Najnowsze artykuły
- ArtykułyCzytelnicza rewolucja, czyli jak „Szkoła Szpiegów“ zastawiła pułapkę na dzieciakiLubimyCzytać1
- Artykuły„Zmierzch” powraca, a Mickiewicz się zakochujeAnna Sierant4
- ArtykułyW nazwaniu tkwi siłaArnika0
- ArtykułyLive z Zadie Smith już 30 września — tego nie możesz przegapić. Sprawdź szczegóły!LubimyCzytać1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Krystyna Kibish-Ożarowska
2
5,8/10
Pisze książki: sztuka
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
5,8/10średnia ocena książek autora
25 przeczytało książki autora
18 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Mały przewodnik po sztuce religijnej
Krystyna Kibish-Ożarowska
6,0 z 2 ocen
3 czytelników 1 opinia
1999
Najnowsze opinie o książkach autora
O sztuce na wesoło Krystyna Kibish-Ożarowska
5,7
Przeczytałam książkę chyba niedługo po jej wydaniu. Wymuszony, niby wesoły styl, dla mnie irytujący. Nie jestem kształcona w sztuce, zwyczajnie lubię oglądać "piękne obrazki". Znalazłam jednak w książce wiele błędów. Książka nie może stanowić przewodnika turystycznego po sztuce. Jeśli ktoś zapragnie gorąco obejrzeć konkretne dzieło i po przeczytaniu pani Ożarowskiej wybierze się do Luwru płacąc drogi bilet, rozczaruje się srodze, bo okaże się, że to dzieło od kilkudziesięciu lat znajduje się po drugiej stronie Sekwany.
Absolutnie nie pojmuję jak autorka - historyk sztuki - która była związana z Francją, nie orientuje się zupełnie w muzeach. A przecież oprócz Luwru są we Francji inne muzea, np. Musee D'Orsay w Paryżu od prawie 30 lat. Rozumiem, że można parę błędów popełnić, dzieła mogą zmieniać miejsca ulokowania, ale zazwyczaj konkretne obrazy kojarzone są z jednym muzeum, a zmiany są szeroko komentowane przez media. Obawiam się, że gdybym wczytała się uważniej, znalazłabym też dużo błędów odnośnie lokalizacji włoskich dzieł. Wielki wstyd dla pani Profesor, że nie uaktualniła swoich tekstów, być może pisanych w latach 60-tych. Bardzo nieprofesjonalnie, nie chciałabym być studentką takiej osoby.
O sztuce na wesoło Krystyna Kibish-Ożarowska
5,7
Doskonale opracowana rozprawa na temat ewolucji sztuki i wpływu moralności na kształtowanie się pojęcia piękna. Pozycję można szczerze polecić każdemu, kto rozpoczyna swoją podróż po wielkich muzeach ( osobiście lub w necie ). W moim odczuciu, książka nie tyle wyjaśnia znaczenie poszczególnych dzieł, co zmusza czytelnika do samodzielnej oceny i dalszych poszukiwań. Polecam.