Najnowsze artykuły
Artykuły
Czytamy w weekendLubimyCzytać208Artykuły
Uwaga konkurs! Weź udział i wygraj książki z cyklu „Pięć królestw“ Brandona Mulla!LubimyCzytać7Artykuły
Władza i pieniądze zawsze będą nas podniecać – mówi Aleksandra TroszczyńskaBarbaraDorosz1Artykuły
Twarz innej. „Yellowface” Rebekki KuangBartek Czartoryski2
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Robert I. Sutton

3
7,3/10
Pisze książki: biznes, finanse, poradniki
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
7,3/10średnia ocena książek autora
33 przeczytało książki autora
59 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2012
Dobry szef, zły szef. Jak być najlepszym? i uczyć się od najgorszych
Robert I. Sutton
6,6 z 23 ocen
66 czytelników 4 opinie
2012

2008
zwariowane pomysły, które się sprawdzają. Jak zbudować kreatywną firmę
Robert I. Sutton
0,0 z ocen
4 czytelników 0 opinii
2008
Najnowsze opinie o książkach autora
Biurko w biurko z jełopem Robert I. Sutton 
8,0

Polski tytuł jest dość niefortunny i nie oddaje tego, o czym jest książka, a według mnie jest ona po prostu o mobbingu. Trudno nazwać ją poradnikiem, jak poradzić sobie z jełopem, raczej ukazuje, na co w pracy, szczególnie w dużej firmie, jest narażona osoba, która jest "normalna", i czym to dla niej może się skończyć, jeśli nie przedsięweźmie odpowiednich kroków. Oczywiście książka zawiera porady, ale jak tu poradzić sobie z problemem, które ma otoczenie i oprawca, a nie ofiara... Doświadczyłem wszystkich opisanych w tej książce form dręczenia w pracy, więc uważam, że autor zna problem dogłębnie. Świetna książka. Powinna być narzuconą odgórnie lekturą obowiązkową w szkołach i zakładach pracy.
Dobry szef, zły szef. Jak być najlepszym? i uczyć się od najgorszych Robert I. Sutton 
6,6

Tę książkę powinien przeczytać każdy szef, który posiada wolę samodoskonalenia (jeśli ktoś już uważa, że jest doskonały - nie warto, nie zrobi użytku z lektury). Nie jest to pozycja na początek, warto zebrać trochę doświadczenia, aby móc jak najlepiej odnieść przykłady do własnego życia.
Przeczytanie tej książki zajęło mi 3 miesiące. Musiałam robić wiele przystanków po drodze, ponieważ ta pozycja zawiera tak dużo skondensowanej treści i na tyle zmusza do refleksji na temat własnych decyzji, że czytanie jej było nie tylko przyjemnością, ale także ogromnym wysiłkiem.
Jak postrzega mnie mój zespół? Czy jestem wobec siebie dość krytyczna? Czy nie bywam zbyt ostra lub za mało obecna w życiu członków zespołu?
Po tej lekturze wiem, że wolę czasem większą rozpiętość treści, aby lepiej zapamiętać kluczowe idee - tutaj, pomimo podsumowań na końcu rozdziału, rozmywają mi się one, bo tekst jest nimi mocno nabity. Czuję, że nad przyswojeniem całości, spędzę jeszcze kolejne 3 miesiące - robiąc notatki i zastanawiając się nad konkretnymi zagadnieniami.
Nie znam drugiej pozycji biznesowej, która tak bardzo oscyluje wobec obszarów do poprawy u szefów. Większość zawiera konkretne metody działania lub wzniosłe idee, ale rzadko skupione są one wokół tego, co szef mógłby zrobić lepiej.
To ważna dla mnie lektura.