Popularne wyszukiwania
Polecamy
Peter Robb
Urodził się w 1946 roku w Toorak. Dorastał w Australii i w Nowej Zelandii. W 1971 roku przyjechał do Europy. Pracował jako wykidajło w nocnym klubie w Anglii, wykładał na uniwersytetach w Oulu (Finlandia) i w Istituto Universitario Orientale w Neapolu. W latach 1978–1992 podróżował i poznawał południe Włoch. Zadebiutował w roku 1996 Sycylijskim mrokiem. Opublikował także m.in. biografię Caravaggia zatytułowaną M: The Man Who Became Caravaggio (1998),A Death in Brazil: A Book of Omissions (Książka Roku 2003 w kategorii non-fiction według „The Age”),a także Street Fight in Naples (2010).
- 342 przeczytało książki autora
- 810 chce przeczytać książki autora
Książki i czasopisma
Cytaty
Jeśli masz kłopot z prawem, wykorzystaj stanowisko i zmień kodeks według swej woli.
Jeśli masz kłopot z prawem, wykorzystaj stanowisko i zmień kodeks według swej woli.
Mafia. Cosa nostra, mafia sycylijska... Zabija w Palermo. Inwestuje w Mediolanie, we Frankfurcie, w Londynie, w Nowym Jorku, może też i w Sydney. Cosa nostra to maszyna do sięgania po władze i zarabiania pieniedzy, obojętnie gdzie i jak się tylko da. Byłoby katastrofą myśleć o mafii jedynie jako o problemie Sycylii czy nawet Włoch. Wielkie pieniądze cosa nostry przenikają do gospodarki. Psują legalnie działające firmy we Włoszech i za granicą. Historycznie cosa nostra sięga swymi korzeniami Sycylii. Pewnie nadal są tam jej serce i mózg, lecz działa i prowadzi interesy na całym świecie. W gospodarce jest tak wiele do zyskania, że nie ma siły, by mafia nie skazila polityki. Tam gdzie jest mafia, tam zagrożone są prawa człowieka, wolność i demokracja.
Mafia. Cosa nostra, mafia sycylijska... Zabija w Palermo. Inwestuje w Mediolanie, we Frankfurcie, w Londynie, w Nowym Jorku, może też i w Sy...
Rozwiń Zwiń