Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2267
Dyskusji
1071136
Czytelników
Kategoria
Należysz

[Zakończony] Stalking w literaturze - wygraj książkę "Wiem o tobie wszystko"

LubimyCzytać
utworzył 04.03.2015 o 12:21

Na kartach naszych ukochanych opowieści nikt nie czuje się bezpiecznie. Ktoś nieustannie śledzi Czerwonego Kapturka, kontroluje każdy ruch Kubusia Puchatka, a Ania z Zielonego Wzgórza czuje nieustannie, że ktoś ją obserwuje zza firanki.
Napisz opowiadanie o stalkingu w Twojej ulubionej książce.
Czekamy na teksty o objętości do 2000 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają po egzemplarzu książki.


Wiem o tobie wszystko - Jacek Skowroński
Wiem o tobie wszystko

Autor : Claire Kendal

Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Kryminał sensacja Thriller. Wstrząsający thriller psychologiczny dla wszystkich, którym spodobały się "Zaginiona dziewczyna" i "Zanim zasnę". Clarissa z każdym dniem czuje się coraz bardziej osaczona przez Rafe’a. Gdziekolwiek spojrzy, widzi jego twarz, w którąkolwiek stronę się odwróci, dostrzega jego cień, dokądkolwiek pójdzie, on podąża za nią. A wszystko dlatego, że Rafe się w niej zakochał. Śmiertelnie. Stalking – to słowo budzi coraz większy lęk nie tylko wśród celebrytek, ale i wśród całkiem zwyczajnych kobiet. Omotane pajęczą siecią intrygi, prześladowane za dnia i w nocy, zastraszone i zagubione, rozpaczliwie szukają pomocy… lecz nie zawsze mogą ją znaleźć. A czasem, nawet jeśli pomoc nadchodzi, jest już za późno. Claire Kendal urodziła się w USA, dorastała w Wielkiej Brytanii, gdzie mieszka do dziś. Wykłada literaturę angielską, prowadzi także kursy pisarskie. "Wiem o tobie wszystko" jest jej pierwszą powieścią, została już przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków. Zachęcona entuzjastycznym przyjęciem, z jakim spotkała się jej debiutancka książka, Claire pracuje nad kolejnym thrillerem psychologicznym.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 4 do 10 marca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 2000 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Akurat.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [45]

Sortuj:
2857
4
04.03.2015 12:21

 Wiem o tobie wszystko Wiem o tobie wszystko


596
71
05.03.2015 15:46

 Wayward Pines. Bunt Wayward Pines. Bunt
Jako pierwsze przychodzi mi do głowy Wayward Pines- Bunt.
Czuję na sobie spojrzenie jakiś oczu. Odwracam się, ale nikogo nie dostrzegam. Jestem sam w pomieszczeniu, pod oknem nikt nie stoi, ale czuję czyiś wzrok. Tylko czyj? To pytanie często mnie...

więcej

414
216
05.03.2015 17:31

Wszedłem na stronę: www.stalkujpostacieliterackie.pl i zajrzałem do mojej ulubionej powieści dzieciństwa, a tam na marginesach wpisanych pełno przejawów stalkingu: "Uważaj, bo on jest zdrajcą", "Nemeczek, tylko nie kichnij", "Nemeczek wracaj do łóżka". W innych powieściach nie było lepiej: "Nie daj się wciągnąć Tomkowi w malowanie płotu", "Tomek uważaj, bo się zgubisz".
...

więcej

183
0
05.03.2015 18:50

PRAWDZIWE TWARZE GREYA
Drogi pamiętniczku!
Pamiętasz, jak parę miesięcy temu byłam podekscytowana, że poznałam przystojnego miliardera? Już nie jestem podekscytowana. Ten dziwak postanowił nachodzić mnie w pracy. Na początku myslałam, że to słodkie, ale wkrótce nabrałam podejrzeń. Pewnego dnia poprosił, żebym się z nim umówiła. Odmówiłam, ale potem przemyślałam sprawę...

więcej

87
54
05.03.2015 21:20

Stalking. Kiedy kończy się zwykłe uwielbienie, a zaczyna prześladowanie? To taka cienka granica, o której nie zdajemy sobie czasem sprawy. Po książkę Pani Olgi Rudnickiej "Cichy wielbiciel" sięgnęłam tylko dlatego, że też jestem oligofrenopedagogiem tylko o rok młodsza.
Książka przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Pokazała tak ciężki temat jakim jest stalking, a w mojej...

więcej

916
16
05.03.2015 22:31

Oszalała, pomyślałem. Najzwyczajniej w świecie zwariowała.
Powiedziałem jednak tylko:
- Jak to?
Katniss powiedziała mi właśnie, że ma wrażenie, jakby ktoś ciągle ją obserwował. Przecież to nic nowego - jest śledzona niemal bez przerwy, odkąd zgłosiła się na trybuta w miejsce swojej siostry, Prim.
Zdradził mnie ton głosu.
- Gale. Musisz mi uwierzyć, nie jestem stuknięta!...

więcej

34
1
06.03.2015 10:58

P.S Kocham Cię
Nikomu nie życzę utraty bliskiej osoby. Gdy odszedł mój mąż, mój świat się załamał. Nie chciało mi się wstawać z łóżka, a tym bardziej żyć. Po kilku miesiącach zaczynałam normalnie funkcjonować, jednak psychicznie byłam wciąż podminowana.

Był piękny słoneczny dzień a ja jak co poniedziałek szykowałam się do pracy. Nic nie zapowiadało tego, że moje życie znów...

więcej

40
6
06.03.2015 16:46

Siedziałem sam w swoim gabinecie wpatrując się w okno, tak naprawdę "zawiesiłem" się gdzieś pomiędzy przeszłością a teraźniejszością...To byłaby kolejna rocznica...
Minęło kilka lat a ja wciąż pamiętam ten straszny dzień nad jeziorem...na samą myśl przeszły mnie dreszcze.Miał być to jeden z tych najpiękniejszych dni w roku, który w tajemnicy przed wszystkimi nazwaliśmy...

więcej

701
181
07.03.2015 14:48

Nie udało mi się przeczytać książki o stalkingu, bo jeszcze na taka się nie natknęłam.
Ale stalking pzeżyłam na swojej skórze, czy będzie się liczyć jeśli opowiem urywek ze swojego życia?
chyba nie..


549
140
07.03.2015 22:25

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/244716/chemia-smierci
Wyglądam za okno, próbując choć na chwilę oderwać się od widoku, który od rana tkwi mi w głowie. Już chyba nigdy nie uda mi się spojrzeć na ludzkie zwłoki bez żadnych uczuć, jakby to była tylko kolejna sprawa do rozwiązania. Nie po tym, jak patrzyłem na ciało mojej żony, z którego uchodziło życie. To była jedna chwila,...

więcej

Reklama
zgłoś błąd