Víctor Arriagada Ríos (znany pod pseudonimem Vicar) (ur. 16 kwietnia 1934 w Santiago de Chile, zm. 3 stycznia 2012 tamże[1]) - chilijski grafik, jeden z najsłynniejszych twórców komiksów z Kaczorem Donaldem, Sknerusem McKwaczem i innymi disnejowskimi postaciami, uczeń Carla Barksa, przez wielu uważany za jego następcę. W 2001 nagrodzony nagrodą Kemi-Comic-Saloon za całokształt twórczości.
Oj przez te 15 lat czytania różnych gazet i tygodników trochę się tego nazbierało, nie wspominając o czytaniu za dzieciaka...
Trzeba to jakoś odwzorować na portalu lubimyczytać!
Nawet jeśli niektóre z tych publikacji wydają się dziś naiwne lub propagandowe, stanowią one ważny fragment naszej historii. Pozwalają nam zrozumieć, jak zmieniał się świat i jak ewoluowały media.
To moja lista "Rózności" gdzie są setki pozycje które czytałem gdiześ tam, kiedś w przeszłości.
KACZOR DONALD… BEZ KACZORA DONALDA?
Dlaczego nie! Nasz bohater znika, a jedyny raz, kiedy widzimy go w tym numerze to jeden kadr. Potem opuszcza łamy, ale na jak długo? I najważniejsze pytanie: W jaki sposób?
Zanim do tego dojdziemy mamy okazję zobaczyć, jak Miki i Minnie wybrali się do zoo, co nie mogło obejść się bez kłopotów i akcji ratunkowej, potem zaś czeka na nas prolog do „Gdzie jest Donald?”, w którym jego sąsiad Jones próbuje zarobić na materiale telewizyjnym. To tu w tle jedyny raz widzimy Donalda, wkrótce potem bowiem pomagając w wynalazku Diodaka, który rozwiązać ma problemy energetyczne znika. Coś się stało, cały świat pozbawiony został prądu a w zgliszczach laboratorium jest tylko Diodak. Siostrzeńcy starają się odnaleźć wujka Donalda, ale czy mają szanse? Szczególnie, że w mieście wybucha panika, gdy z zoo uciekają zwierzęta. Poszukiwania Donalda trwają także w Myszogrodzie…
Wszystko to uzupełnione nutą klasyki komiksowej Disneya z lat 60 i rozrywką dla dzieci. W skrócie dobry komiks Kaczorowy z lekkim, świeżym powiewem w postaci braku głównego bohatera, prosto acz skutecznie narysowany, lekki, zabawny, przyjemny. Dla małych i dużych, którzy mają w sobie dziecko. Szczególnie, że są tu też polskie akcenty w jednym z komiksów.
Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/01/10/kaczor-donald-706-202009-rozni-artysci/