forum Oficjalne Konkursy

[Zakończony] Jak zakończy się "Millennium"? Wygraj "Co nas nie zabije" z autografem autora!

LubimyCzytać
utworzył 18.08.2015 o 11:48

Kontynuacja trylogii "Millennium" Stiega Larssona jeszcze się nie ukazała, mało kto ją czytał (jej treść objęta jest ścisłą tajemnicą aż do dnia premiery - książka ukaże się równocześnie na całym świecie 27 sierpnia), ale książka już wywołuje spore kontrowersje. Głównym zarzutem wobec niej jest oczywiście fakt, że nie napisał jej Stieg Larsson.

Ponieważ jesteśmy pewni, że nie znacie treści "Co nas nie zabije" (chyba, że jest Wśród Was jej tłumacz ;-)), zapraszamy do zabawy. Puśćcie wodze fantazji - jaki Waszym zdaniem będzie finał "Millennium"? Czy jego autor - David Lagercrantz, nas zaskoczy? Jak potraktuje "nie swoich" bohaterów - Bloomkvista i Salander? Napiszcie krótki tekst, w którym opiszecie swoje przypuszczenia.


Nagrody

Trzy osoby otrzymają po egzemplarzu książki z autografem jej autora.

Kolejne pięć osób otrzyma książkę w postaci elektronicznej (ebook od Woblink.com).

Co nas nie zabije - Jacek Skowroński
Co nas nie zabije

Autor : David Lagercrantz

Kontynuacja trylogii "Millennium" Stiega Larssona, napisana przez Davida Lagercrantza. Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael zaczyna pracę nad sensacyjnym artykułem, który może uratować jego karierę.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 18 do 27 sierpnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo .
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [44]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
LubimyCzytać 31.08.2015 09:37
Administrator

Wybraliśmy zwycięskie prace. Książki wygrywają:

jaspers
rafalstefaniak
BartłomiejNieBartosz

Natomiast ebooki wygrywają:

Kamila
Saszen
StachuraJunior
vacuity
Lavdrynka

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 28.08.2015 09:08
Administrator

Dziękujemy za zgłoszenia. Laureatów podamy w przyszłym tygodniu.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Anna 27.08.2015 23:56
Czytelniczka

Finał będzie ciekawy z tego względu,że do końca nie poznamy zakończenia.
Autor wskaże nam sam rozwiązanie. Na końcu postawi nam zagadkę odnośnie dwóch bohaterów Bloomkvista i Salander zrozumią,że wartość przyjaźni stanowi wartość.
Wystawi ich na próbę, aby czytelnik zrozumiał,że nie trzeba strzałów, ale wytrwałość i zadowolenie w przetrwaniu na dobre i złe.
Czytelnik...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Janusz 26.08.2015 20:56
Czytelnik

Jako, że to zapewne definitywny koniec losów Mikaela i Lisabeth to tzreba coś zrobić, co nie będzie happy endem :D
Ja zaproponuję wyrwanie Mikaela z rąk groźnych gangsterów w ostatniej chwili (kiedy tamci go żywcem zakopywali. Mikael jak zawsze będzie najpierw zły, ze Lisabeth ryzykowała, jednak chwilę potem podziękuje za uratowanie życia. I tu mógłby nastać happy end...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Saszen 26.08.2015 13:14
Czytelniczka

Po unieważnieniu jej ubezwłasnowolnienia Lisbeth Salander wreszcie może decydować o swoim życiu bez konieczności tłumaczenia się przed opiekunem. Zdobywa tytuł profesora matematyki i pogrąża w pracy naukowej. Zamierza rozwiązać najważniejsze matematyczne problemy.
Tymczasem Mikael czuje, że jest coraz gorszym dziennikarzem. Młodsi reporterzy radzą sobie znacznie lepiej niż...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Fasoletti 25.08.2015 22:41
Bibliotekarz

Walnie meteoryt i będzie po wszystkim.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
StachuraJunior 25.08.2015 21:19
Czytelnik

Okazuje się, że rząd powołał do działania plan, mający na celu całkowite przejęcie kontroli nad wirtualnym życiem obywateli całego świata. Służby wykorzystują do swoich działań sztuczną inteligencję- Dariusa, który pełni funkcję „Big brothera” . Niestety Balder nie posiada dowodów, poza paroma niejasnymi przesłankami. Zastanawia się, kto mógłby pomóc im w pokrzyżowaniu...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Sara 25.08.2015 20:42
Czytelniczka

Minęły 2 lata od dramatycznych wydarzeń. Salander postanowiła całkowicie odciąć się od przeszłości. Wyjechała do Anglii, gdzie udało jej się wrócić do normalnego życia. Zapuściła włosy do ramion, pofarbowała je na smolistą czerń, zrobiła sobie dwa nowe tatuaże, czyli krótko mówiąc ma się całkiem dobrze. Znalazła nawet pracę w niewielkiej firmie na posadzie informatyka,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Aniaxxp 25.08.2015 09:53
Czytelniczka

Niestety, "Co nas nie zabije" zakończy się tak, jak każda inna książka... Najpierw będzie dużo tekstu, potem ostatnia kropka, numer strony i pusta kartka... Zapewne będziemy chcieli więcej i zrozpaczeni przekartkujemy książkę jeszcze raz, aby sprawdzić, czy coś nam nie umknęło. Wtedy też natkniemy się jedynie na okładkę.Tak właśnie zakończy się Millenium...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
magda3990 24.08.2015 13:17
Czytelnik

Ciężko jest mi napisać cokolwiek na ten temat,ponieważ każdy człowiek ma inną wyobraźnię i to, co mi wydaje się oczywiste dla innych może być zaskakujące i odwrotnie. Dlatego myślę, że książka na pewno mnie zaskoczy, bo przecież pisarze szukają w swych głowach historii zaskakujących i niespodziewanych, a że ja w ich głowach "nie siedzę" na pewno książka mnie zaskoczy, nie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Reklama
zgłoś błąd