Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2269
Dyskusji
1074397
Czytelników
Kategoria
Należysz

[Zakończony] Oaza spokoju - wygraj książkę "Wyspa potępionych".

LubimyCzytać
utworzył 15.10.2015 o 15:53

W fantastycznym królestwie Auradonu udała się rzecz niemożliwa w rzeczywistym świecie – wygrano walkę z przestępczością. Przed dwudziestu laty wszyscy złoczyńcy zostali wypędzeni na Wyspę Potępionych, ponure miejsce strzeżone polem energii, które uniemożliwia im ucieczkę.

Opiszcie jeden dzień z życia bezrobotnego policjanta, w wolnym od złoczyńców Auradonie.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Wyspa potępionych - Jacek Skowroński
Wyspa potępionych

Autor : Melissa de la Cruz

Przed dwudziestu laty wszyscy złoczyńcy zostali wypędzeni z królestwa Auradonu na Wyspę Potępionych – mroczne, ponure miejsce strzeżone polem energii, które uniemożliwia im ucieczkę. Pozbawieni swych magicznych mocy, żyją teraz w odosobnieniu, zapomniani przez resztę świata. Jednak w Zakazanej Twierdzy ukryte jest Smocze Oko – klucz do prawdziwego mroku i jedyna nadzieja złoczyńców na ucieczkę. Tylko najsprytniejszy, najbardziej nikczemny i najniegodziwszy łotr zdoła je znaleźć.… Któż to będzie? Podczas wyprawy po Smocze Oko potomkowie czarnych charakterów udowodnią, że łotrowskie pochodzenie o niczym nie przesądza, a bycie dobrym wcale nie jest takie złe.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 15 października do 22 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i wydawnictwo Egmont Polska.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [50]

Sortuj:
2878
4
15.10.2015 15:53

 Wyspa potępionych Wyspa potępionych


249
4
15.10.2015 18:13

To musiałby być strasznie nudne dni. W końcu ile można przeprowadzać staruszki przez ulicę i wypisywać mandaty za złe parkowanie?
No chyba, że policjant jest bibliofilem. I Znajdzie jakieś ustronne miejsce gdzie może poczytać, na chwile zostać Scherlockiem. A w kolejnej chwili szukać mordercy w powieściach Agathy Christie


485
105
15.10.2015 20:45

(Dom)
Leżę, całymi dniami leżę. Nie ma już dla mnie miejsca w tym świecie. Chciałbym jeszcze raz choć poczuć tą adrenalinę, gdy goni się jakiegoś złoczyńcę. O jak ja okropnie się nudzę. W telewizji nie ma już nic do obejrzenia. Muszę wyjść.
(Bar)
- Co podać ? - pyta barman
- Coś mocnego. - mówię. Muszę się upić.
Piję i piję. Ludzie mijają mnie obojętnie. Już nic dla nich...

więcej

555
16
15.10.2015 20:46

Punkt siódma. Zaczynam robotę. Czym prędzej melduję się na posterunku i wychodzę z tego budynku, budynku, w którym od kilku już lat czuć stęchły zapach opieszałych policjantów. Nie wstąpiłem do policji Auradonu z własnej woli – ciepła posadka była mi przygotowana przez ojca. Nie wiedząc, co innego w życiu robić, zgodziłem się. Dlatego też wybiegam teraz z tego siedliska...

więcej

186
9
15.10.2015 21:10

Widzę z okna w mojej kuchni Michaela, mojego sąsiada z naprzeciwka. Ma 42 lata i niedawno stracił swoją pracę jako policjant. Ale nie pomyślcie o nim niczego złego. Stracił ją dlatego, że w Auradonie zabrakło złoczyńców, których mógłby łapać.
Widzę, że jak co dzień od kiedy stracił pracę zasiada na ganku, aby zjeść śniadanie i poczytać poranną prasę. Mam nadzieję, że nie...

więcej

40
0
15.10.2015 21:43

Pierwszą czynnością w ciągu dnia, którą wykonuje jest otworzenie oczu. Nie przychodzi mi to z łatwością. Szkoda wybudzić mi się ze wspaniałych snów, które mają niekończący się ciąg. Patrząc w biały sufit zastanawiam się jak bardzo nudny będzie dzisiejszy dzień. Dla policjanta dzień bez zapuszkowania jakiegoś drania to dzień stracony. Niestety, nie jestem już policjantem i...

więcej

106
0
15.10.2015 22:07

- Hej, wracaj tutaj! - krzyknąłem za uciekającym złodziejaszkiem, po czym biegiem ruszyłem za nim - WRACAJ TU W TEJ CHWILI!
Kątem oka zerknąłem na swój zegarek,który był nieodłączną częścią mojej garderoby. Chwila.. to już po północy!
Machnąłem ręką na przestępcę, z uśmiechem na twarzy ściągając policyjną czapkę. No tak, mój patrol dawno się skończył.
- Dzięki stary! -...

więcej

923
14
16.10.2015 10:14

Ernie podniósł się z krzesła przy biurku w swoim gabinecie. Klucze do pustych cel zabrzęczały przy jego czarnym, skórzanym pasku. Odkąd miesiąc temu wszyscy przestępcy zostali wygnani, posterunek świecił pustką, a służbowy telefon - zamiast dzwonić co 5 sekund - milczał. Policjant podszedł do okna i, dotykając lekko palcami szyby, tęsknie patrzył na ulice, wolne od...

więcej

24
14
16.10.2015 11:00

Auradon; oaza spokoju. Miasto bez grzechu, przewidywalna otchłań beznadziei.
- ZDRADA, ZDRADA I PLOTKI! – krzyczał Dymitr Godunow, zamknięty w czterech ścianach. Pomalowane na biało z biurkiem pod ścianą i tablicą korkową, idealnie wpasowywały się w jego odzienie z pagonami i gwiazdą, świadczące o tym, że niegdyś nazywano go policjantem.
Spojrzał na telefon, który milczał...

więcej

990
114
16.10.2015 11:48

Stanął przed lustrem. Twarz, którą tam zobaczył wykrzywiona była w ponurym grymasie, oko zmrużone, wykałaczka sterczy spomiędzy zębów. Nozdrza rytmicznie drgają.
Powinien wyglądać komicznie, stojąc w samych bokserkach i krzywo zapiętej kaburze udowej. Jednak w jego oku błyszczało szaleństwo, więc nie chciałbyś teraz wejść do jego biura, uwierz mi. Powoli wyjął...

więcej

Reklama
zgłoś błąd