Najnowsze artykuły
- ArtykułyDlaczego warto przeczytać książkę „Dżin” Marcina Mortki? Oto 5 powodów!LubimyCzytać4
- ArtykułyPosłuchaj, to do ciebie! „Plac Senacki 6PM” Vincenta V. Severskiego po raz pierwszy jako słuchowiskoBartek Czartoryski3
- ArtykułyJesienne Targi Książki w Warszawie już w ten weekendLubimyCzytać3
- ArtykułyCzas na zmiany: książki o klimacie i przyszłości ZiemiAnna Sierant20
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Jakub Poznański
1
6,7/10
Pisze książki: biografia, autobiografia, pamiętnik
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,7/10średnia ocena książek autora
24 przeczytało książki autora
53 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Dziennik z łódzkiego getta Jakub Poznański
6,7
Trudno oceniać taką pozycję. Że ciekawa? Że ładnie napisana? Że bohaterowie wyraziści? Przecież to było piekło, a to relacja z niego. Zresztą przedziwnie odbiera się te wpisy z perspektywy bezpiecznego współczesnego człowieka. Jak wymysł chorego umysłu, jak groteskę, świat stworzony przez kogoś jak Mendoza, wypaczony, nieprawdziwy... Tylko że to była rzeczywistość. Racje żywnościowe, które nie pozwoliłyby się najeść do syta jednego dnia, a miały starczyć na tydzień, miesiąc. Produkty żywnościowe, o których nie pomyślelibyśmy, że nadają się do jedzenia, jak babki z kawy zbożowej, obierki ziemniaków, popłuczyny po myciu beczek po winie. 55-godzinny tydzień pracy, praca dzieci, szpitale, w których chorzy nie dostają jedzenia. Powszechna nerwowość, donosicielstwo, pogoń za jedzeniem, a do tego... co rusz uroczystości z okazji jakichś rocznic - na przykład powstania getta. I niemieccy żołnierze - pijani i dla zabawy potrafiący nie tylko upokorzyć człowieka, ale i zabić.
To było piekło.
Dziennik z łódzkiego getta Jakub Poznański
6,7
Niezwykła książka - dziennik z piekła, relacja osoby która wraz z najbliższą rodziną przeżyła łódzkie getto. Autor przebywał w nim od samego początku wojny. To nie jest porywająca lektura, ale doskonały dokument okrutnych czasów. To co w nim najbardziej mnie poruszyło - to usiłowania zachowania człowieczeństwa i normalności - w absolutnie anormalnych warunkach...!