Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2269
Dyskusji
1072533
Czytelników
Kategoria
Należysz

[Zakończony] Jak zakończy się "Millennium"? Wygraj "Co nas nie zabije" z autografem autora!

LubimyCzytać
utworzył 18.08.2015 o 11:48

Kontynuacja trylogii "Millennium" Stiega Larssona jeszcze się nie ukazała, mało kto ją czytał (jej treść objęta jest ścisłą tajemnicą aż do dnia premiery - książka ukaże się równocześnie na całym świecie 27 sierpnia), ale książka już wywołuje spore kontrowersje. Głównym zarzutem wobec niej jest oczywiście fakt, że nie napisał jej Stieg Larsson.

Ponieważ jesteśmy pewni, że nie znacie treści "Co nas nie zabije" (chyba, że jest Wśród Was jej tłumacz ;-)), zapraszamy do zabawy. Puśćcie wodze fantazji - jaki Waszym zdaniem będzie finał "Millennium"? Czy jego autor - David Lagercrantz, nas zaskoczy? Jak potraktuje "nie swoich" bohaterów - Bloomkvista i Salander? Napiszcie krótki tekst, w którym opiszecie swoje przypuszczenia.


Nagrody

Trzy osoby otrzymają po egzemplarzu książki z autografem jej autora.

Kolejne pięć osób otrzyma książkę w postaci elektronicznej (ebook od Woblink.com).

Co nas nie zabije - Jacek Skowroński
Co nas nie zabije

Autor : David Lagercrantz

Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Kryminał sensacja Thriller. Kontynuacja trylogii Millennium Stiega Larssona napisana przez Davida Lagercrantza. Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael zaczyna pracę nad sensacyjnym artykułem, który może uratować jego karierę.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 18 do 27 sierpnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo .
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [44]

Sortuj:
206
189
19.08.2015 15:03

Myślę, że zakończenie czwartej części będzie przewrotne. Z jednej strony będzie spójnym zakończeniem historii, z drugiej jednak, doskonałym punktem wyjścia dla części piątej. Bohaterowie to dwa archetypy walki z systemem. Systemowa anarchistka, i wyemancypowany dziennikarz ukazujący patologię kręgów władzy.

Myślę, że akcja będzie się toczyła wokół niezdefiniowanej relacji...

więcej

248
140
19.08.2015 17:00

A moim zdaniem książka sięgnie w przeszłość. Do czasów dzieciństwa i wczesnej młodości Lizbeth. Mimo trzech tomów nie znamy jej przecież zbyt dobrze. Jakie miała dzieciństwo? Jakie miała relacje z siostrą? Gdzie i w jaki sposób zdobyła umiejętności hakerskie? Dobrze współgrałoby to z tytułem książki. To co nie zabiło Salander, wzmocniło ją.


0
0
19.08.2015 22:24

Myślę, że nowy autor nie będzie oszczędzał głównych bohaterów. Mikael znowu wpadnie w wir śledztw i intryg, ale ta sprawa będzie inna, mężczyzna zacznie się zastanawiać czy profesor celowo nie "podrzucił" mu tego tematu żeby mu zaszkodzić. Postanawia dowiedzieć się prawdy i prowadzi dwa równoległe śledztwa: własne i to dla profesora. Mikael popada w typowy dla siebie...

więcej

27
0
20.08.2015 10:27

Ja myślę, że Lisbeth w końcu się ogarnie i będą z Mikaelem żyli długo i szczęśliwie. Otworzą wspólną firmę (albo jednostkę działającą w ramach Millennium) i będą przyjmować zlecenia dotyczące wszelkich nieścisłości i afer związanych z mediami, polityką. Ona będzie zajmowała się "pozyskiwaniem" (wiadomo jak) informacji, a on będzie odwiedzał ludzi i pełnił rolę...

więcej

866
79
20.08.2015 11:08

Na pewno musi być to coś spektakularnego, bo inaczej cała akcja ze wznowieniem serii nie miałaby sensu i tylko zaszkodziłaby sławie Larssona i jego dziełu. Mikael na pewno dalej będzie pracował w Millenium, otoczony przez wianuszek kobiet, a jego hobby będzie, tak jak do tej pory, tropienie niegodziwości i przekrętów, które spowodują powodować kolejne trzęsienia ziemi na...

więcej

1115
81
20.08.2015 15:08

Bez względu na to, jak potraktował swoją powieść i bohaterów, nie będzie mu lekko. Podjął się kontynuacji osławionej już trylogii Millenium. Czy chce, czy nie chce zawsze będzie porównywany do Stiega Larssona. Już teraz, mimo że książka nie miała jeszcze swojej premiery, można się spotkać z wieloma negatywnymi opiniami i sceptycznym nastawieniem.
Myślę, że autor będzie się...

więcej

1435
31
20.08.2015 18:05

Muszę się pochwalić a nawet chcę, że tę część Millennium wygrałam u Czarnej Owcy :D Już nie mogę się doczekać!!!! ;) :) :)


1509
13
20.08.2015 20:58

Zorganizowany atak hakerów nie udaje się i Lisbeth Salander znów jest ścigana przez policję a oprócz tego szuka jej niezrównoważony psychicznie mężczyzna - jeden z niedobitków bandy Zalachenki, który chce zemścić się za jego śmierć oraz pewien tajemniczy prawnik, który może znów ją ubezwłasnowolnić w mocy prawa. Jako że ponowna ucieczka za granicę nie wchodzi w grę, Lisbeth...

więcej

325
0
21.08.2015 22:04

Legenda - to słowo idealnie opisuje bohaterkę „Millenium” Lisbeth Salander. Mroczna przeszłość, umiejętność zdobywanie trudno dostępnych informacji, niezłomność w pokonywaniu życiowych trudności
Historię takiej kobiety, wydawałoby się, dość łatwo kontynuować, ale czy ktoś kto jej nie wykreował, zna ją na tyle, aby poradzić sobie z napisaniem jej dalszych losów? Być może,...

więcej

707
157
22.08.2015 09:30

W sumie nie wiem czy w ogóle chcę poznać zakończenie Millenium. Dlaczego? Obawiam się, że zupełnie zostanie zatracony sens powieści. Aby jednak książka była prawdziwa, życzyłabym sobie wprowadzenia postaci w jakiś sposób nawiązujących do obecnej sytuacji kontynentu.
Głowno jest o unijnym nakazie przyjmowania uchodźców, którzy w żaden sposób nie chcą zasymilować się z...

więcej

Reklama
zgłoś błąd