Najnowsze artykuły
- ArtykułyDlaczego warto przeczytać książkę „Dżin” Marcina Mortki? Oto 5 powodów!LubimyCzytać2
- ArtykułyPosłuchaj, to do ciebie! „Plac Senacki 6PM” Vincenta V. Severskiego po raz pierwszy jako słuchowiskoBartek Czartoryski1
- ArtykułyJesienne Targi Książki w Warszawie już w ten weekendLubimyCzytać3
- ArtykułyCzas na zmiany: książki o klimacie i przyszłości ZiemiAnna Sierant11
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Danuta Owadowska
2
7,0/10
Pisze książki: fantasy, science fiction
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
7,0/10średnia ocena książek autora
77 przeczytało książki autora
67 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Człowiek z aureolą Konrad Fiałkowski
6,4
Sympatyczny, choć nieprzesadnie ambitny zbiorek opowiadań kręcących się wokół kontaktu z obcymi. Rzeczywiście dobre są dwa teksty. Pozostałe cztery są z różnych przyczyn przeciętne.
Te dwa dobre to "Zdarzenie w Krahwinkel" Weinfelda, umieszczone później w jego autorskim zbiorze "Władcy czasu" (we wsi zjawia się tajemnicza biała substancja),oraz zamykające zbiór "Wieczorne niebo" Andrzeja Czechowskiego, goszczące wcześniej na łamach pierwszych "Kroków w nieznane" (obcy, zwani Uranidami, rozpoczynają międzygalaktyczny kontakt od uruchomienia na Ziemi punktów sprzedających śmiesznie tanie urządzenia mechaniczne). Oba opowiadania są napisane lekko i z humorem, aczkolwiek to Czechowskiego jest nieco zgrabniejsze i posiada bardziej zwartą formę. Mniej się też zestarzało.
Pozostałe teksty to zamieszczony w drugich "Krokach w nieznane", nieco przegadany "Człowiek z aureolą" Konrada Fiałkowskiego (prace ziemskich naukowców nad syntezą antymaterii niepokoją tajemniczych ludzi z aureolami),nudnawy, niezbyt zajmujący, ale opublikowany w pierwszych "Krokach w nieznane" "Lot dalekosiężny" Ryszarda Sawwy (obca cywilizacja postanawia zatrzymać lecącą w stronę Ziemi sondę kontaktową),także Sawwy rozwleczony i fatalnie przewidywalny "Drugi świadek obrony" (NOL-e sabotują wystrzeliwanie sond w konkretny rejon kosmosu),a w końcu niezbyt mądre "Opowiadaj, Dag" Danuty Owadowskiej, cztery lata później włączone do antologii "Wehikuł wyobraźni" (załoga ekspedycji badawczej musi sobie poradzić z nieznaną siłą przejmującą kontrolę nad ich robotami).
Lektura książeczki jest dość szybka i - mimo że opowiadania nie porywają jakoś specjalnie - całkiem przyjemna.
Człowiek z aureolą Konrad Fiałkowski
6,4
Seria "Stało się jutro" jest nie tylko dobra ze względu na dobór autorów i tekstów ale na opracowanie graficzne. Charakterystyczna estetyka lat 70', okładka ze skrzydełkami (nie żeby to była jakaś nowość bo mam już książki ze skrzydełkami z 1948 roku) i ilustracje utrzymane w stylistyce i tematyce (czasami dosłowne czasami artystyczne). To bardzo fajnie uzupełnia teksty.
W zbiorze drugim mamy kilku bardziej lub mniej znanych autorów. Wybrano jedno ze słabszych opowiadań Fiałkowskiego ale za to bardzo dobre Weinfelda. Pozostałe - chociaż nie najgorsze - nie zapadają tak w pamięć.
Króciutki zbiorek jest dobry na "jeden ząb" więc zdążycie go przeczytać nim się znudzicie :)