Popularne wyszukiwania
Polecamy
Beata Antoszewska
4
7,1/10
Pisze książki: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.), zdrowie, medycyna
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
7,1/10średnia ocena książek autora
6 przeczytało książki autora
12 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Ku człowiekowi. Doświadczanie relacji z pacjentem w narracjach lekarzy
Beata Antoszewska
8,0 z 1 ocen
2 czytelników 1 opinia
2018
Człowiek w obliczu kresu życia
Beata Antoszewska, Sławomir Przybyliński
7,5 z 2 ocen
7 czytelników 0 opinii
2017
Uwarunkowania i kierunki rozwoju pedagogiki specjalnej
Beata Antoszewska, Czesław Kosakowski
0,0 z ocen
0 czytelników 0 opinii
2011
Dziecko z chorobą nowotworową - problemy psychopedagogiczne - Antoszewska Beata
Beata Antoszewska
5,7 z 3 ocen
10 czytelników 1 opinia
2006
Najnowsze opinie o książkach autora
Dziecko z chorobą nowotworową - problemy psychopedagogiczne - Antoszewska Beata Beata Antoszewska
5,7
Co roku w Polsce ponad tysiąc dzieci dowiaduje się, że ma nowotwór. Dla rodziców nie ma nic gorszego niż choroba dziecka, zwłaszcza gdy dotyczy schorzeń uważanych przez większość społeczeństwa za nieuleczalne. Oczywiście dzięki nowym metodom leczenia i szybkim rozwojem medycyny, szansa na wyzdrowienie jest bardzo duża i warto mieć świadomość, że nowotwór to nie wyrok o czym zapominają zrozpaczeni rodzice szkraba.
„Dziecko z chorobą nowotworową” Beaty Antoszewskiej to publikacja przybliżająca nam niełatwy temat, jakim jest choroba nowotworowa u dzieci. W sytuacji gdy rodzice lub opiekunowie dowiadują się o diagnozie stają przed niełatwym zadaniem. Walką o każdy dzień, próbą zachowania równowagi wtedy, gdy życie wywróciło się do góry nogami oraz ciągły stres mogą przerosnąć każdego. Zarówno rodzice jak i dzieci przechodzą przez różne etapy godzenia się ze świadomością, że choroba dotknęła właśnie ich rodzinę. Okres zaprzeczania, buntu, bezsilności, pogodzenia się z sytuacją to tylko niektóre stadia, przez jakie przechodzą. Co w takim momencie odczuwa dziecko i jak odbiera zatroskaną minę rodziców? Czego się najbardziej obawia i jak można mu pomóc przetrwać najgorsze chwile?
Lektura podzielona została na dziewięć rozdziałów. Z każdego z nich dowiemy się ciekawych i interesujących informacji, które pomogą nam lepiej zrozumieć specyfikę choroby nowotworowej oraz psychologiczne skutki tego schorzenia. Poznamy m.in. stałe elementy choroby, takie jak ból, lęk czy ograniczenie aktywności. Częste przebywanie w szpitalu, skomplikowane, często mało przyjemne zabiegi, ograniczenie kontaktów z rówieśnikami czy obawa przed nieznanym często wywołują szereg niekorzystnych konsekwencji, które rzutują na rozwój dziecka, postrzeganie siebie i motywację do walki z chorobą. Szalenie istotne jest, aby wiedzieć z jakimi problemami borykają się dzieci, aby można było im pomóc. Dodatkowo książka dostarczy nam informacji o najczęściej występujących nowotworach i krótko je scharakteryzuje. Oprócz tego dowiemy się jak dzieci postrzegają siebie oraz jak choroba wpływa na sytuację osobistą, rodzinną czy szkolną dziecka.
Książka została napisana przystępnym językiem, przez co nie ma trudności w zrozumieniu jej przez osoby zawodowo niezwiązane z medycyną, psychologią czy pedagogiką. Duży plus za liczne tabelki, wykresy i przejrzysty tekst, co znacznie ułatwia przyswojenie informacji. Bibliografia na końcu książki zachwyca ilością materiałów źródłowych z jakich korzystano przy opracowywaniu tej publikacji i daje pewność, że informacje w niej zawarte są rzetelne i wszechstronnie opracowują omawiane zagadnienie.
„Dziecko z chorobą nowotworową” to lektura, która przybliża nam szereg trudności, z jakimi stykają się rodzice oraz dzieci przewlekle chore. Polecam ją serdecznie wszystkim zawodowo zajmującym się tym zagadnieniem oraz osobom, które w swoim otoczeniu mają dziecko z chorobą nowotworową. Z pewnością łatwiej po tej lekturze będzie zrozumieć co czuje, czego się obawia i jak mu pomóc. Polecam!!!
Moja ocena: 5,5/6
Ku człowiekowi. Doświadczanie relacji z pacjentem w narracjach lekarzy Beata Antoszewska
8,0
O ZAWODZIE LEKARZA W UJĘCIU PEDAGOGICZNYM
Z recenzji wydawniczej: „Praca dr Beaty Antoszewskiej stanowi ważny wkład w dyskusję związaną z jakością relacji lekarz – pacjent. Literatura naukowa dość często odwołuje się do tych kwestii, jednak zaproponowana przez autorkę narracja, ujmująca temat w kontekście pedagogiki leczniczej, czyni z niej unikatowe przedsięwzięcie naukowo-badawcze w obrębie nie tylko pedagogiki specjalnej, ale też medycyny i psychologii. […] Praca może być ważnym przyczynkiem do szerszej dyskusji profesjonalistów nad obrazem kształcenia lekarzy”.
Oficyna Wydawnicza Impuls https://www.impulsoficyna.com.pl/nowosci/ku-czlowiekowi-doswiadczanie-relacji-z-pacjentem-w-narracjach-lekarzy,2010.html