Najnowsze artykuły
- ArtykułyDlaczego warto przeczytać książkę „Dżin” Marcina Mortki? Oto 5 powodów!LubimyCzytać4
- ArtykułyPosłuchaj, to do ciebie! „Plac Senacki 6PM” Vincenta V. Severskiego po raz pierwszy jako słuchowiskoBartek Czartoryski3
- ArtykułyJesienne Targi Książki w Warszawie już w ten weekendLubimyCzytać3
- ArtykułyCzas na zmiany: książki o klimacie i przyszłości ZiemiAnna Sierant22
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Gaby Goldsack
6
7,2/10
Pisze książki: literatura dziecięca
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
7,2/10średnia ocena książek autora
15 przeczytało książki autora
2 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Błotne kąpiele
Gaby Goldsack, Steve Smallman
Cykl: Gospodarz Gustaw (tom 1)
7,3 z 6 ocen
9 czytelników 1 opinia
2005
Gdzie jest mleko?
Gaby Goldsack, Steve Smallman
Cykl: Gospodarz Gustaw (tom 2)
6,5 z 8 ocen
10 czytelników 2 opinie
2005
Najnowsze opinie o książkach autora
Gdzie jest mleko? Gaby Goldsack
6,5
Pierwsze skojarzenie z okładki; będzie o tym, skąd się bierze mleko, jak to wszystko wygląda na wsi itd. Pomyłka - to nie o tym. :)
Owszem mamy gospodarstwo, krowę, świnię, owcę, kury i psa, ale całość to zagadka, którą rozwiązuje gospodarz Gustaw.
Gustaw ma żonę, Jasię i ona od początku wie, jaka jest odpowiedź na dręczące męża pytanie. Nie wiedzieć czemu, Gustaw jest tutaj przedstawiony ...hmm...no jako ten, który jest mniej zorientowany ;)
A tak serio, autorka książeczki, chyba na wsi nie bywała i niewiele miała z nią wspólnego. Z całym szacunkiem, ale o tym, czy jest cielątko, czy nie, to gospodarze na pewno wiedzą i to na długo przed jego pojawieniem się na świecie, bo w większości o tym decydują. A i na pewno muszą być obecni, przy tym przyjściu na świat, a często z weterynarzem pomagać. To nie jest dla nich, ani niespodzianka, ani tajemnica.
Chyba, że to była takie nawiązanie do znajdywania dziecka w kapuście :)
Rozumiem bajka ma swoje prawa, ale przedstawiajmy dzieciom również i faktyczny stan rzeczy, by w całej tej niewiedzy nie doprowadzić do tego, że zapytane o pochodzenie mleka, odpowiedzą, iż bierze się z łaciatego kartonu w sklepie.
Cudowne samoloty Gaby Goldsack
7,0
Dziś kolejna porcja wiedzy i rozrywki przeznaczona dla najmłodszych czytelników.
"Cudowne samoloty" to idealna lektura dla młodych amatorów awiacji, których nieokiełznana wyobraźnia sięga ponad chmury i kształtuje marzenia o zdobywaniu podniebnych przestworzy.
Do sięgnięcia po tę właśnie książkę z pewnością skusi naszą pociechę starannie i ze smakiem wykonana solidna okładka, która z łatwością oprze się niecierpliwości małych rączek oraz przepiękne, pełne dynamizmu ilustracje i archiwalne zdjęcia prezentujące nie tylko najważniejsze etapy rozwoju lotnictwa czy sławne postaci, które miały znaczący w nim udział i których roli w kształtowaniu współczesnego wizerunku aeronautyki nie sposób przecenić, lecz także przedstawiające najbardziej znane i popularne sylwetki maszyn, dzięki którym spełniły się człowieka sny o lataniu.
Niełatwe i w gruncie rzeczy skomplikowane przecież zagadnienia zostały tu zaprezentowane w sposób niezwykle przystępny, zrozumiały, a zarazem interesujący, przyciągający dziecięcą uwagę na długie chwile. Do jej utrzymania z pewnością przyczynią się krótkie, lecz treściwe i przebojowe komiksy odnoszące się bezpośrednio do historii opowiadanych na kolejnych stronach.
Fenomenalnym wręcz dodatkiem do książki, który w atrakcyjny sposób dopełnia jej treść, jest zestaw latających modeli słynnych samolotów do samodzielnego złożenia. Czynność ta - dzięki dołączonej, wyjątkowo przejrzystej instrukcji - nie wymaga jakichś nadzwyczajnych umiejętności od naszego dziecka i z całą pewnością przyniesie mu wiele satysfakcji, frajdy i radości związanej nie tylko z udaną manifestacją samodzielności, lecz także z dobrą zabawą. Dzięki tym rozwijającym wyobraźnię modelom nasza pociecha będzie choć przez chwilę mogła poczuć się jak prawdziwy as przestworzy.
Dlaczego samolot lata? Kim byli bracia Montgolfier? Kto zapoczątkował erę lotnictwa? Komu przysługuje nagroda Gordona Bennetta? Jaki samolot nazywano "latającym silosem"? Czego dokonali Amelia Earhart i Charles Lindbergh? Czym są turbulencje? Co oznacza pojęcie "prędkość naddźwiękowa"? Jaki jest najszybszy samolot komunikacyjny na świecie?
Na te i wiele innych intrygujących pytań młody czytelnik znajdzie wyczerpujące i satysfakcjonujące odpowiedzi w tejże książce.
"Cudowne samoloty" to mądra i interesująca lektura, której treść składająca się z całej masy absorbujących faktów i ciekawostek na długo zapisze się w dziecięcej pamięci, a być może także zapoczątkuje nową pasję i fascynację?
Moim zdaniem jest to bardzo prawdopodobne; pewne natomiast są pełne radości chwile spędzone z książką oraz niezapomniana zabawa z niezwykle atrakcyjnymi latającymi modelami samolotów.
"Cudowne samoloty" to pozycja, która wychodzi naprzeciw bujnej i bogatej dziecięcej wyobraźni, nieposkromionej chęci poznawania świata oraz przeżywania przygód; wywiązuje się z tej roli znakomicie. Gorąco polecam!
Opublikowane na moim blogu:
zwiedzamwszechswiat.blogspot.com