Najnowsze artykuły
- ArtykułyPrzygotuj się na nadchodzącą jesień. Najlepsze książkowe promocje wrześniaLubimyCzytać1
- ArtykułyPrzeczytaj fragment książki „Akrobatki” Agi AntczakLubimyCzytać1
- ArtykułyWeź udział w akcji recenzenckiej i otrzymaj książkę „Wszyscy zakochani nocą” Mieko KawakamiLubimyCzytać1
- Artykuły„Miasteczko Salem” i „Pingwin” robią wrażenie. Adaptacja Stephena Kinga z szansami na OscaraKonrad Wrzesiński4
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Edward D. Hoch
6
6,5/10
Pisze książki: fantasy, science fiction, kryminał, sensacja, thriller
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,5/10średnia ocena książek autora
314 przeczytało książki autora
925 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
W cieniu Mistrza T. Jefferson Parker
7,5
Do Poego miałam podejść kilka.
Zwykle czytałam jakieś krótsze opowiadania, które podobały mi się, ale nie na tyle, by sięgać po resztę.
Tym razem było zupełnie inaczej.
Wczoraj otworzyłam zbiór "W cieniu mistrza", a dzisiaj go zamknęłam. Zostałam zaczarowana mrocznymi historiami Poego.
Ten wyjątkowy zbiór dopełniają teksty takich mistrzów literatury grozy jak Stephen King, czy Tess Gerritsen, którzy wspominają swoje pierwsze spotkanie z Poem. Również w ich przypadku często nie była to miłość od pierwszego wejrzenia.
Do Poego trzeba chyba dojrzeć. Ale nie da się przejść obok niego obojętnie.
Jeśli nie teraz, to kiedyś - i tak Was w końcu dopadnie ten urok!
The Spy and the Thief Edward D. Hoch
6,0
Powieści detektywistyczne ukazujące się regularnie w prasie – pod postacią krótkich opowiadań – cieszyły się tuż po wojnie olbrzymią popularnością. Edward D. Hoch należał do najpoczytniejszych ich autorów. Napisał blisko tysiąc tekstów, z których większość przepadła gdzieś na strychach i w skupach makulatury. Wydawnictwo Open Road od pewnego czasu stara się je przypominać. Tomik The Spy and the Thief zawiera kilkanaście tekstów poświęconych dwóm popularnym bohaterom opowiadań Hocha – szpiegowi i złodziejowi.
Szpiegiem jest niejaki Jeffrey Rand, pracownik brytyjskiego wywiadu. Gość nie zajmuje się jednak strzelaniem do agentów wroga ani też włamywaniem się do ich tajnych baz. Skupia się na zagadkach, z którymi zmaga się wywiad, często związanych z szyframi. I za każdym razem radzi sobie z nimi. Przykład? Historyjka, w którym wrogi agent zostaje zastrzelony przez swojego sojusznika przed położeniem łap na księdze szyfrów. Dlaczego zabito go przed, a nie po wykonaniu zadania? Rand dowie się tego. Rozwiąże też kilka innych spraw.
Złodziejem jest niejaki Nick Velvet. Facet pracuje na zlecenie – bierze 20000 dolarów za każdą robotę i jest gotów zwinąć wszystko, pod warunkiem że nie będzie to rzecz oryginalna i cenna. W opowiadaniach zapisanych w tomiku kradnie między innymi wodę z basenu, kilka liter z neonu na nowym wieżowcu, gipsowego lwa i prawdziwego tygrysa. Zadania nie są trudne, a zabawa polega na rozszyfrowaniu motywów zleceniodawcy. Velvet nigdy ich nie poznaje i musi sam je odkryć.
Opowiadania czyta się przyjemnie. Między innymi dlatego, że zostały napisane stosunkowo prostym językiem i nie mają zbyt skomplikowanej fabuły. Czuć w nich klimat ramotki, takiego przedwojennego filmu z przestępcami-dżentelmenami, gładkimi zdaniami i naiwnymi niekiedy dialogami. Ale i tak pomysły Edward D. Hoch miał niesamowite. Trochę mi ich brakuje we współczesnych opowiadaniach.
https://zdalaodpolityki.pl/2018/08/18/the-spy-and-the-thief/