Najnowsze artykuły
- ArtykułyCzytelnicze nawyki: najpopularniejsze, najdziwniejsze, zakazaneAnna Sierant238
- ArtykułyCosy crime, czyli kryminał kocykowy: 7 książek o bezkrwawych zbrodniachAnna Sierant67
- ArtykułyCzytamy w weekend. 11 października 2024LubimyCzytać478
- ArtykułyNoc Bibliotek już dzisiaj! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na odwiedzających!LubimyCzytać2
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Ryszard Malik
1
7,0/10
Pisze książki: biografia, autobiografia, pamiętnik
Urodzony: 1954 (data przybliżona)
dziennikarz, wieloletni redaktor dziennika Rzeczpospolita, znawca Bliskiego i Środkowego Wschodu, jako reporter dziesiątki razy przemierzył świat arabski, od Maroka poczynając, a kończąc na Iraku i emiratach znad Zatoki Perskiej oraz Arabii Saudyjskiej.
Książki-Saddam Husajn Gangster z Tikritu
Książki-Saddam Husajn Gangster z Tikritu
7,0/10średnia ocena książek autora
25 przeczytało książki autora
26 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Saddam Husajn. Gangster z Tikritu Ryszard Malik
7,0
Książka napisana jest przez dziennikarza, a nie przez historyka, dlatego jedni mogą być zawiedzeni, drudzy zaś nie. Autor jest dziennikarze. Postać Saddama Husajna jest bardzo znana. Mamy jego podwójny obraz, jako ojca narodu, który dba między innymi o rozwój państwa i jego infrastrukturę, z drugiej strony zbrodniarza, który w dzieciństwie uwielbiał w rodzinnej wiosce dręczyć zwierzęta. Ponoć sam mordował ludzi i traktował to jako sport. pamiętam rok 2003 i wojnę USA z Irakiem. Wielu z was na pewno ją pamięta. Polacy też mieli w niej swój udział, mieliśmy nawet swoją strefę okupacyjną. Do książki podchodziłbym z dystansem. Oczekiwałem solidnej biografii, a otrzymałem taką małą reminiscencję na temat życia irackiego dyktatora. Czytać ją należy na dwa razy. Jest to dobra książka dla nie obeznanych z tematów, zaś Ci obeznani potrzebują czegoś więcej.
Saddam Husajn. Gangster z Tikritu Ryszard Malik
7,0
Kopia Stalina. Czy lepsza, gorsza to już niech każdy sobie oceni. Nawet te same błędy popełniał. Autor jest dziennikarzem to nie przeszkadza, gdyż książka jest zgrabnie przemieszcza czytelnika między geopolityką, historią i życiem at-Tikriti. Dostaniemy odpowiedź, dlaczego podczas I wojny w Zatoce Perskiej nie zajęto Iraku (tutaj ciekawy wątek z roponośnymi polami w Arabii Saudyjskiej) i jest wyjaśnienie, o co chodziło z bronią jądrową i biologiczną, jako główny powód "Iraqi Freedom".