Najnowsze artykuły
- Artykuły„Piszę takie powieści, jakie sama chciałabym czytać”: rozmawiamy z Agnieszką PeszekSonia Miniewicz1
- ArtykułyPrzyszłość należy do czytających. Weź udział w konferencji Literacy for Democracy & BusinessLubimyCzytać1
- Artykuły„Lata beztroski” – początek sagi o rodzinie Cazaletów, która wciągnie was jak serial „Downton Abbey”Marcin Waincetel2
- ArtykułyW dobrym true crime czytelnik sam ma wyrobić sobie zdanie – twierdzi John GlattAgata Teperek10
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Charles J. Murray
1
7,2/10
Pisze książki: historia
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
7,2/10średnia ocena książek autora
13 przeczytało książki autora
6 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Superkomputer Historia Seymoura Craya Charles J. Murray
7,2
Fajnie było przeczytać jak powstawały pierwsze superkomputery, jakie miały możliwości, moc obliczeniową i jak wyglądał wyścig związany z rozwojem branży komputerowej. Dzisiaj superkomputery wyglądają już zupełnie inaczej (nie są to raczej pojedyncze jednostki, tylko całe klastry połączonych ze sobą jednostek obliczeniowych),więc nie ma już pojedynczych geniuszy, którzy są w stanie zaprojektować i zbudować nowe superkomputery, tak jak to było w czasach Seymoura Craya. Świetna lektura dla ludzi związanych z branżą informatyczną, pozwalająca zapoznać się z częścią historii tej branży, przez pryzmat jednego z najwybitniejszych konstruktorów superkomputerów. Książka ta pokazuje jak szybko rozwijała się branża informatyczna od momentu wynalezienia pierwszych komputerów oraz jak ogromne postępy poczynili jej najwybitniejsi przedstawiciele na przestrzeni kilkudziesięciu lat, oraz jakie czynniki napędzały ten postęp.
Superkomputer Historia Seymoura Craya Charles J. Murray
7,2
Powieść rozpoczyna się jak atrakcyjna sensacja od wojennej potyczki z okrętem podwodnym. Potem jest wiele równie ekscytujących fragmentów. Bowiem superkomputery to prawdziwa elita wśród komputerów silnie powiązana z przemysłem zbrojeniowym. Cray był chyba jednym z najbardziej barwnych inżynierów swoich czasów. Można śmiało powiedzieć, że stworzył superkomputery, a więc maszyny o niezwykłej wydajności obliczeniowej, a wraz z jego śmiercią nastąpił kres tradycyjnych superkomputerów. W zapomnienie odeszły obwody na arsenku galu i wyszukane architektury. Powrócono do tradycyjnego krzemu.
Powieść pokazuje niezwykłe zmagania Craya o prymat jego komputerów jako najszybszych z najszybszych.