Najnowsze artykuły
Artykuły
Jon Fosse: Pisanie uratowało mi życieKonrad Wrzesiński2Artykuły
Świąteczny prezentownik, czyli pomysł na prezent. Literatura obyczajowa i romansLubimyCzytać1Artykuły
Mary Sue, czyli przekleństwo pisarzaSonia Miniewicz51Artykuły
7 mroźnych książek, które musisz przeczytać tej zimyKonrad Wrzesiński31
Popularne wyszukiwania
Polecamy
John Grinder

5
6,5/10
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,5/10średnia ocena książek autora
122 przeczytało książki autora
360 chce przeczytać książki autora
2fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Struktura magii. Kształtowanie ludzkiej psychiki, czyli więcej niż NLP. Część 1
Richard Bandler, John Grinder
6,7 z 21 ocen
165 czytelników 2 opinie
2008
NLP. Studium struktury subiektywnych doświadczeń
Richard Bandler, John Grinder
6,5 z 13 ocen
74 czytelników 0 opinii
2006
Zmieniamy się wraz z rodzinami
Richard Bandler, John Grinder
6,6 z 8 ocen
59 czytelników 2 opinie
1999
Patterns of the Hypnotic Techniques of Milton H. Erickson, M.D. Volume 1
Richard Bandler, John Grinder
0,0 z ocen
1 czytelnik 0 opinii
1975
Najnowsze opinie o książkach autora
Zmieniamy się wraz z rodzinami Richard Bandler 
6,6

Dwóch pierwszych autorów książki było bardzo zaangażowanych w tworzenie NLP. Pewnie dlatego w książce wiele się mówi o komunikacji i omawianiu jak odpowiadać na różne wypowiedzi formułowane przez członków rodziny. Na tym kończą się plusy książki.
Mimo atrakcyjnego opisu niewiele znajdziemy tu faktów. Trudno mi też tak naprawdę określić do kogo taka książka powinna być adresowana. Doświadczeni terapeuci z pewnością mają już swoje doświadczenia w tej materii, zaś początkujący nic odkrywczego z lektury nie wyniosą.
Zmieniamy się wraz z rodzinami Richard Bandler 
6,6

Moja opinia pisana jest długo po przeczytaniu. Książka pokazuje, że mamy różne strategie odbioru rzeczywistości (wizualizacje, dialogi wewnętrzne, czucie). Im więcej strategi nauczyliśmy się tym mamy większą płynność w porozumiewaniu się z innymi. 'Strategia odbioru rzeczywistości' potrzebna nam jest do komunikowania się, rozumienia innych, podejmowania decyzji, motywowania się, zmiany zachowań swoich i innych. W sktócie kreacji swojego świata. Jednak często nie kreujemy, a odtwarzamy ze względu na wychowanie. Powtarzamy konflikty rodzinne, ze względu na brak komunikacji, stworzonych rozwiązań. Nazywamy to charakterem a jest to model rodzinno-kulturowy. Bandler powiedział, że wybór jest gdy mamy co najmniej trzy opcje do wyboru. Głównym rozwiązaniem na problemy w komunikacji jest świadomość trzech kanałów percepcji. Poprzez 'neurony lustrzane', komunikacje, mimikę, postawę ciała, gesty uczymy się strategi myślowych. Czasami przejmujemy tylko emocję i nie mamy pełnego wglądu w genezę, dlatego tak ważna jest komunikacja w rodzinie jak i z osobami z którymi jesteśmy powiązani emocjonalnie.
*Przykład mojej strategi
emocja tworzona- bezpieczeństwo, radość > dialog wewnętrzny - jak mogę spędzić dzień, > emocja przypominana odrzucenie, emocja przypominana - niepewność, > wizualizacja- ktoś odmawia, >dialog wewnętrzny - z kim mogę się spotkać >emocja tworzona - fascynacja, emocja przypominana- niepewność,
>dialog wewnętrzny - z kim mogę się spotkać aby się rozwijać emocjonalnie i czuć bezpieczeństwo > wizualizacja - przypomnienie ostatniego spotkania > emocja - fascynacja, > wizualizacja - przypomnienie kontaktowanie się z tą osobą > czucie - pewność. Strategia zakończona.