Najnowsze artykuły
Artykuły
Fisharmonia z Kalkuty i podróż przez Karpaty. Hubert Klimko-Dobrzaniecki o swojej najnowszej książceRemigiusz Koziński1Artykuły
Kto wygra Nagrodę Conrada? Twój głos ma znaczenieLubimyCzytać1Artykuły
Polski film podbija świat – od Kostaryki i Nikaragui przez Izrael po SerbięAnna Sierant7Artykuły
Wrześniowe trendy Lubimyczytać otwiera powieść sprzed 134 latEwa Cieślik5
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Tanino Liberatore

Znany jako: Gaetano LiberatoreZnany jako: Gaetano Liberatore
4
6,6/10
Pisze książki: literatura piękna, komiksy
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,6/10średnia ocena książek autora
95 przeczytało książki autora
43 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2016
Ranx. Wydanie zbiorcze kompletne
Tanino Liberatore, Jean-Luc Fromental
6,3 z 28 ocen
51 czytelników 10 opinii
2016

1997
Najnowsze opinie o książkach autora
Ranx. Wydanie zbiorcze kompletne Tanino Liberatore 
6,3

Ok, próbowałem z całym tym kontekstem, ze świadomością, że to jest celowo przegięte, że prekursor cyberpunku, że jak ściągnę warstwy to znajdę coś więcej. Niestety kompletnie tego nie czuję. Zdaję sobie sprawę, że do wszystkiego można dopisać jakiś większy sens i że ta postać ma wielu oddanych fanów, ale dla mnie były to dwie stracone godziny, których po prostu nikt mi już nie odda
Batman: Black and White I #2 Dennis O'Neil 
7,1

Druga część zbioru czarno-białych autorskich interpretacji Batmana. W dalszym ciągu mamy do czynienia z najwybitniejszymi ilustratorami tej serii, jak i twórcami z całego świata. Tym razem oprócz Ameryki reprezentowane są Włochy (Liberatore),Dania (Teddy Kristiansen),Wielka Brytania (Brian Bolland),Japonia (Katsuhiro Otomo),Amerykanin z Niemiec (Klaus Janson),czy Amerykanin pochodzenia polskiego (Bill Sienkiewicz).
Duże wrażenie wywiera komiks otwierający ten tomik - "Dobry wieczór, północ" Jansena. Choć to opowieść nie dłuższa od pozostałych to została mistrzowsko rozegrana aż na trzech planach. W pierwszym samotny Alfred sprząta i chowa nie napoczęty tort urodzinowy. W drugim Batman zajęty jest rutynowo akcją ratunkową w ramach obowiązku, który sam sobie narzucił. W trzecim zapoznajemy się z listem ojca Bruce'a Wayne'a do syna na jego trzecie urodziny. Wraz z doskonale dopasowaną grafiką tworzy to wszystko wspaniałą, nostalgiczną historię o trosce o drugiego człowieka.
Mnóstwo do powiedzenia na temat rodzicielstwa w rozbudowanych dialogach ma również Sienkiewicz. Tylko z jednej strony jest to opowiastka o pewnym sfrustrowanym ojcu, który zrzuca z dachu kota swego syna i dostaje nauczkę od Batmana. Z drugiej to psychologiczna próba odpowiedzi na pytanie skąd bierze się zło.
Wśród pomieszczonych fabuł znajdziemy tu jeszcze np. dwie wersje śmierci Batmana. Znów okazuje się to zbiorek na znakomitym poziomie z mnóstwem nastrojowych historii (jedyna słaba to ta Matta Wagnera zawierająca standardową rozprawę Batmana z rabusiami). Warto do niego wracać i znakomicie nadaje się na zimowe wieczory.