Artykuły
Gdzie kupić książki z rabatami na Dzień Dziecka? Przegląd promocjiLubimyCzytać1Artykuły
Przez drzewa do ludzi, przez ludzi do drzewcorbeau0Artykuły
Nowości i zapowiedzi tygodnia. Co będziemy czytać?LubimyCzytać9Artykuły
Mam nadzieję, że te czasy nigdy nie wrócą. Wywiad z Łukaszem OrbitowskimLubimyCzytać4
Mariola Jąder
Absolwentka WSP w Krakowie na kierunku Pedagogika Przedszkola i Wczesnoszkolna oraz studiów podyplomowych na kierunku Psychopedagogika Kreatywności w WSPS w Warszawie, a także z zakresu organizacji i zarządzania oświatą w Profesjonalnej Szkole Biznesu - Szkoła Wyższa w Krakowie. Ukończyła również Studium Pedagogiki Zabawy Klanza. Posiada kwalifikacje do pracy edukatorskiej oraz uprawnienia do prowadzenia zajęć według programu edukacyjnego ,,Porządek i przygoda. Lekcje twórczości” oraz programu międzynarodowego ,,Przyjaciele Zippiego”.
Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności.
Ma doświadczenie pracy w różnych instytucjach oświatowych oraz na różnych szczeblach kształcenia: w przedszkolu, szkole średniej, uczelni wyższej oraz w ośrodkach doskonalenia nauczycieli.
Od wielu lat pracuje z dziećmi przedszkolnymi. Prowadzi również zajęcia ze studentami oraz doraźnie treningi twórczości z uczniami szkół średnich. Jako edukator i trener współpracuje z ośrodkami doskonalenia, prowadząc szkolenia dla nauczycieli szkół i przedszkoli.
Jest autorką i współautorką siedmiu publikacji książkowych oraz wielu artykułów wydanych w ogólnopolskich czasopismach pedagogicznych. Opracowała kilka programów pracy dla osób na różnych szczeblach kształcenia: dzieci, uczniów, studentów i nauczycieli.
W sposób szczególny interesuje się psychopedagogiką twórczości, a zwłaszcza metodami i technikami stymulowania wyobraźni twórczej dzieci i dorosłych oraz rozwijania na tej bazie uzdolnień kierunkowych: plastycznych, skojarzeniowych, myślenia wyobrażeniowego, twórcze rozwiązywanie problemów itp.
- 5 przeczytało książki autora
- 11 chce przeczytać książki autora
Książki i czasopisma
Cytaty
Dzisiaj szczególnie trudno nauczycielowi jest zmotywować ucznia do pracy, trudno jest wzbudzić jego zainteresowanie. Świat dziś oferuje młodemu człowiekowi wiele atrakcji. Może on poznawać rzeczywistość za pośrednictwem licznych mediów, już choćby książki czy zabawki są zupełnie inne niż jeszcze przed kilkunastu laty - są kolorowe, łączą w sobie różne rozwiązania techniczne, a wszystko to po to, by jednocześnie uczyć i bawić. Każdy nauczyciel staje zatem przed niezwykle trudnym zadaniem. Jak bowiem w tym tak atrakcyjnym i oferującym tak wiele świecie sprawić, żeby zajęcia szkolne były interesujące? Na to pytanie szukają odpowiedzi ambitni nauczyciele, którzy zdają sobie sprawę z tego, iż dziś nie wystarczą tylko tradycyjne metody nauczania. Interesującą propozycją dla tych właśnie pedagogów, staje się książka Marioli Jąder "Efektywne i atrakcyjne metody pracy z dziećmi" (2009, Impuls).
Dzisiaj szczególnie trudno nauczycielowi jest zmotywować ucznia do pracy, trudno jest wzbudzić jego zainteresowanie. Świat dziś oferuje młod...
Rozwiń Zwiń