Będąc matką, odkryłam, że najtrudniejszą rzeczą w opiece nad małymi dziećmi jest fakt, że trwa ona dwadzieścia cztery godziny na dobę przez ...
Najnowsze artykuły
- ArtykułyCzytamy w weekend – Światowy Dzień Zwierząt 2024LubimyCzytać229
- ArtykułyReese Witherspoon i Harlan Coben piszą wspólną powieść. Premiera thrillera już w przyszłym rokuKonrad Wrzesiński25
- Artykuły„Smok Diplodok” już w kinach, czyli komiksowi bohaterowie na wielkich ekranachLubimyCzytać2
- ArtykułyAkcja recenzencka! Zgarnij egzemplarz powieści „W cieniu Annapurny” Michała ŁuczyńskiegoLubimyCzytać2
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Julie Adair King
3
6,7/10
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,7/10średnia ocena książek autora
890 przeczytało książki autora
675 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały
Julie Adair King, Joanna Faber
8,1 z 710 ocen
1685 czytelników 95 opinii
2017
Popularne cytaty autora
Cytat dnia
Kiedy dziecko oddaje się gorliwie jakiemuś zajęciu, nie ma sensu rozpraszać jego koncentracji, wtrącając niechciane komentarze. Daj mu spokó...
Kiedy dziecko oddaje się gorliwie jakiemuś zajęciu, nie ma sensu rozpraszać jego koncentracji, wtrącając niechciane komentarze. Daj mu spokój! Pomyśl, jak ty byś się czuła, gdybyś gotowała obiad, a twój partner stałby kilka kroków od ciebie i wciąż mówił: "Masz ładną technikę krojenia cebuli. Te marchewki są bardzo równo posiekane. Bardzo dobrze trzymasz ten otwieracz do puszek". Po którym komentarzu krzyknęłabyś zniecierpliwiona: "Daj mi święty spokój!"?
1 osoba to lubi
Najnowsze opinie o książkach autora
Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały Julie Adair King
8,1
Książka to poradnik dla rodziców, który pomaga zrozumieć trudne emocje malucha. W książce przedstawiono sposoby radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach, tak aby było łatwiej dziecku i rodzicowi. Nie ma co liczyć na to, że każda metoda zadziała i że od momentu przeczytania tej książki wszystko będzie biegło zgodnie ze schematem i już żadna sytuacja nie będzie trudna. Jednak zdecydowanie warto ją przeczytać, bo informacje w niej zawarte naprawdę pomagają ułożyć sobie w głowie pewne rzeczy, a zapewnie i część przedstawionych metod uda się wprowadzić w życie.
Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały Julie Adair King
8,1
Nie jest to pierwsza książka w temacie wychowania maluchów jaką przeczytałam, więc być może z tego powodu moja ocena jest dość surowa.
Poradnik opiera się zaledwie na kilku metodach współpracy z dzieciakami, które moim zdaniem są wałkowane w kółko. Pokazuje jednak ich wykorzystanie we wszelakich sytuacjach, dzięki czemu łatwo je zapamiętać i wprowadzić w życie. Mimo wszystko uważam, że książka mogłaby być trochę krótsza. Chwilami miałam ochotę krzyczeć: ,,Wiem! Wiem! Już mi to mówiłaś!" Nie podobają mi się również wtrącenia autorek, w których próbują zgadnąć o czym myślę czytając dany fragment (zamiast tylu błędnych hipotez, wolałabym dostać mniej obszerną pozycję).
Książka dotyczy wyłącznie efektywnej współpracy z dziećmi. Opisane metody faktycznie działają i pomagają osiągnąć lepszą komunikację w rodzinie. Nie ma tam jednak nic na temat rozwoju dziecka, jego motywacji, czy możliwości. Jeśli chcesz dogadać się z dzieckiem, to jak najbardziej polecam. Jeśli natomiast chcesz je poznać i zrozumieć, sugerowałabym sięgnięcie do innej pozycji (W mojej ocenie najlepsza na rynku to Pozytywna dyscyplina dla przedszkolaków. To nie współpraca. To rada od matki dla matki :)).