Stąd wódka - moja pewność siebie w płynie.
Najnowsze artykuły
- Artykuły„Niektórzy chcą postępować właściwie, a inni nie” – rozmowa z autorką powieści „Prawda czy wyzwanie”BarbaraDorosz1
- ArtykułyUwaga, konkurs! Do wygrania książki „Śnieżka musi umrzeć“ Nele NeuhausLubimyCzytać12
- ArtykułyKonkurs: Wygraj bilety na film „Rzeczy niezbędne” z Katarzyną Warnke i Dagmarą DomińczykLubimyCzytać5
- ArtykułyZgarnij egzemplarz „Masek” Melki Kowal (S0ymel) – akcja recenzenckaLubimyCzytać2
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Lea Jacobson
1
6,0/10
Pisze książki: biografia, autobiografia, pamiętnik
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,0/10średnia ocena książek autora
651 przeczytało książki autora
380 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Popularne cytaty autora
Cytat dnia
Znaczenie mial sam proces odkrywania kobiety, a nie produkt końcowy, którym najprawdopodobniej byłby seks. Nikt nie był zainteresowany prawd...
Znaczenie mial sam proces odkrywania kobiety, a nie produkt końcowy, którym najprawdopodobniej byłby seks. Nikt nie był zainteresowany prawdziwym seksem, bowiem jego realizm zniszczyłby fantazję. Gdy kobietę uda się rozszyfrować lub złapać, gra się kończy. Nie da się wejść w lustro, nie rozbijając go.
6 osób to lubiLudzie posługują się czasem metaforami, bo prawda jest zbyt bolesna, by ją nazwać po imieniu, bez żadnego zniekształcania.
5 osób to lubi
Najnowsze opinie o książkach autora
Amerykańska gejsza Lea Jacobson
6,0
No cóż, po studentce japonistyki można spodziewać się czegoś więcej niż typowej arogancji człowieka Zachodu, który jedzie w świat i nie może pogodzić się z myślą, że inne kręgi kulturowe za nic mają nasz drogocenny indywidualizm. Wartości, na których cześć piszemy peany, Japończycy postrzegają jako wydumane dziwactwa. Zdezorientowanie autorki można tłumaczyć szokiem kulturowym, ale skoro studiowała to, co studiowała, to raczej wiedziała w co się pakuje.
Mimo wszystko, duży plus za ciekawy wgląd w orientalną, konformistyczną obyczajowość Japonii. Spośród nawału zbędnej paplaniny można wyłapać naprawdę interesujące fragmenty. Nie wiem jednak, czy dla tych nielicznych, pozytywnych akcentów warto tracić czas na wgłębianie się w świat boleściwych przemyśleń o rodzinnych problemach, samookaleczaniu, zaburzeniach odżywiania i innych tego typu problemach. Język literacki też jest dość ubogi, na czele z irytującym i powtarzanym w nieskończoność wyrażeniem "z perspektywy czasu widzę, że ..." Kiedy człowiek odnajduje je dosłownie w co drugim akapicie, naprawdę zastanawia się, czy autorce obce jest znaczenie terminu "słownik synonimów"?
Tą książką rozpoczęłam 2015 rok. Mam nadzieję, że nie będzie zwiastowała literackiego pecha.
Amerykańska gejsza Lea Jacobson
6,0
"Amerykańska gejsza" o gejszach mówi nam niewiele. Jest to opowieść o zawodzie, który jeśli dobrze zrozumiałam wypełniała autorka książki - a równocześnie jej główna bohaterka. Była hostessą w japońskich klubach, gdzie zajmowała się najprościej ujmując naciąganiem panów na drinki.
Pomimo nieadekwatnego tytułu książka mi się podobała. Główna bohaterka jest zagubioną dziewczyną, o destrukcyjnych skłonnościach, przy czym jest prawdziwa. Bez wyolbrzymionych wad czy zalet, skłonna zarówno do oszustw jak i współczucia.
Poza przeżyciami Lea pokazuje nam społeczeństwo w którym żyje przez kilka lat, jego odmienność od zachodu. Ona przyrównywała je do Ameryki, jednak dla nas te różnice byłyby równie wyraźne i ciekawe.
Dlaczego 6? Skorzystałam z opisu przy skali, dla mnie to była "dobra" lektura, całkiem ciekawa, ale bez polotu.