Najnowsze artykuły
Artykuły
Polski film podbija świat – od Kostaryki i Nikaragui przez Izrael po SerbięAnna Sierant7Artykuły
Wrześniowe trendy Lubimyczytać otwiera powieść sprzed 134 latEwa Cieślik5Artykuły
„Zbroja światła” – historia cywilizacji. Książka Kena Folletta podstawą superprojektu AudiotekiMarcin Waincetel4Artykuły
26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie już wkrótce. Znamy program i listę gościLubimyCzytać4
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Monika Tutak-Goll

Źródło: https://www.wysokieobcasy.pl/
1
8,5/10
Pisze książki: biografia, autobiografia, pamiętnik
Dziennikarka, reporterka, redaktorka, wiceszefowa „Wysokich Obcasów”. Dziewięć lat temu, kiedy studiowała na gender studies w Instytucie Badań Literackich PAN, napisała tekst o kabarecie lesbijskim Barbie Girls. Trafiła z nim na okładkę „Obcasów” i już tu została. Feministka, matka, rowerzystka. Oprócz życia w redakcji lubi życie na campingu i haft erotyczny. Matka trójki.
8,5/10średnia ocena książek autora
307 przeczytało książki autora
504 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autora
Sprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2019
To nie deszcz, to ludzie
Halina Birenbaum, Monika Tutak-Goll
8,5 z 260 ocen
808 czytelników 59 opinii
2019
Najnowsze opinie o książkach autora
To nie deszcz, to ludzie Halina Birenbaum 
8,5

Po co czytać tatuażystów z Auschwitz i inne tego typu wyroby, kiedy są książki jak ta? P. Halina Birenbaum opowiada nie tylko o Zagładzie, która dotknęła niemal wszystkich jej bliskich, ale także o życiu w jej cieniu, później, w Izraelu, o swojej rodzinie, trudnych do pewnego momentu relacjach ze starszym synem... Książka przejmująco szczera, uczciwa, mądra. Przeczytana jednym tchem, w ciągu kilku godzin.
To nie deszcz, to ludzie Halina Birenbaum 
8,5

„Ludzie uczą się historii, ale nie uczą się z historii”.
Doskonały wywiad, przepełniony emocjami od miłości do człowieka do nienawiści, od radości do paraliżującego strachu, od ulgi do niewyobrażalnego bólu. Czytając przepełniona byłam zdumieniem, że mimo tak nieludzkich przeżyć jakich doświadczyła Halina Birenbaum, więźniarka , czterech obozów i marszu śmierci, ma siłę i poczucie obowiązku wobec najbliższych aby o nich opowiadać i starać się przekazać świadectwo Zagłady ku przestrodze następnym pokoleniom. Własnych emocji po lekturze nie jestem w stanie opisać. Natomiast polecam każdemu, kto jest w stanie zmierzyć się z okrutną, zindywidualizowaną historią Haliny Birenbaum od pobytu w getcie, kolejnych obozach koncentracyjnych aż do obecnych czasów jako matki, żony, poetki i pisarki.