Najnowsze artykuły
- ArtykułyCzytamy w weekend. 20 września 2024LubimyCzytać150
- Artykuły„Niektórzy chcą postępować właściwie, a inni nie” – rozmowa z autorką powieści „Prawda czy wyzwanie”BarbaraDorosz1
- ArtykułyUwaga, konkurs! Do wygrania książki „Śnieżka musi umrzeć“ Nele NeuhausLubimyCzytać15
- ArtykułyKonkurs: Wygraj bilety na film „Rzeczy niezbędne” z Katarzyną Warnke i Dagmarą DomińczykLubimyCzytać5
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Jonathan Norton Leonard
1
6,3/10
Pisze książki: fantasy, science fiction
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,3/10średnia ocena książek autora
9 przeczytało książki autora
20 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
W stronę czwartego wymiaru Eric Frank Russell
6,3
Nadklasyka. Druga w kolejności naszej linii czasu (ale kto wie, czy nie pierwsza) antologia opowiadań fantastyczno-naukowych z najlepszej, anglosaskiej kuchni. Wydana w roku 1958 tak, jak wydane w tymże samym roku obrosłe legendą „Rakletowe szlaki” (fantastyczni boomerzy twierdzą, że to właśnie była pierwsza taka antologia). I jedna, i druga są razem czymś w rodzaju lektury obowiązkowej. Tak, to trzeba przeczytać.
Antologia zorganizowana w triplet spojrzenia w przeszłość punktów istotnych dla przyszłości, przedstawienia teraźniejszości (drugiej połowy lat 50-tych XX. wieku) i podglądu tego, ma się zdarzyć. Przeszłość i teraźniejszość w opowiadaniach to bardziej fabularyzacja niż fantazja, ale przyszłość jest pierwszego sortu fantastyką Złotego Wieku. Ciekawe wątki, dobre nieschematyczne prowadzenia fabuły, bohaterowie sprawni. Świetne tłumaczenia wciąż tak samo dobre, jak z górą półwiecze temu.
Warto zwrócić uwagę na zredagowanie spisu zawartości tej antologii. To poniekąd protowzorzec dla wydanych ponad dekadę później (1970 - 1976) „Kroków w nieznane”.