Najnowsze artykuły
- ArtykułyAlfabet pisarza: Maciej SiembiedaLubimyCzytać2
- Artykuły„Brama Zdrajców”, czyli przewodnik po świecie Williama Warwicka! Poznajcie cykl Jeffreya ArcheraMarcin Waincetel1
- ArtykułyTokarczuk dla „Guardiana”: Mizoginia tkwi w nas jak jakaś chorobaKonrad Wrzesiński9
- ArtykułyNa Cmentarz zagubionych dusz… Poznaj nową książkę Pauliny Hendel!LubimyCzytać1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Natasha Radojčić-Kane
1
5,9/10
Pisze książki: literatura piękna
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.plhttp://
5,9/10średnia ocena książek autora
144 przeczytało książki autora
67 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Powrót do domu Natasha Radojčić-Kane
5,9
To nie jest zwykła książka o żołnierzu, który wrócił z wojny. To jest bardzo smutna próba analizy tego, co wojna robi z ludźmi - zarówno tymi, którzy w niej walczą, jak i tymi, którzy zostali w domach, żeby jakoś przeżyć ten przerażający czas; jak zmienia najlepszych przyjaciół w najgorszych wrogów i jak przewartościowuje nasz system moralności. W tej książce dom nie ma w sobie nic ze swojej symboliki bezpieczeństwa, szczęścia i spokoju - to miejsce, gdzie dopadają nas duchy przeszłości i lęku o przyszłość, które - "jeśli jesteśmy nieostrożni [...], wychodzą i już po nas".
Powrót do domu Natasha Radojčić-Kane
5,9
Po bratobójczej wojnie Bośniak Halid wraca do domu. Jednak prawdziwa wojna na Bałkanach nie skończyła z dniem podpisania traktatów pokojowych. Dla Halida wojna toczy się nadal, tak jak dla innych mieszkańców tej części Europy trwa ona do dziś. Bez karabinów i min, ale tak samo bolesna i zabójcza. Dosyć tragiczna opowieść o tym, jak raz zasiana nienawiść kiełkuje i zatruwa życie pokoleniom. Przed czytaniem dobrze by było "liznąć" trochę historii, choćby orientować się w problemach etnicznych państw byłej Jugosławii. Heh, łatwo powiedzieć...gdyby oni się w tym orientowali, być może nie doszłoby do tej strasznej wojny. Warto przeczytać, choćby jako opowieść o nienawiści.