Najnowsze artykuły
- ArtykułyCzytamy w weekend. 11 października 2024LubimyCzytać366
- ArtykułyNoc Bibliotek już dzisiaj! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na odwiedzających!LubimyCzytać2
- Artykuły„Co porusza martwych” – weź udział w quizie i wygraj pakiet książekLubimyCzytać24
- ArtykułyTworzyć poza rozsądkiem. Przypadek Francisa Forda CoppoliAdam Horowski1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Agnieszka Zas
8
6,3/10
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,3/10średnia ocena książek autora
30 przeczytało książki autora
15 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Chomik Roborowskiego Agnieszka Zas
6,0
Bardzo cieniutka książka, pokusiłabym sie nawet o stwierdzenie, że bardziej broszurka, o chomiku Roborowskiego.
W bardzo przystępny sposób wyjaśnia pochodzenie tego gatunku chomika, jego ogólną charakterystykę, skupia się także na zagadnieniach związanych z domową hodowlą jak - żywienie, pielęgnacja czy rozmnażanie i najczęstsze choroby.
Dla mnie za mało tutaj odniesień do literatury naukowej, ale w końcu to pozycja popularnonaukowa, która ma dać podstawową wiedze, więc też nie ma co oczekiwać zbyt wiele.
Plusem są kolorowe zdjęcia wkładki w środku. Dla kogoś kto ma takiego chomika w domu polecam, natomiast osoba, która chciałaby zgłębić bardziej tajniki chomików nie dowie się z tej pozycji nic nowego.
Szynszyle Agnieszka Zas
5,8
Zwierzęta od zawsze były i są moją miłością i pasją, dlatego też gromadzę i czytam wszytko, co wpadnie mi w ręce na ich temat. Szynszyle miałam przez kilka szczęśliwych lat, wtedy też kupiłam tę książeczkę. Mówiąc najogólniej- jest to dobra lektura dla kogoś zaczynającego przygodę ze zwierzętami tego typu, nieznającego ich podstawowych potrzeb i wymagań. Ja jednak spodziewałam się czegoś ciut więcej- choćby kilku zdań n.t. odmian, genetyki, kojarzeń par (nie wszystkie odmiany szynszyli można ze sobą krzyżować- np nie można kojarzyć razem dwóch osobników odmiany czarnej aksamitnej i kilku innych mniej popularnych, a dla osoby zaczynającej hodowlę tych przemiłych ssaków to ważna informacja, mogąca być brzemienna w skutkach- w dosłownym sensie).
Niemniej- przydatna lektura dla tych, którzy dopiero szykują się do nabycia szynszyli (ich zwyczaje, np nocny tryb życia, są opisane dość dobrze),a nie mają skąd dowiedzieć się, jak prawidłowo opiekować się szynszylami. Choć, rzecz jasna, temat ten jest o wiele bardziej obszerny.
Zastanawia mnie też zdjęcie porównujące organy płciowe samiczki i samca. Owszem, widać różnicę, ale samiczka ze zdjęcia jest wyraźnie młodziutka, a w związku z tym, nie powinna przebywać z aktywnym płciowo samcem (ryzyko przedwczesnej ciąży). Tymczasem na zdjęciach widać ciągle dwie i te same szynszylki- a szkoda- pomijając już oczywiste kwestie humanitarne tak beztroskiego podejścia do hodowli zwierząt, możnaby zaprezentować choćby inne odmiany barwne (jak np odmianę szylek wyhodowaną w Polsce, zwaną "beżem polskim" czy też beżem homozygotycznym).