Czy Twój kot oddałby za Ciebie życie? Poznajcie historię „A gdyby tak ze świata zniknęły koty”

LubimyCzytać
17.02.2021

Powieść Genkiego Kawamury to dowcipna i jednocześnie wzruszająca opowieść o stracie i pojednaniu. To zarazem historia podróży w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, co naprawdę liczy się w życiu. Poznajcie historię zapisaną na kartach książki „A gdyby tak ze świata zniknęły koty”, która ukazała się w ramach marki Bo.wiem, należącej do Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Czy Twój kot oddałby za Ciebie życie? Poznajcie historię „A gdyby tak ze świata zniknęły koty” Materiały prasowe wydawnictwa

Czy wiesz, co tak naprawdę jest w życiu ważne?

Dni młodego listonosza, mieszkającego samotnie z kotem Kapustkiem, są policzone, choć on sam nie zdaje sobie z tego sprawy. Diagnoza lekarska jest dla niego szokiem – zostały mu tylko miesiące, a może nawet tygodnie życia. Zanim jednak zdąży oswoić się z tą trudną wiadomością, pojawia się diabeł ze specjalną ofertą: otrzyma dodatkowy dzień życia za każdą rzecz, którą postanowi usunąć ze świata. Tak oto rozpoczyna się naprawdę niezwykły tydzień…

Co sprawia, że warto żyć? Jak oddzielić to, bez czego można się obejść, od tego, co rzeczywiście ważne? Układ z diabłem doprowadzi bohatera, a także jego ukochanego kota, dosłownie na granicę życia i śmierci.

Powieść Genkiego Kawamury to dowcipna i jednocześnie wzruszająca opowieść o stracie i pojednaniu. To zarazem historia podróży w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, co naprawdę liczy się w życiu.

Reklama

Pakt z diabłem, jak wiadomo, zawsze był ryzykowny, a płacona cena wyższa, niż się na początku wydawało. Przekonał się o tym także młody listonosz, mieszkający samotnie z kotem Kapustkiem. Pewnego dnia z bólem głowy zwraca się o pomoc do lekarza. Diagnoza, którą otrzymuje, jest dla niego szokiem – zostały mu tylko miesiące, a może nawet tygodnie życia. Z trudem dociera do domu, gdzie czeka na niego Kapustek oraz… zaskakująco kolorowy diabeł w szalonej hawajskiej koszuli w palmy.

On również nie ma dla niego dobrej wiadomości – chłopak umrze następnego dnia. I choć sytuacja wydaje się beznadziejna, okazuje się, że diabeł proponuje układ. Listonosz może otrzymać dodatkowy dzień życia za każdą rzecz, którą postanowi usunąć ze świata. Tak oto rozpoczyna się naprawdę niezwykły tydzień…

Co usunąć ze świata, żeby żyć?

Pierwszego dnia znikają telefony. Wszystkie. Dziwnym trafem jednak nikt nie tęskni za smartfonami, bo nigdy ich nie było. Chłopak zauważa dużo plusów – ludzie więcej ze sobą rozmawiają, więcej czytają. Ale też brak telefonu uniemożliwia mu rozmowę z ojcem.

„Ludzkość traciła coś z każdym nowym wynalazkiem. Normalnie wszyscy siedzieliby z nosami w komórkach, ale dziś było inaczej. Pasażerowie czytali książki, słuchali muzyki, patrzyli na przesuwający się za oknami krajobraz – spędzali czas wedle upodobania. Mieli jakieś takie łagodne, radosne miny. Czułem, jakbym nie tylko zyskał dzień życia, ale też wyświadczył wielką przysługę całej ludzkości”.

Codziennie pojawia się diabeł i znów trzeba podjąć kolejną trudną decyzję.

Mijające dni uświadamiają chłopakowi, jak wyglądało do tej pory jego życie i jakie popełnił błędy. Na szczęście ma swojego przyjaciela, Kapustka, który jest dla niego wsparciem. I kiedy diabeł zadaje bohaterowi ostatnie, najtrudniejsze pytanie, odpowiedź jest oczywista.

„Samo bycie żywym nie ma wielkiego znaczenia. Cały sens w tym, jak się żyje”.

To opowieść o stracie i pojednaniu, o odchodzeniu i o znajdowaniu radości w drobnych sprawach. Każe nam myśleć o tym, jak wygląda nasze życie, i uświadamia, jak ważna jest relacja z przyjaciółmi i rodziną.

Nie zostawiajmy więc niezałatwionych spraw, nie przesuwajmy spotkań z bliskimi, nie czekajmy na lepszy dzień. Tego nauczył się młody listonosz. My też skorzystajmy z tej nauki.

„Każda decyzja ma swoje konsekwencje”.

Książkę „A gdyby tak ze świata zniknęły koty” można już nabyć w księgarniach online.

Przeczytaj fragment książki „A gdyby tak ze świata zniknęły koty”.

A gdyby tak ze świata zniknęły koty

Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share your publications and get them in front of Issuu's millions of monthly readers.

Reklama

komentarze [4]

Sortuj:
485
258
17.02.2021 15:12

Życie bez kotów?????? Niee, wolałabym chyba zniknąć. Jestem totalnie zakręcona na ich punkcie. Nawet moja ukochana gwiazda, czyli Freddie Mercury, je uwielbiał:)


3876
244
22.02.2021 13:27

Dokładnie. Nic nie jest w stanie zastąpić mruczenia kota. Tego jak mądrze patrzy, jak się przytula, jak wdzięcznie śpi.


4152
3912
17.02.2021 13:20

Kotki są fajne.


2923
4
17.02.2021 11:12

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd