DC Comics wyda komiksy nawiązujące do kultowych filmów o Supermanie i Batmanie

LubimyCzytać
19.02.2021

Komiksowe historie o superbohaterach są niezwykle popularne. Nic dziwnego, że wydawnictwo DC Comics oficjalnie zapowiedziało powstanie nowych serii, które zostaną osadzone w tych samych uniwersach, co kultowe filmy o Batmanie i Supermanie. Projekt amerykańskiej oficyny jest jednak naprawdę wyjątkowy.

DC Comics wyda komiksy nawiązujące do kultowych filmów o Supermanie i Batmanie Materiały prasowe wydawnictwa

Powrót ikonicznych superbohaterów

Wszystko dlatego, że komiksowe albumy będą nawiązywać do niezwykle popularnych produkcji, których premiery odbyły się już kilkadziesiąt lat temu. Pierwszą z komiksowych realizacji będzie historia osadzona w świecie filmowego „Batmana” w reżyserii Tima Burtona. Co ciekawe, za realizację komiksu „Batman ’89” odpowiedzialny będzie między innymi Sam Hamm, czyli scenarzysta „Batmana” Tima Burtona. Warstwę graficzną zrealizuje Joe Quinones.

Reklama

Z oficjalnych zapowiedzi wynika, że w nowym Batmanie Hamm i Quinones ukażą powrót Seliny Kyle/Catwoman, a w całości zadebiutuje także nowy Robin. W komiksie nie zabraknie również historii Harveya Denta/Two-Face'a, a więc jednego z kultowych złoczyńców z mitologii Mrocznego Rycerza.

Z kolei za drugi z komiksowych projektów, który tym razem będzie nawiązywać do kultowego filmu „Superman” z Christophere Reevem, odpowiadać będzie Robert Venditti oraz Wilfredo Torres. W tej uwaga twórców zostanie skoncentrowana na podwójnej tożsamości Clarka Kenta/Supermana, a także odpowiedzialności, jaka spoczywa na barkach najsilniejszego z superbohaterów DC Comics. W opowieści nie zabraknie również romantycznej relacji pomiędzy Supermanem a Lois Lane. Opublikowano pierwsze szkice koncepcyjne z komiksów, którymi dzielimi się z wami przedpremierowo.

DC Comics, Batman, superbohaterowie

Wonder Woman, DC, superbohaterowieMiłośnicy komiksów doskonale wiedzą, że Batman i Superman występują nie tylko w regularnych, solowych seriach komiksowych, ale niekiedy działają także w duecie. Dowodem jest chociażby seria „Batman/Superman”.

Co ciekawe, pierwsze 6 rozdziałów opowieści zadebiutuje na platformie DC Universe Infinite 27 czerwca, a każdy z pozostałych 6 będzie ukazywał się co tydzień. Warto przy okazji dodać, że w przeszłości decydenci oficyny DC Comics publikowali już na rynku historie osadzone w uniwersach klasycznych seriali i filmów o swoich herosach; w tym miejscu należy wspomnieć o komiksowej serii poświęconej postaci „Wonder Woman '77” oraz serii „Batman '66”.

Komiksowi superherosi od lat cieszą się niesłabnącą popularnością ze strony fanów. Nie tylko za sprawą coraz to nowych produkcji kinowych, choć przecież wciąż realizowane są kolejne wysokobudżetowe produkcje - w tym też historia Batmana. Niezwykle cenne okazują się natomiast komiksy, których wartość mierzy się nie tylko za sprawą melancholii, ale także niezwykle wysokich sum, o czym świadczy sprzedany za rekordową sumę pierwszy zeszyt z serii o Batmanie.

Reklama

komentarze [1]

Sortuj:
2927
4
18.02.2021 14:32

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd