Najnowsze artykuły
- Artykuły„Lata beztroski” – początek sagi o rodzinie Cazaletów, która wciągnie was jak serial „Downton Abbey”Marcin Waincetel2
- ArtykułyW dobrym true crime czytelnik sam ma wyrobić sobie zdanie – twierdzi John GlattAgata Teperek5
- ArtykułyMiliony dla spółki Olgi Tokarczuk. Chodzi o technologię do tworzenia gierKonrad Wrzesiński26
- ArtykułyKto zdobędzie literackiego Nobla 2024? Wytypuj i wygraj książki!LubimyCzytać58
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Gerald Gustavsson
0
0,0/10
Pisze książki: czasopisma
Urodzony w 1970 roku szwedzki autor kryminałów. Zadebiutował powieścią "Wędrowiec z północy", za którą otrzymał nagrodę Czarnego Kota - jedną z najważniejszych nagród w kategorii kryminały skandynawskiego.
0,0/10średnia ocena książek autora
60 przeczytało książki autora
24 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Bluszcz, nr 6 (45) / czerwiec 2012 Beata Rudzińska
7,7
Moim zdaniem to jeden z najsłabszych numerów ostatnich miesięcy (czyżby już artystyczny sezon ogórkowy?:)).
Na okładce mamy piękną twarz Scarlett Johansson, ale to zwykły chwyt marketingowy, bo wywiad z aktorką, którą lubię i cenię, okazał się płytki i niezbyt ciekawy.
Bohaterką numeru jest dla mnie turecka pisarka Elif Safak, która w obszernej rozmowie opowiada przede wszystkim o swojej twórczości, ale także o kulturze orientalnej, motywie kobiety i miłości w literaturze... Cenne i interesujące są jej refleksje na temat własnych książek.
Przeczytałam ten wywiad z prawdziwą przyjemnością i szczerym zainteresowaniem.
Te odczucia towarzyszyły mi jeszcze tylko przy opowiadaniu Katarzyny Enerlich.
Reszta materiałów okazała się niezbyt interesująca, a część felietonów to po prostu wypociny. Pierwszy raz zawiodłam się na Kuczoku, Karpowiczu i pani Bator! Szkoda...
Bluszcz, nr 4 (43) / kwiecień 2012 Etgar Keret
7,2
Niestety, nie wszystkie teksty okazały się ciekawe... I za mało w tym numerze literackich tematów!
Hitem numeru jest dla mnie (podobnie jak przed miesiącem) wywiad z Julią Hartwig. Druga część rozmowy w niczym nie ustępuje pierwszej części. Poetka z pasją opowiada o literackiej przeszłości, roli malarstwa w swoim życiu i twórczości, o przyjaźniach i uniwersalnych wartościach etycznych.
Czyta się z prawdziwą przyjemnością. I nic dziwnego, bo poetka jest niezwykłą osobą (i moją faworytką do Nagrody Nobla - mam nadzieję, że ją dostanie...).
Ciekawa jest też rozmowa z E.E. Schmittem - niestety, bardzo krótka, gdyż ...pisarz spóźnił się na spotkanie z Martą Szarejko, która miała zaledwie 12 minut na przeprowadzenie wywiadu (i to z udziałem tłumacza).
Świetny okazał się wywiad z Wajrakiem, ale to akurat żadne zaskoczenie, bo potrafi on barwnie i żywo opowiadać o świecie przyrody, w którym nawet zwykły kruk czy żaba urastają do rangi najciekawszych stworzeń. Sporo tu rozważań o ekologii i jej miejscu w polskim dziennikarstwie.
Polecam także wywiad z Krzysztofem Vargą, tekst Dawida Rosenbauma o Annie Leibovitz, opowiadania Katarzyny Enerlich i Etgara Kereta, tekst o tłumaczach i zawiłościach oraz pułapkach literackich przekładów oraz fragment książki "Żony mojego ojca: J. E. Agualusy - mnie zachęcił do sięgnięcia po całość.