Najnowsze artykuły
- ArtykułyPowieść o zagrożeniach płynących ze Wschodu. Ryszard Oleszkowicz o „Zanim zabijesz moją śmierć”Marcin Waincetel1
- ArtykułyJakub Jarno. „Światłoczułość” to powieść opakowana w powieść, owinięta w listyRemigiusz Koziński2
- Artykuły„Kraj kobiet“ Grzegorza Gajka – przeczytaj fragment książki!LubimyCzytać1
- ArtykułyLiteracka Nagroda Nobla 2024. Han Kang laureatkąKonrad Wrzesiński46
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Clayton Crain
Źródło: http://comicbookdb.com/creator.php?ID=1940
45
6,4/10
Pisze książki: komiksy
Urodzony: 01.01.1975
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.plhttp://www.claytoncrain.com/
6,4/10średnia ocena książek autora
192 przeczytało książki autora
123 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
X-O Manowar. Tom 3. Cesarz
Clayton Crain, Matt Kindt
Cykl: X-O Manowar (tom 3)
7,2 z 13 ocen
19 czytelników 2 opinie
2020
Marvel's Spider-Man: City At War
Clayton Crain, Dennis Hopeless
6,0 z 1 ocen
1 czytelnik 0 opinii
2019
Cable tom 2. The Newer Mutants
Clayton Crain, Zeb Wells
Cykl: Cable #3 (tom 2)
0,0 z ocen
0 czytelników 0 opinii
2018
Ghost Rider: Droga ku Potępieniu
Garth Ennis, Clayton Crain
6,4 z 75 ocen
150 czytelników 10 opinii
2015
Bloodshot Deluxe Edition Vol.1
Duane Swierczynski, Clayton Crain
0,0 z ocen
2 czytelników 0 opinii
2014
Civil War: Peter Parker, Spider-Man
Clayton Crain, Angel Medina
0,0 z ocen
2 czytelników 0 opinii
2007
Ghost Rider: Droga ku potępieniu, cz. 6
Garth Ennis, Clayton Crain
Cykl: Ghost Rider (tom 6)
5,9 z 14 ocen
21 czytelników 0 opinii
2007
Ghost Rider: Droga ku potępieniu, cz.5
Garth Ennis, Clayton Crain
Cykl: Ghost Rider (tom 5)
6,0 z 13 ocen
21 czytelników 1 opinia
2007
Ghost Rider: Droga ku potępieniu, cz. 4
Garth Ennis, Clayton Crain
Cykl: Ghost Rider (tom 4)
6,1 z 13 ocen
20 czytelników 0 opinii
2007
Najnowsze opinie o książkach autora
Ghost Rider: Droga ku Potępieniu Garth Ennis
6,4
Przeciętniak. Sztampowa fabuła o demonach, które chcą zniewolić ziemię z Ghost Riderem, który we własnym komiksie jest drugoplanową postacią. Rysunki budzą u mnie mieszane uczucia - duże, całostronicowe grafiki (bo zrobione z użyciem komputera) i rozkładówki z Ghost Riderem budzą zachwyt, ale jest też wiele drętwych, pozbawionych jakiejkolwiek dynamiki plansz. Choć i tak warstwa wizualna jest najciekawszą stroną tego komiksu. Fabularnie brakuje charakterystycznego dla Gartha Ennisa szaleńczego polotu, czarnego humoru i ironii. Coś z tego jest, ale w szczątkowej formie. Komiks uchodzi za jeden z lepszych o Ghost Riderze, nie chcę w takim razie wiedzieć jakie są te pozostałe.
X-Men. Punkty zwrotne. Wojna o mesjasza Duane Swierczynski
6,5
Świat obdarzonych mocami ludzi podzielił się na dwie odrębne grupy. Jedna za wszelką cenę chciała uratować dziewczynkę, druga zaś widziała w niej wielkie zagrożenie, które trzeba wyeliminować. Do pierwszej z nich zaliczyć należy Cable’a, który przygarnął dziecko i uciekł w przyszłość (XXX wiek),gdzie miało ono spokojnie dorosnąć. Plany szybko jednak legły w gruzach, szczególnie kiedy ich śladem wyruszył Bishop wraz ze swoim zaskakującym sojusznikiem. Do przyszłości przenosi się również Wolverine, który wraz z X-Force ma za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa młodej mutantce. Na dodatek swoje miejsce fabule znajdzie również Deadpool, który zawsze oznacza coś szalonego i nieprzewidywalnego.
Wydany na naszym rynku album zawiera materiały pierwotnie publikowane w zeszytach X-Force/Cable: Messiah War, Cable #13–15 i X-Force #14–16. Każdy z nich to mieszanka sporej widowiskowości i akcji, która potrafi nie tylko zaciekawić, ale również w kilku momentach miło zaskoczyć. Nikt nie powinien więc tutaj narzekać na nudę, a historia powinna trzymać czytelników w napięciu do samego końca. Fabuła jest niezła. W wybranych fragmentach skłania ona odbiorcę do większej refleksji oraz emanuje pewną dawką mroku.
Nie należy jednak oczekiwać, że pod twardą oprawą znajdziemy głęboką, wielowątkową historię, która zachwyci każdego. Przede wszystkim jest to dzieło z gatunku „superhero”, co oznacza wykorzystanie pewnych sprawdzonych prostych pomysłów. Ma być przede wszystkim widowiskowo i pod tym względem album prezentuje się znakomicie. To, że w kilku momentach mamy do czynienia z infantylną opowieścią, która troszkę przesadza z suspensem to już inna sprawa. Na całe szczęście są to tylko drobne wady, które nie wpływają znacząco na ocenę końcową.
Z wielką ciekawością i przyjemnością śledzi się tutaj losy troszkę mniej znanych bohaterów uniwersum Marvela. Niektóre z postaci mogą być nieznane dla kokoś, kto nie ma całego uniwersum X-Men w małym palcu. Z pomocą przychodzą wtedy liczne materiały dodatkowe, które można znaleźć w albumie. W krótki i bardzo przystępny sposób zaprezentują one sylwetki konkretnych bohaterów i wyjaśnią ich rolę w całej historii.
Cała recenzja na:
https://popkulturowykociolek.pl/recenzja-komiksu-x-men-wojna-o-mesjasza/