Najnowsze artykuły
- ArtykułyPrzeczytaj fragment książki „Drużyna A (A)” Tomasza Kwaśniewskiego i Jacka WasilewskiegoLubimyCzytać2
- ArtykułyTrzeci tom serii o Medei Steinbart już dostępny w Storytel. Wywiad z autorką, Magdaleną KnedlerLubimyCzytać1
- ArtykułyZ Memphis na Manhattan – „Wymiana” Johna GrishamaBartek Czartoryski1
- ArtykułyPrzeczytaj fragment książki „Blizny jak skrzydła” Erin StewartLubimyCzytać1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Charles Sheffield
12
5,7/10
Pisze książki: fantasy, science fiction, czasopisma
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
5,7/10średnia ocena książek autora
30 przeczytało książki autora
57 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Najlepsze opowiadania science fiction roku 1996 (Tom II) Gene Wolfe
6,6
Drugi tom opowiadań science-fiction i fantasy, bardzo nierówny, od świetnych jak fragment Kirinyagi poprzez słabsze i mało związane z tematyką fantasy, jak choćby to o statkach. Ale mimo wszystko czytało się szybko i sprawnie.
Spoilery:
Zanurzenie
7
Sam pomysł bardzo ciekawy, funkcjonowanie jako inna istota. Trochę kojarzył się z wirtualną rzeczywistością wykorzystywaną w innych opowiadaniach, ale tutaj bardziej rozwinięte, pełniejsze doznanie. Szkoda tylko, że później głównie położono nacisk na akcję i na "spisek", którego w ogóle nie wyjaśniono, jakby powstał jedynie jako imperatyw narratorski.
Trzynaste urojenie
4
Średnie opowiadanie, nic za bardzo z niego nie wynika, nie przyciągnęło uwagi.
Pierwiosnek i cierń
4
Wymęczone opowiadanie, równie dobrze mogło się dziać na ziemskim morzu, wątek SF i Jowisza wręcz zbędny, bo zbyt toporny, opisy typowo z ziemskiej żeglugi, lekko zmodyfikowane.
Cud w Alei Ivar
7
Szkoda, że mało rozbudowane opowiadanie, ale czytało się bardzo przyjemnie, choć motyw wykorzystywany wiele razy w opowiadaniach. Na plus poruszający koniec.
Cena mądrości
7
Dobre, mocne opowiadanie, trochę w klimatach postapo. Surowy klimat i całkiem fajny pomysł, ale koniec skrótowy, za szybko akcja się rozwiązała.
Wyśniona kraina
8
Jeden z rozdziałów z "Kirinyagi", którą przeczytałam w całości. Sama końcówka i bardziej miejskie klimaty, ale bardzo przyjemnie było odświeżyć sobie tę historię.
Znikająca kobieta
6
Krótkie opowiadanie o niewidzialności, w sumie bez większych emocji, ale czytało się sprawnie i szybko, taka historyjka do połknięcia na raz.
Licząc koty w Zanzibarze
6
Całkiem ciekawe opowiadanie, ale nie zapadnie raczej w pamięć. Taka historia na statku.
Konsultant doktora Tilmanna, czyli naukowy romans
5
Średnie opowiadanie, motyw mógłby być ciekawy, ale więcej streszczeń i gadania dla gadania zamiast właściwej akcji i ciekawego przedstawienia historii.
Proteusz 2200 Charles Sheffield
5,4
Wyobraź sobie, że żyjesz w świecie, w którym możesz przyjąć dowolną formę. Po prostu wybierasz z katalogu, kim chcesz być. Wyobraź sobie świat, w którym długość życia jest znacznie wyższa niż obecnie, a populacja ludzi znacznie przekracza wyobrażalne normy. Wyobraź sobie świat, w którym możesz podróżować między planetami, a eksperymenty medyczne są zupełnie, ale to zupełnie inne niż mógłbyś sobie wyobrazić.
"Proteusz 2200" to niewielkich rozmiarów książka, którą czyta się z ciągłym zainteresowaniem. Wątki kryminalne i science fiction przeplatają się ze sobą, tworząc jeden warkocz zdarzeń. Fabuła pomysłowa, mimo upływu lat wciąż całkiem świeża. Akcja toczy się szybko, ale trochę nierówno, gdzieniegdzie trafiają na niedopasowanie. Interesująca kreacja bohaterów w postacie pełne dylematów moralnych, wątpliwości i skrupułów, a jednocześnie poświęcających wszystko dla idei. Fascynujący świat, w którym niemalże nie istnieją żadne ograniczenia, a chropowatość i rysy są doskonale zamaskowane. Zakończenie podsumowuje całą opowieść, nie jest ani zaskakujące, ani niespodziewane, ale pozostawia sporo miejsca na własne domysły,
"Proteusz 2200" to wielopłaszczyznowa wizja świata i zamieszkujących go ludzi. Etyczność i moralność stanowią kanwę tej powieści i chociaż ubrane zostały w inne garnitury niż nasza codzienność, to tak naprawdę dotyczą tych samych zagadnień. Wielowarstwowa.