Urodzony w 1978 roku; poeta, krytyk literacki, literaturoznawca, pracownik Zakładu Antropologii Literatury i Krytyki Artystycznej na Uniwersytecie Gdańskim. Stały współpracownik „Toposu” i „Magazynu Apokaliptycznego Czterdzieści i Cztery”. Publikował także na łamach „Przeglądu Politycznego”, „Frondy”, „Frazy”, „Dyskursu”, „30 Dni” i „Ha!artu”. Autor książki Trzy miasta, trzy pokolenia (2006),poświęconej obrazom Gdańska, Sopotu i Gdyni w literaturze. Wydał dwa zbiory wierszy: Commodore 64 (2005) i Elegia dla Iana Curtisa (2010). Mieszka w Gdyni.http://nowaczewski.blog.pl/
Wielka wędrówka górzystą Bułgarią. Autor powracał do niej przez kilka kolejnych lat. Samotnie, z plecakiem, odważnie, ale bez zbędnej brawury. Z szacunkiem do tubylców i wielką ciekawością przemierzanego, ubitego przez komunizm i wojny z Turkami kraju. Bardzo świeżo i intrygująco, uciekając od zatłoczonych kurortów i słonecznych plaż, warte poznania bezdroża wschodniej rubieży Europu. To swoisty, po części osobisty i wyjątkowy rodzaj bedekera.
Książką jest opowieścią na temat 2 letniego pobytu autora wraz z rodziną w latach 1989-91 w Pjongjangu. Ukazuje przede wszystkim życie codzienne z perspektywy dziecka. Wiele znajdziemy w niej politycznych ciekawostek. Jest to raczej lekka lektura, bardziej przygodowa niż naukowa i w tych kategoriach ją oceniam. Generalnie polecam!