Najnowsze artykuły
- ArtykułyCzytamy w weekend. 11 października 2024LubimyCzytać356
- ArtykułyNoc Bibliotek już dzisiaj! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na odwiedzających!LubimyCzytać2
- Artykuły„Co porusza martwych” – weź udział w quizie i wygraj pakiet książekLubimyCzytać23
- ArtykułyTworzyć poza rozsądkiem. Przypadek Francisa Forda CoppoliAdam Horowski1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Helena Henschen
Źródło: blaskan.nu
1
6,0/10
Pisze książki: kryminał, sensacja, thriller
Urodzona: 20.03.1940
Graficzka, projektantka i ilustratorka, ma za sobą bogate życie zawodowe. Pracowała między innymi w czasopiśmie „Moderna Tider”, pisała i ilustrowała książki dla dzieci. W Muzeum Miasta Sztokholmu wiele lat poświęciła pracy nad trylogią na temat dzieci w mieście, która zaowocowała zarówno wystawami, jak i publikacjami książkowymi. W latach sześćdziesiątych była jedną z założycielek firmy Mah-Jong, projektującej i produkującej funkcjonalną, antyprestiżową odzież. W cieniu zbrodni jest jej debiutem powieściowym.
6,0/10średnia ocena książek autora
62 przeczytało książki autora
61 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
W cieniu zbrodni Helena Henschen
6,0
Choć spodziewałam się czegoś bardziej beletryzowanego, książka mnie nie zawiodła. Helena Henschen przedstawia nam bolesną historię swojej rodziny, naznaczonej tragicznym zdarzeniem sprzed kilkudziesięciu lat. Prowadzi śledztwo, które daje raczej marne rezultaty, bo morderstwa dokonane przez jej wuja stanowiły tabu dla jej matki i otoczenia. I tak autorka skazana jest na spekulacje... Najbardziej poruszający jest koniec, gdzie pisarka stara się odtworzyć niemalże minuta po minucie ostatnie chwile życia Frederika i Sofie. Ten fragment ma moc, bo udało mu się wzbudzić we mnie zarówno grozę, jak i współczucie dla fatalnego końca bohaterów.
W cieniu zbrodni Helena Henschen
6,0
Niespotykana lektura!
Przejmująca, a jednocześnie w barwny sposób opowiedziana.
Poza całą niesamowitością samej treści, zadziwia również szczegółowo odmalowane tło obyczajowe i polityczne trudnych lat międzywojennych, pełnych niepokojów społecznych i nadciągających strajków robotniczych w Szwecji.
Pozycja godna polecenia, jako zupełnie inne od klasycznego spojrzenie na kryminał, dla jego wielbicieli; ale także dla osób, które nie zaczytują się szczególnie tym gatunkiem, z powodu inności, która ją charakteryzuje.