więcej

  494
  143
  04.03.2011 17:24

  Dniem szczególnie ważnym w moim życiu był ten, kiedy po raz pierwszy wyjechałam do stanów na program Work&Travel.
  Wyjazd poprzedzony sesją w zerowych terminach, mnóstwem formalności "na wczoraj" itd. wyczerpał mnie zarówno psychicznie jak i fizycznie.
  Potem kilkunastogodzinna podróż (międzylądowanie trwało aż 8 godzin bo taka opcja była najtańsza) i gdy wylądowałam na...

  więcej

  331
  74
  04.03.2011 19:53

  Ważnym dniem był dla mnie 1 czerwca 2010.
  Wieść o zdanej maturze, ciepłe powietrze na podwórku, a w kieszeni pustki. Przydałaby się jakaś wakacyjna praca. No cóż witajcie, truskawki, roznoszenie ulotek i pozostałe nierozwijające zajęcia. Jednak idąc ulicą zauważyłam ogłoszenie o tym, że księgarnia poszukuje kogoś na staż. To jest to pomyślałam! Praca przy czymś, co lubię i...

  więcej

  2653
  229
  04.03.2011 20:34

  Najważniejszym dniem mojego życia, takim wyjątkowym i jak na razie niepowtarzalnym był dla mnie 19 grudzień 2007 roku.
  Wtedy to na teście ciążowym pojawiły się dwie czerwone grube krechy, które wróżyły bezpowrotne zmiany w moim życiu i ogromne rewolucje.

  Był to dzień łez i radości, strachu i niezwykłej euforii, obaw i wiary we własne siły.
  Jednocześnie był to dla mnie...

  więcej

  839
  340
  04.03.2011 21:48

  Najpiękniejszy dzień mojego życia to 14 lipca 2009. Był piękny i pogodny z szumem morza w tle, wypełniony beztroską i błogim lenistwem, bo trwał nasz urlop nad morzem. Całe popołudnie czekałam na zachód słońca, bo bardzo lubię ten widok:). Gdy w końcu dotarliśmy na plażę i obejrzeliśmy ten niezwykły spektakl natury mój chłopak poprosił, żebym na chwilę zamknęła oczy, bo ma...

  więcej

  657
  228
  04.03.2011 22:59

  Takich dni na pewno było w moim życiu kilka. Najważniejszym był chyba 3.09.2008 roku, kiedy to stanął mi na drodze pewien chłopak, który jest w moim życiu do teraz :). Zaczęło się okropnie, aż cud, że nie przeszliśmy do rękoczynów, aż tu nagle zrobiła się z nas para, która przetrwała już nie jedną burzę. Teraz żyjemy sobie raz spokojnie, raz z nadmiarem emocji, ale bardzo...

  więcej

  0
  0
  04.03.2011 23:30

  Paryż. Pewnie zastanawia Was co tu robię... to długa historia. Mówiąc w skrócie, wybrałyśmy się z przyjaciółką na wycieczkę. W planach miałyśmy wieżę Eiffla, Luwr, Łuk Triumfalny i inne miejsca, bez których wizyta w Paryżu nie miałaby sensu. Paryż - najromantyczniejsze miasto, więc nie obeszło się bez wymysłów naszej wybujałej wyobraźni. Wybrałyśmy się na podróż statkiem,...

  więcej

  278
  9
  04.03.2011 23:32

  Najważniejszym dniem mojego życia był 4 maja 2004 roku a dokładnie godzina 9:15. Właśnie tego dnia na świat przyszedł mój synek.
  Dla każdej matki ten dzień narodzin dziecka jest wyjątkowy, ale dla mnie był szczególnie.Zaszłam w ciążę jak miałam 16 lat. Moi rodzice nie byli pewni jak dziecko ma sobie poradzić z urodzeniem i wychowaniem dziecka. Dlatego do dnia narodzin...

  więcej

  18
  1
  04.03.2011 23:45

  Powiadacie dzień który był dla mnie szczególnie ważny lub odmienił moje życie ? Dobre pytanie. Ale tak .. w moim życiu również był taki dzień. Dzień w którym uwierzyłam, że marzenia się spełniają. Moim marzeniem było pojechać kiedyś do Paryża- miasta mody, miłości oraz ekstrawagancji. Zobaczyć na własne oczy wieże Eiffla, która jest symbolem tego, że ze stali może...

  więcej

  522
  236
  05.03.2011 10:06

  Życie to falowanie. Każda fala, która dobija do brzegu, nieodwracalnie nas zmienia. Co jakiś czas człowiek wymienia całą skórę, którą nosi na swoim ciele. Co jakiś czas robi też porządki w głowie, układa wszystko na półkach serca, otrzepuje z kurzu, albo wyrzuca na wieczne niepamiętnie.
  Moich „dni do pamiętania” mam całe mnóstwo, powkładanych w albumy ze zdjęciami,...

  więcej

  Reklama
  zgłoś błąd